DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Results

10th April 2022 By Leonard Allen

Weekend Results

Below are the results of games played this weekend.

Bank of Ireland Munster Junior Cup: Bandon 20, Kilfeacle 17;

Shannon 20, Thomond 22;

Young Munster 55, Ennis 0;

Bank of Ireland Munster Junior Plate: Midleton 22, Cobh Pirates 34;

St. Mary’s 7, Thurles 38;

Bank of Ireland Munster Junior Bowl: Scariff 7, Dolphin 19;

Waterford City 17, Castleisland 15;

Munster Junior League Section C: Fermoy 10, Fethard 42;

Conference E: Bantry Bay 19, Douglas 24;

Chorca Dhuibhne 10, Killarney 38;

Senior Club League 2C: Clonmel 15, Sunday’s Well 33;

Garryowen Cup Final: Waterpark 14, Clanwilliam 20;

Gleeson League Semi-Finals: Carrick-on-Suir 14, Thomond 13;

Presentation 6, Garryowen 5;

North Webb Cup: Kilfeacle 12, Richmond 26;

Young Munster 19, Thurles 20;

South Junior 2 Cup: Bandon 31, Highfield 14;

South Junior 3 Cup: Kanturk 28, Clonakilty 26;

Old Christians 8, Ballincollig 37;

Under 18 Inter Provincial Friendly: Munster 19, Ulster 10;

East Under 18 Cup: Clanwilliam 10, Clonmel 39;

East Under 16 Cup: Cashel 24, Waterpark 33;

Clonmel 25, Fethard 7;

East Under 13 Cup: Waterpark 15, Clonmel Black 12;

North Under 16 Cup: St. Mary’s-Richmond-U.L. Bohemian 21, Newcastle West 31;

North Under 15 Cup: Ennis 24, Bruff 38;

Old Crescent-Newport 5, Nenagh Ormond 38;

Shannon Black 31, Garryowen 0;

Young Munster 26, U.L. Bohemian 26;

North Under 14 Cup: Garryowen Blue 31, Nenagh Ormond 26;

Old Crescent 5, Thomond-Richmond 31;

Young Munster 43, Bruff 24;

North Under 13 Cup: Garryowen 12, Kilrush 22;

Old Crescent 35, Bruff 5;

U.L. Bohemian 34, Shannon 5;

South Under 18 Cup: Cobh Pirates 30, Sunday’s Well 17;

Midleton 20, Highfield 17;

South Under 18 Development Cup: Cork Constitution 35, Carrigaline-Dolphin 17;

Old Christians 46, Youghal 17;

South Under 16 Cup: Highfield 40, Kanturk 38;

Midleton 19, Dolphin 27;

South Under 16 Development Cup: Douglas-Muskerry 21, Cork Constitution 14;

Old Christians 26, Ballincollig 14;

Youghal 17, Crosshaven 12;

South Under 16 Plate: Fermoy 10, Cobh Pirates 41;

South Under 14 Development Cup: Crosshaven 28, Dolphin 51;

South Under 13 League Group 1: Old Christians 34, Cork Constitution 14;

Group 2: Cobh Pirates 12, Fermoy 29;

Midleton 25, Mallow 5;

West Under 18 Cup: Abbeyfeale 28, Chorca Dhuibhne 0;

Girls Under 14 Cup Final: Shannon 31, Dunmanway-Bantry Bay 31;

Under 14 Friendly: Clonakilty 35, Old Christians 52;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Munster Rugby are delighted to confirm the Ireland Women's team and the Ireland U20s return to Musgrave Park for the 2023 Six Nations with tickets...

X