DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Rugby Results

20th November 2022 By Leonard Allen

Weekend Rugby Results

Results of games played this weekend.

Women’s All Ireland League: Ballincollig 15, Cooke 3;

Blackrock College 79, Suttonians 0;

U.L. Bohemian 13, Galwegians 7;

Wicklow 5, Railway Union 22;

Energia All Ireland Junior Cup: Ballyclare 24, Newcastle West 26;

Cooke 19, Clogher Valley 22;

Kilfeacle 20, Enniskillen 25;

Monkstown 61, Thomond 7;

Junior Clubs Challenge Shield Quarter-Finals: Dungarvan 21, Tralee 10;

Fermoy 35, Kinsale 24;

Galbally-Mitchelstown 35, Ballincollig 10;

Cobh Pirates 34, Kanturk 17;

Martin O’Sullivan Cup Semi-Final: Youghal 25, Carrick-on-Suir 10;

Munster Senior Clubs League 2C: Dolphin 25, Midleton 22;

Women’s Munster Open Cup: Skibbereen 48, Thurles 27;

North Gleeson League Section B: Garryowen 62, Kilrush 0;

St. Senan’s 32, Shannon 15;

South Junior 2 League: Cobh Pirates 10, Clonakilty 18;

Highfield 30, Mallow 17;

Muskerry 33, U.C.C. 30;

South Junior 3 League: Douglas 35, Kanturk 34;

Donal Walsh Under 20 Trophy: Old Crescent 5, U.C.C. 31;

Young Munster 20, Cork Constitution 22;

Boys Schools Munster Junior Cup Group A: Rockwell 7, Glenstal Abbey 0;

Bank of Ireland Boys Under 18 League Conference 1: Richmond-St Mary’s 23, Young Munster 21;

Conference 2: Mallow 12, Abbeyfeale-Listowel 12;

Conference 3: Bruff White 26, Nenagh Ormond 15;

Ennis Black 30, Cashel-Thurles 0;

Galtee Rugby 24, Ennis Red 0;

Conference 4: Bantry Bay 60, Skibbereen 0;

Crosshaven 22, Bandon 47;

Kanturk 7, Kinsale 34;

Conference 5: Carrigaline-Dolphin 22, Muskerry 12;

Old Christians 29, Ballincollig 13;

Sunday’s Well 29, Highfield 33;

Conference 6: Youghal 43, Fermoy 21;

Bank of Ireland Boys Under 16 Conference 1: Shannon 24, Ennis 31;

Conference 2: Listowel 0, Chorca Dhuibhne 22;

Tralee 21, Killarney 12;

Conference 3:Cashel 31, Mallow 26;

Clonmel 29, Cobh Pirates 19;

Conference 5:Dolphin 46, Douglas-Muskerry 30;

Conference 6:Fermoy 24, Waterford City 19;

Bank of Ireland Girls Under 16 Conference 2: Clonakilty Red 52, Skibbereen 28;

Killarney 43, Dunmanway-Bantry Bay 17;

Boys East Under 15 Development League: Kilfeacle 22, Clanwilliam 12;

Boys North Under 15 League Play Offs: Shannon 34, Garryowen 7;

U.L. Bohemian 10, Old Crescent 11;

Boys North Under 13 League Section 1: Ballina-Killaloe-Scariff-Newport 26, Bruff 5;

Shannon 10, Ennis Red 12;

Section 2: Newcastle West 12, Garryowen 41;

Nenagh Ormond 31, Ennis Black 17;

Thomond-Richmond 12, Young Munster 12;

Boys South Under 14 League Group B: Clonakilty Red 38, Bandon 57;

Sunday’s Well 12, Carrigaline 70;

Boys Schools Under 19 Friendly: P.B.C. 10, Belvedere College 29;

Boys Under 15 Friendly: Newport 12, Newcastle West 38;

Boys Under 14 Friendly: Newcastle West 35, Nenagh Ormond 40;

Girls Under 18 Friendly: Ballincollig 19, Carrick-Thurles 46;

Kilkenny 12, Clonakilty 41;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Musgrave Park will host the Ireland Women’s team again next year with the 2023 6 Nations home games against France and England taking place in...

X