DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Rugby Results

7th January 2024 By Leonard Allen

Weekend Rugby Results

Results of games played this weekend.

Bateman Cup Final:Terenure College 22,Young Munster 15;

Bank of Ireland Munster Junior Cup: Douglas 13,Bruff 25;

Dungarvan 7,Castleisland 46;

Killarney 27,Waterford City 11;

Killorglin 7, Ardscoil Old Boys 19;

Midleton 22,Clonmel 10;

Munster Junior League Division 1: Bandon 27,Clanwilliam 24;

Mallow 10 ,Kilfeacle 3;

Newcastle West 36,Richmond 12;

Division 2:Fermoy 11,Old Christians 17;

Division 3:Ardscoil Old Boys 19,Killorglin 7;

Martin O’Sullivan Cup:Chorca Dhuibhne 40,Ennis 29;

Women’s League Division 2:Clonakilty 3,Mallow 7;

North Munster Gleeson League B:Garryowen 21,Old Crescent 8;

Newcastle West 19,Thomond 52;

South Junior 3 League:Mallow 41,Fermoy 3;

Old Christians 7,Youghal 29;

Sunday’s Well 17,Dolphin 17;

Junior Friendly:Cashel 26,Roscrea 12;

Sunday’s Well 31,Skibbereen 26;

U.C.C. 22,Muskerry 17;

Junior 2 Frindly:Cork Constitution 32,Old Belvedere 22;

Bank of Ireland Boys U18 Cup Group 2:Ennis Black 15,Waterpark 28;

Group 3:Kinsale 23,Cobh Pirates 13;

Group 4:Bandon 21,Midleton 5;

Killarney 12,Garryowen 10;

Bank of Ireland Boys U18 Plate Group 1:Bantry Bay 12,Clonmel 24;

Kanturk 24,Cork Constitution 5;

Group 2:Clonakilty 21,Ballincollig 13;

Killorglin-Iveragh Eagles 35,Young Munster 7;

Bank of Ireland Boys U18 Bowl Group 1:Mallow 31,Newport-Old Crescent-St. Senan’s 12;

Group 2:Tralee-Castleisland 17,Youghal 32;

Group 3:Fethard 12,Kilrush 34;

Waterford City 10,Desmond Rugby 40;

Bank of Ireland Boys U16 Cup Group 1:Kilrush 10,Dungarvan 10;

Nenagh Ormond 10,Old Christians 17;

Group 2:St. Senan’s 15,Waterpark 19;

Group 3:Killarney 29,Kanturk 13;

Skibbereen 27,Midleton 17;

Group 4:Bandon 32,Cobh Pirates 17;

Castleisland 19,Mallow 31;

Bank of Ireland Boys U16 Plate Group 1:Youghal 19,Douglas-Muskerry 43;

Group 2:Cashel ,Tralee ;

Charleville ,Clonmel ;

Clonakilty Green 24,Waterpark White 34;

Group 3:Kinsale 20,Clanwilliam 14;

Young Munster 0,Crosshaven-Cork Constitution 43;

Bank of Ireland Boys U16 Bowl Group 2:Newcastle West White 30,Thomond-Richmond 0;

Group 3:Newport 5,Desmond Rugby 22;

Bank of Ireland Girls U16 League Conference 1:Ballina-Killaloe 17,Bruff 37;

Conference 2:Ennis 40,Kilrush 17;

Richmond-Old Crescent 5,Shannon 36;

Conference 3:Midleton-Youghal 54,Ballincollig 19;

Waterpark 24,Dolphin 31;

Conference 4:Dunmanway-Bantry Bay 14,Clonakilty 44;

Kanturk 0,Mallow-Mitchelstown 0;

Bank of Ireland Girls U14 League Conference 1:Ballina-Killaloe-Scariff 12,Ennis 43;

Conference 2:Cobh Pirates 17,Dungarvan 21;,

Dolphin-Old Christians 29,Ballincollig 14;

Conference 3:Clonakilty 37,Mallow-Mitchelstown 7;

Dunmanway-Bantry Bay 30,Tralee-Castleisland 0;

Conference 4:Garryowen-Galbally 0,Bruff 30;

Boys South U14 League Group A:Crosshaven 5,Midleton 19;

Fermoy 24,Bandon 5;

Kanturk 22,Old Christians 12;

Group B:Dolphin 21,Mallow 17;

Group C:Bantry Bay 7,Kinsale 34;

Boys Schools U19 Friendly:St. Munchin’s College 24,Newbridge College 50;

Boys Schools U16 Friendly:Ardscoil Rís 36,Clongowes Wood College 10;

Castletroy College 24,Clongowes Wood College 17;

Boys U16 Friendly:Kilfeacle 15,Touring Team 24;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Head Coach Richie Murphy has named his Match Day Squad, sponsored by PwC, for Friday night’s U20 Six Nations clash against Wales at Virgin Media...

X