DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Fixtures 8th Feb 2008

8th February 2008 By Munster Rugby

Details of all club fixtures this weekend

FRIDAY 8th FEBRUARY
Senior Friendly:
Cork Constitution v U.C.C.,Temple Hill,7.30;

East Munster Under 18 League Semi Final:
Cashel v Nenagh Ormond,Cashel,7.00;

SATURDAY 9th FEBRUARY
Six Nations:
France v Ireland,Paris,4.00;

AIB League Division 2:
Ballynahinch v Bective Rangers,Ballymacarn Park,2.30;
Barnhall v Highfield,Parsonstown,2.30;
Belfast Harlequins v D.L.S.P.,Deramore Park,2.00;
Buccaneers v Thomond,Dubarry Park,2.30;
Dublin University v Malone,College Park,2.30;
Old Crescent v Suttonians,Rosbrien,2.30;
Wanderers v Clonakilty,Merrion Road,2.30;

Division 3:
Ards v Co. Carlow,Hamilton Park,2.30;
Bruff v Instonians,Killballyowen Park,2.30;
Nenagh Ormond v Connemara,New Ormond Park,2.30;
Old Wesley v City of Derry,Donnybrook,2.30;
Rainey Old Boys v Corinthians,Hatrick Park,2.30;
Sunday’s Well v Banbridge,Musgrave Park,2.00;

Senior Friendly:
Young Munster v Shannon,Derryknockane,1.00;

Under 20 South West Conference League Division 1:
Garryowen v Corinthians,Dooradoyle,2.00;
Thomond v Galwegians,Fitzgerald Park,2.30;
U.L. Bohemian v Shannon,Annacotty,2.00;
Young Munster v Cork Constitution,Clifford Park,2.30;

Division 2 North:
Clanwilliam v Richmond,Clanwilliam Park,2.30;
Nenagh Ormond v Old Crescent,Nenagh,12.00;
Newcastle West v Clonmel,Newcastle West,2.30;

Division 2 South:
Ballincollig v Sunday’s Well,Tanner Park,1.00;
Dolphin v Castleisland,Musgrave Park,1.00;
Muskerry v Bandon,Muskerry,1.00;
Old Christians v Abhann Dubh,Rathcooney,1.00;

McInerney Cup:
Old Crescent v Richmond,Rosbrien,12.00;
St. Senan’s v St. Mary’s,Jimmy Slattery Park,2.00;
Thomond v Young Munster,L.I.T.,2.00;

Gleeson Cup:
Kilfeacle v Carrick-on-Suir,Kilfeacle,6.30;
Scariff v Thurles,Scariff,2.00;

Junior 2 Friendly:
Garryowen v Shannon,Dooradoyle,12.30;

Under 18 League South Semi Final:
Highfield v Ballincollig,Woodleigh Park,11.00;

Under 18 Development League South:
Douglas v Mitchelstown,Moneygourney,11.00;
Dolphin v Youghal,Musgrave Park,11.15;

Under 16 League South Semi Final:
Crosshaven v Muskerry,Crosshaven,12.00;

Under 14 League South Section A:
Clonakilty v Crosshaven,The Vale,12.00;
Kinsale v Highfield,Kinsale,11.00;

West Munster Under 16 League Semi Final:
Tralee v Castleisland,Abbeyfeale,12.00;

Schools Junior Friendly:
Ard Scoil Ris v Gonzaga College,TBC,11.30;

SUNDAY 10th FEBRUARY
AIB League Division 3:
Naas v Midleton,Fournoughts,2.30;

Heineken Munster Junior Cup:
Ballincollig v Muskerry,Tanner Park,2.30;
Bandon v Highfield,Bandon,2.30;
Cobh Pirates v Crosshaven,Cobh,2.30;
Ennis v Kilfeacle,Ennis,2.30;
Garryowen v U.L. Bohemian,Dooradoyle,2.30;
Killarney v Kanturk,Kanturk,2.30;
Newport v Abbeyfeale,Newport,2.30;
Old Christians v Clonmel,Rathcooney,2.30;
Thomond v U.C.C.,Fitzgerald Park,2.30;

