DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Results

5th November 2007 By Munster Rugby

A round up of the weekend’s results

AIB League Division 1:
Dolphin 28,Old Belvedere 24;
Galwegians 25,Ballymena 18;
Garryowen 6,Shannon 8;
Greystones 10,Cork Constitution 19;
St. Mary’s College 15,Clontarf 31;
Terenure College 24,Blackrock College 23;
U.C.D. 23,Dungannon 13;
U.L. Bohemian 9,Lansdowne 6;

Division 2:
Ballynahinch 11,Buccaneers 10;
Barnhall 13,Wanderers 9;
Bective Rangers 7,Thomond 14;
Clonakilty 3,Young Munster 38;
Dublin University 10,Belfast Harlequins 22;
Highfield 45,Suttonians 10;
Old Crescent 34,Malone 32;
U.C.C. 21,D.L.S.P. 10;

Division 3:
Banbridge 13,Ards 15;
Bruff 27,Sunday’s Well 3;
City of Derry 11,Naas 20;
Co. Carlow 12,Queens University 28;
Connemara 18,Old Wesley 22;
Corinthians 22,Waterpark 15;
Instonians 30,Rainey Old Boys 22;
Midleton 15,Nenagh Ormond 16;

Heineken Munster Junior League Division 1:
Bandon 18,Cobh Pirates 5;
Cashel 31,Thurles 5;
Clanwilliam 5,Newport 18;
Clonmel 22,Richmond 5;
Kilfeacle 44,Youghal 7;
Skibbereen 18,Crosshaven 8;

Division 2:
Abbeyfeale 15,Newcastle West 12;
Ballincollig 20,Fermoy 5;
Ennis 3,Old Christians 10;
Mallow 34,Douglas 8;
St Senan’s 20,Muskerry 21;
Tralee 22,Kanturk 11;

Division 3:
Charleville 34,Dungarvan 0;
Killorglin 12,Killarney 10;
Kinsale 54,Galbally 0;
Presentation 18,Carrick-on-Suir 32;
St. Mary’s 22,Waterford City 10;

Munster Seconds League Division 1:
Cork Constitution 8,Thomond 6;
Highfield 15,Bruff 8;
U.L. Bohemian 24,Shannon 18;
Young Munster 3,Garryowen 38;

Division 2:
Clonakilty 7,Nenagh Ormond 18;
U.C.C. 21,Sunday’s Well 0;

Gleeson League:
Cashel 6,Kilrush 9;
Garryowen 20,UL Bohemian 18;
Newcastle West 6,Kilfeacle 10;
Thurles 0,Clonmel 20;

Junior 2 League Section A:
Muskerry 11, Kanturk 3;
Shandon 20, Cork Constitution 17;
Tralee 8, Corca Dhuibhne 15;
U.C.C. 42, Castleisland 3;

Section B:
Ballincollig 24,Bandon 8;
Clonakilty 22,Skibbereen 5;
Cork Transport 8,Bantry Bay 35;
Highfield 10,Dunmanway 13;

Section C:
Carrigaline 16,Crosshaven 6;
Dolphin 17,Cobh Pirates 24;
Old Christians 40,Douglas 5;

Junior 3 League South:
Ballincollig 47,U.C.C. 0;
Bandon 5,Mallow 0;
Fermoy 10,Sunday’s Well 53;
Listowel 16,Kinsale 9;

Under 20 South West Conference League Division 1:
Corinthians 33,Bruff 5;
Cork Constitution 7,U.L. Bohemian 47;
Galwegians 24,Shannon 26;
Highfield 22,Thomond 5;
U.C.C. 24,Garryowen 12;
Young Munster 18,Buccaneers 6;

Division 2 North:
Clonmel 18,Clanwilliam 20;
Richmond 11,Newcastle West 13;

Division 2 South:
Bandon 25,Ballincollig 13;
Clonakilty 3,Sunday’s Well 54;
Midleton 9,Castleisland 15;
Muskerry 20,Abhann Dubh 5;
Waterpark 62,Dolphin 0;

Junior 2 Friendly:
Bruff 10,Old Crescent 14;

Under 18 League South:
Clonakilty 52,Kanturk 14;
Highfield 39,Cork Constitution 3;

Under 18 Development League South:
Bandon 30,Douglas 13;
Fermoy 28,Skibbereen 6;
Highfield B 7,Mitchelstown 31;
Kinsale 17,Youghal 18;
Midleton 14,Sunday’s Well 15;

Under 16 League South Section A:
Bandon 22,Crosshaven 12;
Dolphin 15,Old Christians 12;
Dunmanway 0,Mallow 51;

Section B:
Cobh Pirates 7,Kanturk 19;
Mitchelstown 0,Fermoy 38;
Muskerry 50,Cork Constitution 5;
Sunday’s Well 61,Midleton 0;

Under 14 League South Section A:
Clonakilty 33,Ballincollig 25;
Cork Constitution 44,Skibbereen 12;
Crosshaven 0,Kinsale 25;
Highfield 45,Bandon 0;

Section B:
Mallow 54,Youghal 5;
Midleton 0,Fermoy 22;
Muskerry 44,Dolphin 5;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Musgrave Park will host the Ireland Women’s team again next year with the 2023 6 Nations home games against France and England taking place in...

X