DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Rugby Results

13th March 2022 By Leonard Allen

Below are the results of games played over the weekend.

Bank of Ireland Munster Junior Cup: Mallow 9, Charleville 3;

Munster Junior Clubs Challenge Cup Final: Clanwilliam 16, Newcastle West 35;

Munster Junior Clubs Challenge Shield Final: St. Mary’s 6, Thurles 25;

Martin O’Sullivan Cup Final: Bantry Bay 13, Youghal 5;

Munster Junior League Section A: Bandon 36, Kilfeacle 5;

Old Christians 12, Thomond 42;

Section B: Abbeyfeale 14, Clonakilty 12;

Section C: Fethard 19, Kanturk 17;

Conference E: Chorca Dhuibhne 17, Douglas 22;

Killarney 15, Castleisland 24;

Senior Clubs League Semi-Final: Highfield 10, Garryowen 17;

North Munster Gleeson League A: Ardscoil Old Boys 21, Shannon 17;

North Munster Gleeson League B: Thomond 15, Listowel 13;

North Munster Gleeson League C: Fethard 31, Kilfeacle 7;

South Mick Barry Cup Final: Cork Constitution 7, Bandon 18;

Donal Walsh Trophy Final: Young Munster 14, Shannon 11;

Donal Walsh Plate Final: Garryowen 7, Old Crescent 32;

Women’s Division 1 League: Kerry 0, Tipperary 28;

Division 2 League: Skibbereen 55, Bantry Bay 5;

U.L. Bohemian 0, Dolphin 0;

Kidney Cup Final: Castletroy College 7, C.B.C. 15;

Club Under 18 Cup: Abbeyfeale 10, Cobh Pirates 31;

Bandon 27, Highfield 0;

Clonakilty 19, Ennis 15;

Waterpark 17, Kinsale 15;

Club Under 18 Development Cup: Clonmel 17, Bruff 10;

Killarney 12, Old Crescent 22;

Muskerry 12, Nenagh Ormond 0;

Sunday’s Well 15, Young Munster 10;

Club Under 16 Cup: Ennis 14, Cobh Pirates 5;

North Under 14 League Play-Offs: Old Crescent 19, Nenagh Ormond 14;

North Under 13 League Play-Offs: Ennis 0, Shannon 14;

Garryowen 30, Scariff-St. Mary’s 14;

Kilrush 12, Ballina-Killaloe 19;

Nenagh Ormond 10, Newcastle West 21;

Old Crescent 29, Young Munster 12;

U.L. Bohemian 41, Thomond-Richmond 45;

South Under 18 League Group C: Old Christians 12, Ballincollig 11;

South Under 16 League Group D: Crosshaven 15, Douglas-Muskerry 46;

South Under 14 League Cup: Bandon 35, Bantry Bay 5;

South Under 14 League Plate: Ballincollig 0, Highfield 60;

Midleton 22, Kanturk 5;

South Under 14 League Bowl: Cobh Pirates 25, Muskerry 10;

South Under 13 League Group 1: Kinsale 33, Muskerry 0;

Girls Under 18 Cup: Clonakilty 0, Carrick-Thurles 46;

Ennis 43, Tralee 7;

Girls Under 18 Development Bowl: Nenagh Ormond 36, Bantry Bay 40;

Girls Under 16 Plate: Carrick-Thurles 12, Dolphin-Midleton-Youghal 5;

Girls Under 14 League Final: Shannon 7, Bruff-Garryowen 24;

Girls Under 14 Development Shield: Old Crescent 40, Bandon 10;

Girls Under 14 Development Bowl: Midleton-Youghal 44, Kinsale 17;

Under 17 Friendly: Shannon 46, Newport 15;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Munster Rugby are delighted to confirm the Ireland Women's team and the Ireland U20s return to Musgrave Park for the 2023 Six Nations with tickets...

X