DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Results

30th April 2018 By Leonard Allen

Weekend Results

BELOW ARE THE RESULTS FROM GAMES PLAYED THIS WEEKEND –

BELOW ARE THE RESULTS FROM GAMES PLAYED THIS WEEKEND –

Junior Interprovincial: Connacht 7, Leinster 34;

Munster 0, Ulster 24;

All Ireland Provincial League: Ashbourne 19, Ballina 29;

Bandon 21, Instonians 17;

Bank of Ireland Munster Junior Cup Final: Cork Constitution 21, Richmond 15;

Bank of Ireland Munster Junior Bowl Final: Bantry Bay 17, Bruff 22;

Martin O’Sullivan Cup Final: Dungarvan 14, Ennis 29;

Cork County Cup Final: Clonakilty 10, Kanturk 29;

O’Neill Cup Semi-Final: Fermoy 13, Mallow 23;

O’Neill Cup Final: Crosshaven 26, Mallow 8;

Munster Junior 2 League Final: Garryowen 20, Cork Constitution 17;

Kelly Cup Final: Cobh Pirates 10, Dunmanway 15;

Carroll Plate Final: U.L. Bohemian 12, Carrick-on-Suir 19;

Gleeson Cup: Thurles 15, Kilfeacle 54;

Scariff 22, Clonmel 10;

Tait Cup Final: Charleville 6, Ballincollig 10;

North Under 20 Cup Final: Young Munster 12, Shannon 20; Women’s Division 1 Cup: Thurles 5, Tralee 17;

All Ireland Under 18 Final: Bandon 20, Skerries 7;

All Ireland Under 16 Final: Ennis 27, Tullow 34;

Munster Club Under 18 Development Cup Final: Cork Constitution 24, Young Munster 18;

Munster Club Under 16 Development Cup Final: Douglas-Carrigaline 25, Thurles 12;

East Under 16 Plate: Clonmel 21, Carrick-Dungarvan 22;

East Under 14 Cup: Clonmel 32, Waterpark 0;

North Under 18 Open Cup: Bruff 14, Old Crescent 43;

North Under 16 Open Cup: Newcastle West-Estuary 13, Old Crescent 34;

North Under 15 Cup: Young Munster 15, Bruff 12;

North Under 14 Cup: Bruff 42, Ennis 0;

Shannon 5, Old Crescent 12;

South Under 18 League Final: Skibbereen 32 Midleton 17;

South Under 18 Development Cup: Highfield 15, Mallow 27;

Kinsale 22, Old Christians 27;

South Under 18 Development Plate: Youghal 7, Ballincollig 29;

South Under 16 League Final: Skibbereen 13, Cobh Pirates 14;

South Under 16 Cup: Bandon 21, Ballincollig 24;

South Under 14 League Final: Bandon 12, Kinsale 13;

South Under 14 Plate: Highfield 26, Kanturk 22;

Skibbereen 21, Douglas-Carrigaline 5;

South Under 14 Bowl Final: Kanturk 26, Cork Constitution 31;

South Under 13 League Final: Bandon 12, Kinsale 13;

South Under 13 Development Cup Final: Skibbereen 24, Cobh Pirates 47;

Under 15 Friendly: Old Crescent 0, West Park (Leeds) 33;

Shannon 20, West Park (Leeds) 7;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Munster Rugby are now inviting applications for two part-time Women’s Rugby Participation Officers. See full details and apply below. The province is also recruiting for...

X