DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Results

20th March 2022 By Leonard Allen

Weekend Results

Below are the results of games played over the weekend.

Bank of Ireland Munster Senior Challenge Cup Final: Garryowen 8, Young Munster 11;

Munster Junior League Section A: Muskerry 10, Newcastle West 50;

Section C: Ballincollig 17, St. Mary’s 18;

Section D: Ennis 22, Tralee 8;

Scariff 7, Kinsale 14;

Waterford City 12, Killorglin 26;

Conference E: Castleisland 13, Bantry Bay 7;

North Gleeson League B: Listowel 0, Thomond 51;

Women’s Division 1 League: Tipperary 10, Kerry 5;

Women’s Division 2 Cup: Bantry Bay 10, Waterpark 12;

Club Under 18 Cup: Bandon 25, Cobh Pirates 35;

Club Under18 Development Cup: Clonmel 10, Muskerry 7;

Sunday’s Well 26, Old Crescent 20;

Club Under 18 Plate: Fermoy 20, Waterford City-Carrick 15;

U.L. Bohemian 0, Bantry Bay 32;

Club Under 18 Development Plate: Chorca Dhuibhne 12, Kanturk 12;

Listowel-Tralee 15, Mallow 26;

Club Under 18 Bowl: Clanwilliam 32, Cashel-Thurles 22;

Crosshaven 15, Skibbereen 19;

Club Under 16 Cup: Bruff 15, Waterpark 19;

Ennis 12, Chorca Dhuibhne 12;

Club Under16 Development Cup: Fermoy 10, Bandon 41;

Highfield 23, Killarney 5;

Club Under 16 Plate: Clonakilty Red 17, Young Munster 5;

Shannon 12, Cashel 10;

Club Under16 Development Plate: Thurles 12, Abbeyfeale-Listowel 7;

Youghal 0, Ballincollig 6;

Club Under 16 Bowl: Clanwilliam-Galbally-Kilfeacle 7, Shannon B 7;

Dungarvan 29, Newcastle West 7;

Club Under 16 Development Bowl: Carrick-on-Suir 5, Cork Constitution 31;

St. Senan’s 17, Castleisland 27;

North Under 14 League Play-Offs: Charleville 22, Newcastle West 5;

Ennis 17, Bruff 19;

Garryowen Blue 15, Shannon 5;

Nenagh Ormond 22, Thomond-Richmond 17;

Scariff-St. Mary’s 27, Young Munster 36;

U.L. Bohemian 8, Old Crescent 10;

South Under 18 League Group B: Midleton 28, Kinsale 38;

South Under 16 League Group A: Kinsale 0, Cobh Pirates 0;

Group C: Dolphin 19, Midleton 10;

Mitchelstown 7, Old Christians 29;

Group D: Crosshaven 0, Sunday’s Well 15;

South Under 14 League Plate: Cork Constitution 25, Mitchelstown 5;

South Under 13 League Group 2: Carrigaline 15, Dolphin 0;

Cobh Pirates 22, Midleton 10;

Girls Under 18 Plate: Kilrush-Scariff 22, Dolphin-Midleton-Youghal 38;

Girls Under 16 Plate: Tralee 12, Bruff 42;

Girls Under 14 Cup: Ballina-Killaloe 5, Shannon 30;

Dunmanway-Bantry Bay 26, Bruff-Garryowen 21;

Girls Under 14 Plate: Mallow-Mitchelstown 36, Clonakilty Red 14;

Girls Under 14 Development Bowl: Waterpark 30, Killarney19;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

A new rugby initiative is seeking expressions of interest from people of all walks of life who may be interested in setting up an LGBTQ+...

X