DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Fixtures Weekending 23rd March 2008

20th March 2008 By Munster Rugby

Plenty of local action in the offing for the weekend

THURSDAY 20th MARCH
Under 18 Cup East Quarter Final:
Fethard v Kilfeacle, Fethard,8.00;

SATURDAY 22nd MARCH
Magners League:
Munster v Ulster, Musgrave Park,7.30;

AIB League Division 1:
Ballymena v Cork Constitution,Eaton Park,2.30;
Dungannon v Clontarf,Stevenson Park,2.30;
Galwegians v Garryowen,Crowley Park,2.30;
Greystones v U.C.D.,Dr. Hickey Park,2.30;
Old Belvedere v Lansdowne,Anglesea Road,2.30;
St. Mary’s College v Terenure College,Templeville Road,3.30;
U.L. Bohemian v Blackrock College,Annacotty,2.30;

Division 2:
Ballynahinch v Old Crescent,Ballymacarn Park,2.30;
Bective Rangers v Highfield,Donnybrook,2.30;
Belfast Harlequins v Suttonians,Deramore Park,2.30;
Clonakilty v Thomond,Shannon Vale,2.30;
Malone v Buccaneers,Gibson Park,2.30;
U.C.C. v Barnhall,Mardyke,2.30;
Wanderers v Dublin University,Merrion Road,2.30;
Young Munster v D.L.S.P.,Clifford Park, 2.30;

Division 3:
Ards v City of Derry,Hamilton Park,2.30;
Co. Carlow v Connemara,Oakpark,2.30;
Corinthians v Instonians,Corinthian Park,2.30;
Midleton v Banbridge,Towns Park,2.30;
Naas v Bruff,Fournoughts,2.30;
Nenagh Ormond v Rainey Old Boys,New Ormond Park,2.30;
Queens University v Sunday’s Well,Dub Lane,2.30;
Waterpark v Old Wesley,Ballinakill,2.30;

Provincial League Championship:
Cill Dara v Cashel,Kildare,2.30;

All Ireland Under 20 Cup:
Dungannon v Dublin University,Stevenson Park,2.30;
Blackrock v U.L. Bohemian,Stradbrook,2.30;
U.C.C. v Lansdowne,Curaheen Road,2.30;

Junior 2 Cup:
Corca Dhuibhne v Muskerry,Ballydavid,2.30;

Under 20 B Cup Semi Final:
Waterpark v Clonmel,Ballinakill,12.00;

Under 18 Cup:Mallow v Kanturk,Mallow,11.30;

Under 18 Development Cup Semi Final:
Skibbereen v Fermoy, Skibbereen,1.00;

Under 14 B Cup:
Kanturk v Dunmanway,Kanturk,11.30;

SUNDAY 23rd MARCH
AIB League Division 1:
Dolphin v Shannon,Musgrave Park,2.30;

Heineken Munster Junior Cup:
Cork Constitution v Clonmel,Temple Hill,2.30;

Heineken Munster Junior Plate:
Charleville v Skibberen,Charleville,2.30;

Martin O’Sullivan Cup Semi Finals:
Kilrush v Carrick-on-Suir,Kilrush,2.30;
Scariff v Killarney,Scariff,2.30;

Cork County Cup:
Clonakilty v Douglas,The Vale,2.30;
Kanturk v Cobh Pirates,Kanturk,2.30;

Junior 2 Cup:
Castleisland v Tralee,Tralee,2.30;
Clonakilty v Dunmanway,The Vale,1.00:
Corca Dhuibhne v Muskerry,Ballydavid,2.30;
Dolphin v Skibbereen,Musgrave Park,2.30;
Shandon v Cork Constitution,Whitechurch,12.00;
U.C.C. v Ballincollig,Curaheen Road,12.00;

Kelly Cup:
Carrigaline v Cork Transport,Moneygourney,12.00;

Junior 3 Cup South:
Ballincollig v Mallow,Tanner Park,2.30;
Kinsale v Bandon,Kinsale,2.30;
U.C.C. v Sunday’s Well,Curaheen Road,12.00;

East Munster Under 18 Cup:
Nenagh Ormond v Clanwilliam,Nenagh,11.00;

East Munster Under 16 Cup:
Kilfeacle v Waterford City,Kilfeacle,11.30;
Waterpark v Nenagh Ormond,Ballinakill,1.00;

East Munster Under 14 Cup:
Nenagh Ormond v Kilfeacle,Nenagh,11.00;

MONDAY 24th MARCH
Heineken Munster Junior Plate:
Midleton v Sunday’s Well,Towns Park,2.30;

WEDNESDAY 26th MARCH
Under 18 6-Nations Festival:
England v Italy,Temple Hill,5.00;
France v Scotland,Mardyke,5.00;
Ireland v Wales,Musgrave Park,7.30;

Under 16 B Cup Semi Final:
Clonakilty v Ballincollig,The Vale,4.30;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

A new rugby initiative is seeking expressions of interest from people of all walks of life who may be interested in setting up an LGBTQ+...

X