DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Results

14th November 2022 By Leonard Allen

Weekend Results

Results of games played this weekend.

Munster Junior League Section A: Abbeyfeale 19, Bandon 43;

Clanwilliam 15 St. Mary’s 13;

Muskerry 14, Richmond 7;

Newcastle West v Clonakilty postponed;

Skibbereen 15, Kilfeacle 17;

Thomond 24, Crosshaven 21;

Thurles 10, Mallow 13;

Waterpark 23, Old Christians 17;

Section B: Cobh Pirates v Fermoy postponed;

Ennis 27, St. Senan’s 27;

Fethard 28, Dungarvan 12;

Waterford City 27, Carrick-on-Suir 18;

Youghal v Galbally-Mitchelstown postponed;

Section C: Bantry Bay 8, Kanturk 48;

Douglas 0, Kinsale 28;

Killarney 10, Ballincollig 12;

Killorglin 10, Castleisland 23;

Tralee 7, Charleville 17;

Munster Junior Clubs Challenge Cup: Thurles 10, Mallow 13;

Munster Senior Clubs League North: Garryowen 19, Shannon 47;

Munster Senior Clubs League South: Highfield 17, U.C.C. 19;

Women’s League Conference A: U.L. Bohemian 43, Shannon-LIT 0;

Conference B: Thurles 52, Ennis-Kilrush 0;

Conference C: Dolphin 64, Mallow 0;

North Gleeson League Section A: Newcastle West 12, Charleville 18;

Old Crescent 5, Richmond 34;

Section B: Kilrush 8, Thomond 36;

Shannon 40, U.L. Bohemian-Newport 12;

South Junior 2 League: Bandon 36, Dolphin 7;

Boys Schools McCarthy Cup B2: Villiers School 33, Glenstal Abbey 0;

Bank of Ireland Boys Under 18 League Conference 1: Richmond-St. Mary’s 12, Garryowen 16;

Young Munster 30, St. Senan’s 0;

Conference 2: Abbeyfeale-Listowel 31, Tralee 15;

Mallow 0, Killarney 7;

Conference 3: Nenagh Ormond 31, Galtee Rugby 0;

Conference 4: Kanturk 12, Bandon 22;

Kinsale 45, Crosshaven 17;

Skibbereen 7, Clonakilty 15;

Conference 5: Highfield 8, Carrigaline-Dolphin 7;

Sunday’s Well 29, Muskerry 21;

Conference 6: Clonmel 25, Carrick-Waterford 10;

Fermoy 17, Midleton 17;

Bank of Ireland Boys Under 16 League Conference 1: Garryowen 14, Charleville 10;

Conference 2: Killarney 30, Castleisland 0;

Listowel 17, Killorglin 22;

Tralee 5, Chorca Dhuibhne 35;

Conference 3: Nenagh Ormond 26, Cashel 5;

Conference 4: Clonakilty 42, Crosshaven 14;

Conference 5: Ballincollig 10, Cork Constitution 31;

Douglas-Muskerry 24, Old Christians 26;

Conference 6:Fermoy 24, Carrick-on-Suir 12;

Conference 7:Mitchelstown 12, Dungarvan 30;

Youghal 12, Midleton 0;

Girls Under 14 League Conference 1: Old Crescent 0, Garryowen 30;

Conference 2: Dolphin 31, Carrick-Thurles-Dungarvan 45;

Waterpark 14, Midleton-Youghal 34;

Boys East Under 13 League: Cashel 20, Clanwilliam 0;

North Under 15 League Final: Ennis 7, Old Crescent 10;

Boys North Under 14 League Section 1: Newcastle West 17, Ennis 10;

St. Mary’s-Scariff-Newport 0, Old Crescent 30;

Young Munster 7, Thomond-Richmond 19;

Section 2: Ballina-Killaloe 31, Nenagh Ormond 22;

Bruff 0, U.L. Bohemian 31;

Kilrush 20, Garryowen 12;

Boys West Under 14 League: Killorglin 0, Killarney 15;

Boys Under 15 Friendly: Clanwilliam 47, Young Munster 43;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Munster Rugby are delighted to confirm the Ireland Women's team and the Ireland U20s return to Musgrave Park for the 2023 Six Nations with tickets...

X