DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Results

9th October 2022 By Leonard Allen

Weekend Results

Below are the results of games played this weekend.

Munster Junior League Section A:Bandon 3, Newcastle West 32;

Clanwilliam 10, Abbeyfeale 7;

Clonakilty 6, Mallow 18;

Kilfeacle 21, Muskerry 17;

Old Christians 12, Thurles 14;

Richmond 29, Crosshaven 7;

Skibbereen 27, Thomond 14;

St. Mary’s 15, Waterpark 14;

Section B: Carrick-on-Suir 21, Fermoy 16;

Dungarvan 20, Scariff 14;

Ennis 12, Fethard 18;

Galbally-Mitchelstown 20, Cobh Pirates 15;

St. Senan’s 11, Waterford City 6;

Section C: Ballincollig 20, Castleisland 3;

Charleville 39, Killorglin 3;

Kanturk 48, Douglas 0;

Kinsale 57, Bantry Bay 0;

Tralee 41, Killarney 0;

Munster Senior Clubs League North:Young Munster 47, Nenagh Ormond 7;

Munster Senior Clubs League 2C: Midleton 14, Sunday’s Well 22;

North Gleeson League Section A: Ardscoil Old Boys 38, Chorca Dhuibhne 29;

Charleville 23, Richmond 27;

Section B:Garryowen 20, Thomond 0;

Kilrush 19, St. Senan’s 13;

Presentation 28, Shannon 10;

Section C:Clanwilliam 19, Thurles 30;

South Dennehy Cup Final: Highfield 12, Bandon 13;

South Junior 3 League: Fermoy 22, Kanturk 24;

Women’s League Conference A: Shannon-LIT 12, U.L. Bohemian 24;

Conference B:Ennis 5, Thurles 30;

Munster Boys Clubs Under 18 Conference 1:Shannon 31, St. Senan’s 0;

U.L. Bohemian-Newport 12, Richmond-St. Mary’s 14;

Conference 2:Killarney 25, Chorca Dhuibhne 14;

Killorglin-Iveragh Eagles 26, Tralee12;

Conference 3:Bruff White 20, Ennis Black 24;

Cashel-Thurles 43, Galtee Rugby 10;

Ennis Red 41, Bruff Yellow 19;

Conference 4:Bandon 12, Clonakilty 7;

Skibbereen 36, Kanturk 19;

Conference 5:Carrigaline-Dolphin 38, Ballincollig 7;

Highfield 24, Muskerry 14;

Conference 6:Cobh Pirates 31, Fermoy 17;

Dungarvan 42, Midleton 12;

Waterford City-Carrick 10, Youghal 27;

Munster Boys Clubs Under 16 Conference 1:Garryowen 15, Ennis 5;

Conference 2:Killarney 35, Listowel 5;

Conference 3:Kanturk 22, Nenagh Ormond 26;

Mallow 7, Bruff 36;

Thurles 5, Cashel 27;

Conference 4:Bantry Bay 19, Crosshaven 7;

Skibbereen 5, Bandon 35;

Conference 5:Ballincollig 45, Douglas-Muskerry 26;

Conference 6:Clonmel 7, Fermoy 38;

Conference 7:Dungarvan 22, Cobh Pirates 29;

Sunday’s Well 14, Youghal 14;

East Under 15 Boys Development League:Clanwilliam 17, Waterpark 12;

North Under 15 Boys League Section 1:Bruff 5, U.L. Bohemian 24;

Nenagh Ormond 10, Thomond-Richmond 15;

St. Senan’s 5, Garryowen 29;

North Under 13 Boys Development League:Ballina-Killaloe 20, Shannon Black 17;

Ennis Red 30, Newcastle West 0;

Garryowen 49, Ennis Black 17;

Nenagh Ormond 24, Shannon Blue 24;

Thomond-Richmond 17, Bruff 0;

U.L. Bohemian 15, Young Munster 7;

South Under 14 Boys League Group D:Fermoy 5, Old Christians 25;

West Under 14 Boys League:Chorca Dhuibhne  28, Charleville 12;

Tralee 10, Abbeyfeale 19;

Girls Under 18 Friendly:Clonakilty 14, Killarney 44;

Girls Under 16 Friendly:Bandon 12, Ballincollig-Dolphin 12;

Clonakilty 45, Killarney 24;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Munster Rugby are delighted to confirm the Ireland Women's team and the Ireland U20s return to Musgrave Park for the 2023 Six Nations with tickets...

X