DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Upcoming Fixtures

19th September 2023 By Leonard Allen

Upcoming Fixtures

Fixtures are correct at the time of being published but are subject to change.

Kick-off 2.30pm unless otherwise stated.

Tuesday 19th September

Boys U16 Friendly:Kinsale v Clonakilty,Kinsale,7.30pm;

Wednesday 20th September

Women’s Friendly:Bruff v Shannon-TUS,Kilballyowen Park,7pm;

North U20 League Section A:Bruff v U.L. Bohemian,Kilballyowen Park,7.30pm;

Old Crescent v Young Munster,Takumi Park,7.30pm;

Section B:Shannon v Garryowen,Coonagh,7.30pm;

U20 10’s Festival,Musgrave Park,6.30pm;

Boys Schools Limerick City Senior Cup:Crescent College Comprehensive v Rockwell College,Crescent Comp;

Boys Schools Bowen Shield:Ardscoil Rís v C.B.C.,Ardscoil Rís;

P.B.C.  v Rockwell College,Wilton;

Boys Schools Limerick City Junior Cup:Rockwell College v Castletroy College,Rockwell;

St. Munchin’s College v Crescent College Comp.,Corbally;

Boys Schools Mungret Cup:High School CBS v Midleton College,Clonmel,2pm;

Boys Schools Mungret Shield:High School CBS v Midleton College,Clonmel,2pm;

Boys Schools McCarthy Cup A:C.B.C. v Ardscoil Rís,Lansdowne;

Crescent College Comprehensive v St. Munchin’s College,Crescent Comp;

P.B.C. v Bandon Grammar School,Wilton;

Rockwell College v Castletroy College,Rockwell;

Boys Schools McCarthy Cup B:Crescent College Comprehensive v St. Munchin’s College,Crescent Comp;

P.B.C. v Bandon Grammar School,Wilton;

Rockwell College v Castletroy College,Rockwell;

Boys Schools McCarthy Cup B – Pathway 2:St. Clement’s v Glenstal Abbey,St. Clement’s;

Boys Schools U19 Friendly:Castletroy College v Bandon Grammar School,Castletroy;

St. Munchin’s v Kilkenny College,Corbally;

St. Munchin’s B v Kilkenny College B,Corbally;

Boys Schools U16 Friendly:C.B.C. v Bandon Grammar School,Lansdowne;

Boys Schools U14 Friendly:Bandon Grammar School v C.B.C.,Bandon;

Bandon Grammar School B v C.B.C. B,Bandon;

Castletroy College v Crescent College Comp.,Castletroy;

Castletroy College B v Crescent College Comp. B,Castletroy;

St. Munchin’s v Rockwell College,Corbally,1pm;

St. Munchin’s  B v Rockwell College B,Corbally,1pm;

Boys U14 Friendly:Charleville v Kanturk,Charleville, 7.30pm;

Thursday 21st September

North McInerney Cup:St. Mary’s v Ennis,Grove Island,7.30pm;

Boys Schools Mungret Cup:Colaiste Pobail Bheanntraí v Colaiste Choilm,Bantry,12.30pm;

Villiers School v Midleton CBS,Coonagh,12.30pm;

Boys Schools Mungret Shield:Colaiste Pobail Bheanntraí v Colaiste Choilm,Bantry,

Villiers School v Midleton CBS,Coonagh,12.30pm;

Boys Schools U19 Friendly:Glenstal Abbey School v Roscommon CBS,Glenstal,2pm;

Boys Schools U16 Friendly:Glenstal Abbey School v Roscommon CBS,Glenstal,2pm;

Friday 22nd September

South Charity Cup Group 1: U.C.C. v Dolphin,Mardyke,7.30pm;

O’Neill Cup Semi-Final:Crosshaven v Fermoy,Crosshaven,7.45pm;

Dennehy Cup Semi Finals:Bandon v  Dunmanway,Bandon,7.30pm;

Cork Constitution v Highfield,Temple Hill,7.30pm;

Muskerry Cup:Old Christians v Cobh Pirates,Rathcooney,7.30pm;

Junior Friendly:Waterpark v Dungarvan,Ballinakill,7.30pm;

Boys East U18 Development League Group 1:Galtee Rugby v Carrick-on-Suir,Clanwilliam Park,8pm;

Group 2:Cashel v Dungarvan,Cashel,7.30pm;

Boys South U16 League Group 4:Midleton v Cobh Pirates,Towns Park,7.30pm;

Boys U18 Friendly:Bruff v Mitchelstown,Kilballyowen Park,7pm;

Girls U14 Friendly:Shannon v Richmond,Coonagh,7pm;

Saturday 23rd September

Energia Women’s All Ireland League:Ballincollig v Suttonians,Tanner Park,5pm;

Old Belvedere v Wicklow,Ollie Campbell Park,5pm;

Railway Union v Cooke,Willow Lodge,5pm;

U.L. Bohemian v Galwegians,UL Arena,5pm;

Bank of Ireland Munster Senior Cup:Garryowen v Bruff,Dooradoyle;

Old Crescent v Cork Constitution,Takumi Park;

Sporting Limerick Charity Cup:Nenagh Ormond v Young Munster,Nenagh;

Shannon v U.L. Bohemian,Thomond Park (back pitch);

Senior Friendly:Highfield v Clonmel,Woodleigh Park,2pm;

Cork County Cup Semi-Final:Sunday’s Well v Bandon,Musgrave Park,3pm;

North McInerney Cup:Thomond v Garryowen,Liam Fitzgerald Park;

Boys South U18 League Group 1:Clonakilty             v Bandon,The Vale,12pm;

