DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Rugby Results

17th September 2023 By Leonard Allen

Weekend Rugby Results

Results of games played this weekend.

Energia Women’s All Ireland League:Blackrock College 22, Old Belvedere 17;

Galwegians 12, Ballincollig 25;

Wicklow 7, U.L. Bohemian 27;

Bank of Ireland Munster Senior Cup Group 1:Cork Constitution 34, Shannon 17;

Nenagh Ormond 33, Highfield 27;

Group 2:U.C.C. 24, Garryowen 36;

Young Munster v Cashel Off;

Group 3:Old Crescent 31, Dolphin 8;

Group 4:Midleton 29, U.L. Bohemian 22;

Cork County Cup:Bandon 46, Charleville 5;

Clonakilty 29, Skibbereen 12;

Kanturk 26, Sunday’s Well 27;

Mallow 7, Muskerry 13;

O’Neill Cup:Crosshaven 34, Cobh Pirates 10;

Douglas 7, Youghal 29;

Fermoy 20, Ballincollig 12;

Old Christians 12,  Kinsale 10;

Transfield Cup:Newcastle West 19, Thomond 30;

Richmond 11, St. Mary’s 8;

Shannon 50, Garryowen 15;

St. Senan’s 14, Old Crescent 41;

South Charity Cup Group 1:Clonmel 25, Dolphin 7;

U.C.C. 10, Cork Constitution 31;

Casey Cup:Waterford City 15, Carrick-on-Suir 15;

McElligott Cup Group 1:Castleisland 33, Killorglin 3;

Group 2:Killarney 26, Listowel 0;

McInerney Cup:Richmond 21, Garryowen 25;

St. Senan’s 9, St. Mary’s 13;

Dennehy Cup:Bandon 13, Clonakilty 3;

Dolphin 20, Cork Constitution 7;

Highfield 24, Bantry Bay 0;

Muskerry Cup:Ballincollig 34, Sunday’s Well 17;

Boys East U18 Development League Group 1:Carrick-on-Suir 0, Waterpark 30;

Boys North U18 League Group 1:Young Munster 24, Kilrush 10;

Group 4:Desmond Rugby 43, Bruff White 14;

Garryowen 29, Newport-Old Crescent-St. Senan’s 19;

Boys North U16 League Group 1:Bruff 38, Nenagh Ormond 10;

Kilrush  7, Old Crescent 17;

Group 2:Ennis 38, Thomond-Richmond ;

Group 3:Garryowen 10, Young Munster 10;

Group 4:Charleville 22, Newport 17;

Desmond Rugby 16, U.L. Bohemian 16;

Boys North U13 Development League:Ballina-Killaloe-Scariff 5, St. Senan’s 10;

Bruff White 19, Shannon 38;

Garryowen Blue 29, Old Crescent 19;

Thomond-Richmond 15, Ennis 19;

U.L. Bohemian 12, Nenagh Ormond 12;

Boys U18 Friendly:Cobh Pirates 26, Carrigaline-Dolphin 10;

Skibbereen 27, Youghal 12;

Boys U16 Friendly:Mallow 31, Kanturk 7;

Skibbereen 44, Bantry Bay 12;

Boys U14 Friendly:Dunmanway 21, Skibbereen 31;

Midleton 34, Youghal 10;

Nenagh Ormond 43, Shannon 19;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Head Coach Richie Murphy has named his Match Day Squad, sponsored by PwC, for Friday night’s U20 Six Nations clash against Wales at Virgin Media...

X