DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Results

12th December 2021 By Leonard Allen

Below are the results of games played this weekend.

Munster Junior League Conference A: Abbeyfeale 22, St. Senan’s 17;

Clanwilliam 9, Kilfeacle 6;

Galbally 10, Thomond 14;

Newcastle West 16, Richmond 10;

Conference B: Crosshaven 19, Waterpark 8;

Mallow 12, Clonakilty 0;

Old Christians 17, Muskerry 20;

Skibbereen 8, Bandon 22;

Conference C: Dungarvan 0, Ennis 5;

Fethard 49, Waterford City 5;

Scariff 0, St. Mary’s 18;

Thurles 0, Mitchelstown 0;

Conference D: Charleville 12, Ballincollig 10;

Killorglin 7, Fermoy 15;

Kinsale 0, Kanturk 29;

Tralee 22, Cobh Pirates 18;

Conference E: Chorca Dhuibhne v Killarney postponed – water logged pitch;

Youghal 5, Castleisland 15;

Senior Club League North: Old Crescent 33, U.L. Bohemian 10;

Senior Club League South: Dolphin 10, U.C.C. 45;

Highfield 17, Cork Constitution 12;

Senior Club League 2C: Bruff 7, Sunday’s Well 17;

Gleeson League A: Ardscoil Old Boys 65, Kilrush 0;

Richmond 0, Garryowen 20;

Shannon 18, St. Senan’s 5;

Gleeson League B: Old Crescent 17, Presentation 27;

Thomond 29, U.L. Bohemian-Newport 7;

Gleeson League C: Kilfeacle 10, Thurles 14;

Junior 3 Friendly: Old Christians 17, Douglas 36;

Womens Divisional Cup: Bantry Bay 7, Skibbereen 30;

Club Under 18 Cup Group 1: Abbeyfeale 15, Clonmel 8;

Muskerry 12, Cobh Pirates 17;

Group 2: Bandon 22, Midleton 0;

Old Crescent 24, Clonakilty 14;

Nenagh Ormond 29, Sunday’s Well 19;

Group 3: Bruff 10, Garryowen 8;

Killarney 10, Highfield 18;

Waterpark 14, Kinsale 13;

Club Under 18 Plate Group 1: Cork Constitution 14, Fermoy 17;

Mallow 19, Chorca Dhuibhne 20;

U.L. Bohemian 33, Charleville 18;

Group 2: Bantry Bay 30, Newcastle West 5;

Carrigaline-Dolphin 22, Waterford City-Carrick-on-Suir 23;

Shannon 14, Kanturk 19;

Club Under 18 Bowl Group 1: Clanwilliam 35, Dungarvan 12;

Listowel-Tralee 31, U.L. Bohemian 15;

Old Christians 10, Skibbereen 20;

Group 2: Ballincollig 10, Youghal 14;

Newport 3, Cashel-Thurles 31;

Club Under 16 Cup Group 1: Kanturk 17, Cobh Pirates 28;

Kilrush 0, Chorca Dhuibhne 27;

Kinsale 30, Ennis 15;

Group 2: Bandon 0, Bruff 10;

Highfield 19, Clonmel 22;

Killarney 22, Midleton 0;

Group 3: Dolphin 10, Killorglin-Iveragh Eagles 10;

Garryowen 26, Nenagh Ormond 22;

Waterpark 22, Fermoy 0;

Club Under 16 Plate Group 1: Ballincollig 10, Cashel 15;

Clonakilty Red 41, Mallow 7;

Shannon 38, Sunday’s Well 0;

Group 2: Bantry Bay 26, Old Christians 12;

Clonakilty Green 24, Abbeyfeale-Listowel 17;

Youghal 17, Young Munster 36;

Club Under 16 Bowl Group 1: Bandon B 5, St. Mary’s-Richmond-U.L. Bohemian 32;

Castleisland 26, Crosshaven 21;

Dungarvan 28, Mitchelstown 10;

Group 2: Bruff B 15, Douglas-Muskerry 20;

St. Senan’s 19, Waterford City 14;

East Under 13 League: Cashel 20, Dungarvan 10;

Clonmel Black 19, Waterford City 12;

Clanwilliam 5, Waterpark 25;

North Under 14 League Section 1: Charleville 10, U.L. Bohemian 25;

Scariff-St. Mary’s 24, Bruff 22;

St. Senan’s 0, Shannon 30;

Section 2: Garryowen Blue 43, Kilrush 15;

Nenagh Ormond 29, Newcastle West 21;

Schools Limerick City Junior Cup Final: Castletroy College 15, Crescent College Comp. 5;

Kidney Cup: Castletroy College B 35, St. Munchin’s B 12;

Under 13 Friendly: Young Munster 33, Shannon 19;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Musgrave Park will host the Ireland Women’s team again next year with the 2023 6 Nations home games against France and England taking place in...

X