DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Results

3rd April 2022 By Leonard Allen

Below are the results of games played over the weekend.

Click here for Provincial Rugby Roundup.

Click here for All Ireland League Roundup.

All Ireland Round Robin: Bective Rangers 40, Connemara 17;

Instonians 38, Newcastle West 6;

Bank of Ireland Munster Junior Cup: Kilfeacle 33, U.L. Bohemian 3;

Bank of Ireland Munster Junior Plate: Fermoy 12, St. Mary’s 19;

Munster Junior League Section B: St. Senan’s 35, Skibbereen 12;

Section C: Ballincollig 12, Thurles 32;

Charleville 23, Fethard 20;

Kanturk 36, Dungarvan 0;

Section D: Waterford City 5, Cobh Pirates 59;

Conference E: Castleisland 32, Youghal 5;

Douglas 0, Chorca Dhuibhne 0;

Killarney 0, Bantry Bay 0;

North Webb Cup: Carrick-on-Suir 22, Clanwilliam 6;

Kilfeacle 21, St. Senan’s 3;

Listowel 32, Shannon 29;

Old Crescent 20, Thomond 28;

Presentation 21, Ardscoil Old Boys 17;

Richmond 40, Garryowen 7;

Young Munster 13, Ennis 12;

Dave Dineen Cup: Dunmanway 33, Dolphin 3;

Kelly Cup Final: Bandon 39, Muskerry 17;

South Junior 3 Cup: Clonakilty 29, Highfield 10;

Douglas 47, Kanturk 55;

Frazer McMullen Under 20 Cup: Lansdowne 61, Cork Constitution 24;

Old Belvedere 41, Shannon 7;

U.C.C. 17, U.C.D. 42;

Young Munster 8, Dublin University 57;

Women’s Divisional Cup Final: Skibbereen 27, Tipperary 22;

Women’s Division 2 League: Bantry Bay 28, U.L. Bohemian 0;

Club Under 18 Cup Final: Cobh Pirates 33, Waterpark 27;

Club Under 18 Development Cup Final: Clonmel 25, Sunday’s Well 34;

Club Under 18 Plate Final: Fermoy 26, Bantry Bay 30;

Club Under 16 Cup Final: Ennis 7, Waterpark 22;

Club Under 16 Development Cup: Highfield 17, Bandon 33;

Girls Under 16 Cup Final: Killarney 31, Shannon Blue 15;

Girls Under 14 Cup:  Dolphin 24, Shannon 42;

Dunmanway-Bantry Bay 35, Ennis 7;

Girls Under 14 Plate: Clonakilty Green 37, Kilrush 22;

East Under 16 Cup: Clanwilliam-Galbally-Kilfeacle 21, Dungarvan 17;

Fethard 31, Carrick-on-Suir 30;

Thurles 0, Clonmel 20;

East Under 14 Cup: Waterpark 22, Kilfeacle 22;

East Under 14 Plate: Cashel 10, Dungarvan 20;

East Under 13 League: Cashel 22, Waterpark 27;

North Under 18 Cup: Nenagh Ormond 35, Bruff 13;

Old Crescent 19, Young Munster 19;

North Under 16 Cup: Nenagh Ormond 17, Garryowen 5;

North Under 14 League Finals: Charleville 22, Bruff 24;

Old Crescent 0, Garryowen Blue 26;

Young Munster 24, Nenagh Ormond 17;

North Under 13 Cup: Ennis 17, Garryowen 22;

Young Munster 12, Old Crescent 31;

South Under 18 Development Cup: Kanturk 12, Dolphin 33;

South Under 16 Cup: Dolphin 17, Cobh Pirates 15;

South Under 16 Development Cup: Ballincollig 10, Mallow 5;

Crosshaven 41, Skibbereen 28;

Old Christians 36, Bantry Bay 28;

South Under 14 Cup: Ballincollig 0, Cork Constitution 30;

Midleton 24, Bantry Bay 12;

Mitchelstown 10, Highfield 33;

Old Christians 15, Kinsale 12;

South Under 14 Development Cup: Mallow 38, Skibbereen 14;

South Under 13 League Group 2: Fermoy 19, Highfield 19;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

A new rugby initiative is seeking expressions of interest from people of all walks of life who may be interested in setting up an LGBTQ+...

X