DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Rugby Results 17th Feb 2008

18th February 2008 By Munster Rugby

A round up of all the weekend’s results

AIB League Division 1:
Clontarf 7,Cork Constitution 36;
Dungannon 12,Old Belvedere 29;
Galwegians 14,Blackrock College 17;
Greystones 5,Garryowen 38;
Shannon 28,Ballymena 21;
St. Mary’s College 13,Lansdowne 9;
Terenure College 6,U.L. Bohemian 25;
U.C.D. 23,Dolphin 28;

Division 2:
Clonakilty 13,U.C.C. 10;
D.L.S.P. 20,Buccaneers 40;
Dublin University 9,Ballynahinch 31;
Highfield 13,Belfast Harlequins 21;
Malone 41,Barnhall 13;
Suttonians 8,Wanderers 16;
Thomond 20,Old Crescent 15;
Young Munster 25,Bective Rangers 17;

Division 3:
Ards 10,Bruff 10;
City of Derry 19,Connemara 25;
Co. Carlow 23,Corinthians 8;
Nenagh Ormond 21,Naas 18;
Old Wesley 25,Midleton 23;
Queens University 28,Banbridge 3;
Rainey Old Boys 26,Sunday’s Well 20;
Waterpark 28,Instonians 27;

Heineken Munster Junior Cup:
Shannon 47,Ballincollig 3;
U.L. Bohemian 13,Cork Constitution 14;

Heineken Munster Junior League Division 1:
Clanwilliam 8,Bandon 31;
Crosshaven 15,Cobh Pirates 7;
Newport 22,Clonmel 27;
Richmond 13,Cashel 27;
Skibbereen 27,Kilfeacle 11;
Thurles 36,Youghal 10;

Division 2:
Douglas 10,Fermoy 11;
Kanturk 10,Ennis 14;
Mallow 14,Abbeyfeale 5;
Muskerry 20,Old Christians 51;
St Senan’s 27,Newcastle West 26;

Division 3:
Carrick-on-Suir 12,Galbally 12;
Charleville 17,St. Mary’s 3;
Dungarvan 7,Castleisland 26;
Killarney 15,Waterford City 15;

Junior League South:
Highfield 49,Midleton 3;

Junior 2 League South Group A:
Bantry Bay 29,Crosshaven 3;
Cork Constitution 25,Corca Dhuibhne 15;

Group B:
Ballincollig 15,Cobh Pirates 10;
Bandon 10,U.C.C. 50;

Mick Barry Cup
Group A: Shandon 27,Old Christians 24;
Group B: Dunmanway 19,Tralee 0;

George O’Connell Cup:
Cork Transport 5,Muskerry 10;

Junior 3 League South:
Fermoy 16,Mallow 0;
Bandon 7,Listowel 14;
Kinsale 20,Charleville 10;
Sunday’s Well 38,Ballincollig 5;

Under 20 South West Conference League
Division 1: Corinthians 18,Cork Constitution 25;
Division 2 South:Muskerry 0,Waterpark 20;

Under 20 Cup South:
U.C.C. 35,Highfield 21;

Under 20 B Cup South:
Ballincollig 10,Midleton 26;

Junior Friendly:
Dolphin 0,Sunday’s Well 5;

Under 20 Friendly:
Garryowen 24,Sunday’s Well 22;

Under 18 League Semi Final:
Clonakilty 3,Highfield 6;
Muskerry 11,Mallow 14;

Under 18 Development League Semi Finals:
Bandon 29,Mitchelstown 12;
Youghal 25,Kinsale 8;

Under 16 League Semi Final:
Youghal 10,Highfield 19;

Under 16 League:
Mitchelstown 5,Highfield B 20;

Under 14 League:
Sunday’s Well 45,Clonakilty 5;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Munster Rugby are delighted to confirm the Ireland Women's team and the Ireland U20s return to Musgrave Park for the 2023 Six Nations with tickets...

X