DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Results

23rd October 2022 By Leonard AllenW

Weekend Results

Women’s All Ireland League: Ballincollig 7, U.L. Bohemian 19;

Cooke 10, Wicklow 20;

Galwegians 7, Railway Union 57;

Old Belvedere 10, Blackrock College 19;

Women’s Open Cup: Shannon-LIT 5, Skibbereen 12;

Munster Junior League Section A: Richmond 22, Waterpark 20;

Junior Clubs Challenge Cup: Clonakilty v Thomond (postponed);

Crosshaven 14, Bandon 31;

Old Christians 25, Clanwilliam 17;

Richmond 22, Waterpark 20;

St. Mary’s 10, Muskerry 16;

Junior Clubs Challenge Shield: Cobh Pirates 22, Charleville 24 (after extra time);

Fethard 17, Galbally-Mitchelstown 36;

Kinsale 52, Ennis 17;

St. Senan’s 17, Ballincollig 24;

Martin O’Sullivan Cup: Carrick-on-Suir 12, Killarney 7;

Douglas 3, Castleisland 32;

Scariff 23, Waterford City 22;

Munster Senior Clubs League North: Nenagh Ormond 19, Shannon 57;

South: Cork Constitution , Cashel ;

Munster Senior Clubs League 2C: Dolphin 42, Bruff 5;

Gleeson League North Section A: Listowel 15, Newcastle West 29;

Old Crescent 38, Chorca Dhuibhne 46;

Richmond 7, Ardscoil Old Boys 5;

Section B: Garryowen , Kilrush ;

St. Senan’s , Shannon ;

Thomond 15, U.L. Bohemian-Newport 19;

Section C: Fethard 26, Kilfeacle 10;

Thurles , Galbally-Mitchelstown ;

Waterpark , Clanwilliam ;

Junior 2 League South: Bandon 25, Clonakilty 20;

Highfield 22, Dolphin 10;

South Junior 3 League: Douglas 24, Fermoy 31;

Youghal 31, Sunday’s Well 34;

Donal Walsh Under 20 Trophy: Old Crescent 34, U.L. Bohemian 26;

Young Munster 24, Shannon 28;

U.C.C. 38, Cork Constitution 8;

Bank of Ireland Girls Under 18 League Conference 2: Ballincollig 49, Tralee 17;

Bank of Ireland Girls Under 16 League Conference 1: Carrick-Thurles 12, Ballincollig-Dolphin 33;

Fethard 0, Clonakilty Green 30;

Midleton-Youghal 42, Mallow-Mitchelstown 12;

Conference 2:Clonakilty Red 33, Killarney 24;

Skibbereen 15, Bandon 10;

Conference 3:Ballina-Killaloe 21, Ennis 10;

Bruff 30, U.L. Bohemian 0;

Kilrush 5, Shannon 39;

Girls Under 14 League Conference 1:Old Crescent 10, Bruff 40;

Conference 2:Carrick-Thurles-Dungarvan 33, Ballincollig 20;

Boys East Under 15 Development League: Waterpark 31, Dungarvan 24;

Boys East Under 14 League Group 1: Clanwilliam 10, Kilfeacle 30;

Group 2:Thurles 30, Dungarvan 10;

Boys North Under 18 League: Ennis Red 0, Garryowen 31;

Old Crescent 28, Ennis Black 19;

U.L. Bohemian-Newport 24, Richmond-St. Mary’s 29;

Young Munster 17, Bruff Yellow 0;

Boys North Under 15 League Section 1:Bruff 19, Thomond-Richmond 12;

U.L. Bohemian 35, St. Senan’s 0;

Section 2:Newport 10, Young Munster 37;

Boys North Under 14 League Section 1:Ennis 5, Old Crescent 24;

Young Munster 0, Shannon 29;

Boys North Under 13 Development League: Shannon Black 10, Young Munster 5;

Shannon Blue 21, Ennis Red 12;

South Boys Under 18 League Group A:Bandon 34, Skibbereen 7;

Group C:Mallow 17, Ballincollig 12;

Muskerry 17, Kanturk 22;

Group E:Carrigaline-Dolphin 15, Highfield 11;

Sunday’s Well 47, Midleton 26;

South Boys Under 16 League Group A:Cobh Pirates 22, Cork Constitution 14;

Youghal 12, Crosshaven 20;

Group B:Clonakilty 12, Bantry Bay 14;

Group E:Midleton 15, Highfield 24;

South  Boys Under 14 League Group A:Skibbereen 22, Bantry Bay 29;

Group D:Mitchelstown 28 Fermoy 45;

Old Christians 36, Highfield 5;

Group E:Cork Constitution 56, Youghal 0;

Midleton 10, Cobh Pirates 25;

West Boys Under 14 League: Chorca Dhuibhne 24, Tralee 12;

Listowel 10, Abbeyfeale 10;

Boys Under 18 Friendly: Shannon 17, Nenagh Ormond 14;

Boys Under 16 Friendly: Glenstal Abbey School 26, Ennis 7;

Girls Under 16 Friendly: Fermoy 10, Kanturk 37;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Musgrave Park will host the Ireland Women’s team again next year with the 2023 6 Nations home games against France and England taking place in...

X