Skibbereen v Bantry Bay,Skibbereen,12pm;

Group 2:Ballincollig v Cork Constitution,Tanner Park,12pm;

Fermoy v Old Christians,Fermoy,12pm;

Group 3:Carrigaline-Dolphin v Highfield,Musgrave Park,12pm;

Crosshaven v Cobh Pirates,Crosshaven,12pm;

Group 4:Kinsale v Sunday’s Well,Kinsale,12pm;

Midleton v Youghal,Towns Park,12pm;

Group 5:Mallow v Kanturk,Mallow,12pm;

Boys South U16 League Group 1:Bandon v Clonakilty Green,Bandon,12pm;

Skibbereen v Bantry Bay,Skibbereen,12pm;

Group 2:Highfield v Old Christians,Woodleigh Park,12.30pm;

Clonakilty Red v Crosshaven-Cork Constitution,The Vale,12pm;

Group 3:Ballincollig v Fermoy,Tanner Park,2pm;

Kanturk v Mallow,Kanturk,12pm;

Group 4:Youghal v Kinsale,Youghal,12pm;

Boys Schools U19 Friendly:P.B.C. v St. Michael’s,Wilton,12pm;

P.B.C. B v St. Michael’s B,Wilton,12pm;

St. Mary’s v C.B.C.,Dublin,12pm;

St. Mary’s B v C.B.C. B,Dublin,12pm;

St. Mary’s C v C.B.C. C,Dublin,12pm;

Boys Schools U16 Friendly:Bandon Grammar School v C.B.C.,Monkstown,Bandon,11.30am;

Boys Schools U14 Friendly:P.B.C. v C.B.C.,Wilton,9.30am;

P.B.C. B v C.B.C. B,Wilton,9.30am;

P.B.C. C v C.B.C. C,Wilton,9.30am;

P.B.C. D v C.B.C. D,Wilton,9.30am;

Boys U16 Friendly:Killarney v Kanturk,Killarney,12pm;

Sunday 24th September

Transfield Cup:Old Crescent v Richmond,Takumi Park;

Thomond v Shannon,Liam Fitzgerald Park;

Cork County Cup Semi-Final:Clonakilty v Muskerry,The Vale;

O’Neill Cup Semi-Final:Old Christians v Youghal,Rathconey;

South Charity Cup Group 2:Highfield v Cashel,Woodleigh Park;

Garryowen Cup:Clonmel v Nenagh Ormond,Clonmel;

Kilfeacle v Thurles,Kilfeacle;

Women’s Friendly:Bruff v Ennis-Kilrush,Kilballyowen Park,1pm;

Thurles v Mallow,Thurles,2pm;

Boys East U18 Development League Group 1:Waterpark v Thurles,Ballinakill,11am;

Boys East U16 Development League Group 3:Clanwilliam            v Carrick-on-Suir,Clanwilliam Park,1pm;

Boys North U18 League Group 2:U.L.Bohemian v Bruff Yellow,Annacotty,12pm;

Group 3:Richmond-St. Mary’s v Ennis,Grove Island,12pm;

Boys North U14 League Group 1:Garryowen v Thomond-Richmond,Dooradoyle,11.30am;

Nenagh Ormond v Young Munster,Nenagh,11.45pm;

Group 2:Ballina-Killaloe-Scariff-Newport v Ennis Black,Clairsford,11am;

Bruff v U.L. Bohemian,Kilballyowen Park,11am;

Kilrush v Shannon,Kilrush,11am;

Boys U18 Friendly:Newport-Old Crescent-St. Senan’s v Nenagh Ormond,Takumi Park,12.30pm;

Boys U15 Friendly:Shannon v Nenagh Ormond,Coonagh,12pm;

Boys U13 Friendly:Shannon v U.L. Bohemian,Coonagh,11.30am;

Young Munster v Garryowen White,Derryknockane,12pm;

Wednesday 27th September

North U20 League Section A:Old Crescent v U.L. Bohemian,Takumi Park,7.30pm;

Boys Schools Limerick City Cup Semi-Final:Ardscoil Rís v Team A,Liam Fitzgerald Park;

Boys Schools Bowen Shield:C.B.C. v P.B.C.,Lansdowne;

Rockwell College v Ardscoil Rís,Rockwell;

St. Munchin’s v Crescent College Comp.,Corbally;

Boys Schools McCarthy Cup A:Ardscoil Rís v Bandon Grammar School,Coonagh;

C.B.C. v St. Munchin’s,Lansdowne;

Castletroy College v Crescent College Comp.,Castletroy;

Rockwell College v P.B.C.,Rockwell;

Boys Schools McCarthy Cup B:Ardscoil Rís v Bandon Grammar School,Coonagh;

C.B.C. v St. Munchin’s,Lansdowne;

Castletroy College v Crescent College Comp.,Castletroy;

Rockwell College v P.B.C.,Rockwell;

Boys Schools McCarthy Cup B Pathway 2:Glenstal Abbey v Kinsale C.S.,Glenstal;

Boys Schools U16 Friendly:St. Munchin’s v Kilkenny College,Corbally;

St. Munchin’s B v Kilkenny College B,Corbally;

Boys Schools U14 Friendly:Cistercian College v St. Munchin’s,Roscrea;

Cistercian College B v St. Munchin’s B,Roscrea;

Thursday 28th September

Boys Schools McCarthy Cup B Pathway 2:Villiers School v High School CBS,Villiers,12pm;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Head Coach Richie Murphy has named his Match Day Squad, sponsored by PwC, for Friday night’s U20 Six Nations clash against Wales at Virgin Media...

X