DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Rugby Results 1st Dec 2008

1st December 2008 By Munster Rugby

Check out the results from weekend competitions.

AIB League Division 1:
Ballymena 34,Terenure College 3;
Clontarf ,Blackrock College 8;
Cork Constitution 25,Galwegians 7;
Dolphin 38,St. Mary’s College 3;
Dungannon 23,Buccaneers 36;
Old Belvedere 14,Garryowen 26;
Shannon 36,U.C.D. 9;
U.L. Bohemian 24,Young Munster 6;

Division 2:
Bective Rangers 30,Instonians 15;
Bruff 13,Dublin University 12;
Clonakilty 13,Malone 17;
Greystones 26,Highfield 9;
Old Crescent 26,Ballynahinch 24;
Thomond 6,D.L.S.P. 12;
U.C.C. 7,Belfast Harlequins 0;
Wanderers 6,Lansdowne 12;

Division 3:
Banbridge 7,Connemara 12;
Co. Carlow 14,Old Wesley 11;
Corinthians 18,Sunday’s Well 14;
Midleton 28,Barnhall 16;
Naas 19,Rainey Old Boys 23;
Portadown 19,Suttonians 19;
Queens University 40,Ards 13;
Waterpark 7,Nenagh Ormond 37;

Munster Junior League Division 1:
Bandon v Tralee off;
Cashel 21,Crosshaven 6;
Clonmel 13,Cobh Pirates ;
Kilfeacle 43,Thurles 13;
Old Christians 8,Richmond 12;
Skibbereen 17,Newport 14;

Division 2:
Abbeyfeale 29,Mallow 17;
Charleville 6,Kinsale 13;
Clanwilliam 18,Muskerry 12;
Ennis 14,Kanturk 9;
Newcastle West 11,St Senan’s 15;
Youghal 5,Ballincollig 22;

Division 3 Section A:
Killarney v Scariff Off;
Kilrush 22,Killorglin 20;
Presentation 0,Castleisland 19;

Section B:
Carrick-on-Suir 58,Dungarvan 0;
Fermoy 14,Galbally 12;
Waterford City 17,Douglas 18;

Munster Seconds League Division 1:
Cork Constitution 34,Bruff 10;
Shannon 5,Garryowen 17;
U.C.C. 18,Highfield 3;

Division 2:
Clonakilty 8,Sunday’s Well 28;

Gleeson League:
Garryowen 31,St. Mary’s 0;

Junior 2 League South Section A:
Shandon 26,Corca Dhuibhne 19;
U.C.C. 59,Kanturk 9;

Section B:
Ballincollig 18,Dunmanway 0;

Section C:
Sunday’s Well 16,Cobh Pirates 9;

Junior 3 League South:
Bandon 41,U.C.C. 3;
Listowel 15,Ballincollig 27;
Mallow 16,Fermoy 8;

Under 20 South Western Conference Division 1:
Galwegians 0,Cork Constitution 24;
Highfield 10,Young Munster 7;
Shannon 7,Garryowen 12;
Sunday’s Well 11,Corinthians 34;
U.C.C. 37,Buccaneers 12;

Division 2 South:
Ballincollig 32,Dolphin 7;

South Under 18 League:
Clonakilty 12,Bandon 22;
Cobh Pirates 52,Kanturk 0;

South Under 18 Development League:
Douglas 20,Dolphin 0;
Fermoy 28,Highfield B 17;
Youghal 20,Mitchelstown 12;

South Under 16 Section A:
Clonakilty 23,Ballincollig 5;
Crosshaven 62,Dunmanway 0;

Section B:
Muskerry 38,Highfield B 0;
Youghal 18,Midleton 22;

South Under 14 Section A:
Cork Constitution 33,Highfield 12;
Dunmanway 0,Skibbereen 21;
Sunday’s Well 24,Ballincollig 7;

Section B:
Midleton 12,Youghal 45;
Cobh Pirates 21,Fermoy 43;
Old Christians 13,Mallow 18;

Women’s All Ireland League Division 1:
U.L. Bohemian 45,Waterpark 0;

Division 2 South:
Clanwilliam 7,Youghal 34;
Nenagh Ormond 32,Tralee 0;

Girls Under 14 League:
Fermoy 33,Shannon 15;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

A new rugby initiative is seeking expressions of interest from people of all walks of life who may be interested in setting up an LGBTQ+...

X