Heineken Munster Junior Plate:
Bruff v Newcastle West,Bruff,2.30;
Charleville v Castleisland,Charleville,2.30;
Clanwilliam v Young Munster,Clanwilliam Park,2.30;
Richmond v St. Senan’s,Richmond Park,2.30;
St. Mary’s v Nenagh Ormond,Corbally,2.30;
Sunday’s Well v Dungarvan,Musgrave Park,2.30;

Heineken Munster Junior League:
Division 3:
Killorglin v Galbally,Galbally,3.00;
Kinsale v Presentation,Kinsale,3.00; OFF

Junior League South:
Cork Constitution v Dolphin,Temple Hill,3.00;

Junior 2 League South Group A:
Bantry Bay v Cork Constitution,Bantry,3.00;

Group B:
Bandon v Ballincollig,Bandon,12.00;

Mick Barry Cup Group A:
Shandon v Clonakilty,Whitechurch,3.00;

Group B:
Dunmanway v Dolphin,Dunmanway,3.00;
Kanturk v Tralee,Kanturk,3.00;

George O’Connell Cup Group A:
Highfield v Cork Transport,Woodleigh Park,12.00;

Group B:
Skibbereen v Douglas,Skibbereen,3.00;

Kelly Cup:
Crosshaven v Muskerry,Crosshaven,12.00;

Junior 3 League South:
Ballincollig v Listowel,Tanner Park,12.45;
Bandon v Fermoy,Bandon,12.00;
U.C.C. v Sunday’s Well,Curaheen Road,12.00;

Gleeson Cup:
Cashel v Clonmel,Cashel,2.30;

Junior Friendly:
Fermoy v Carrick-on-Suir,Fermoy,2.30;
Mallow v Skibbereen,Mallow,3.00;
Thurles v Shannon,Thurles,3.00;

Junior 3 Friendly:
Mallow v Charleville,Mallow,12.30;

East Munster Under 18 League Play Off:
Kilfeacle v Waterpark B,Kilfeacle,11.00;

Under 18 Cup East Pool 1:
Galbally v Fethard,Galbally,;11.00;

Pool 3:
Thurles v Clonmel,Thurles,11.00;

Pool 4:
Waterford City v Kilfeacle,Waterford,11.00;

Under 16 Cup East Pool 1:
Carrick-on-Suir v Waterpark,Carrick-on-Suir,11.00;
Clanwilliam v Waterford City,Clanwilliam Park,11.00;

Pool 2:
Nenagh Ormond v Clonmel,Nenagh,11.00;

Pool 4:
Cashel v Kilfeacle,Cashel,11.00;
Waterpark B v Thurles,Ballinakill,11.00;

Under 14 League East:
Carrick-on-Suir v Roscrea,Carrick-on-Suir,11.30;
Clanwilliam v Waterpark,Clanwilliam Park,11.00;
Clonmel v Kilfeacle,Clonmel,11.00;
Galbally v Thurles,Galbally,11.00;
Nenagh Ormond v Fethard,Nenagh,11.00;

Under 18 League:
Old Crescent v Young Munster,Rosbrien,11.30;
Richmond v Bruff,Canal Bank,11.30;
U.L. Bohemian v St. Mary’s,Annacotty,11.30;

Under 16 League North Section A:
Newcastle West v Garryowen,Newcastle West,11.30;
UL Bohemian v Bruff,Annacotty,11.30;
Young Munster v Shannon,Derryknockane,12.00;

Section B:
Kilrush v Newport,Kilrush,12.00;
St. Mary’s v Thomond,Corbally,12.30;
St. Senan’s v Scarriff,Jimmy Slattery Park,11.30;

Under 14 League:
Bruff v Old Crescent,Bruff,11.30;
Garryowen v Ennis,Dooradoyle,11.30;
St. Mary’s v St. Senan’s,Corbally,11.30;
UL Bohemian v Ballina Killaloe,Annacotty,11.30;
Young Munster v Richmond,Derryknockane,11.00;

Under 13 League:
Ballina Killaloe v Ennis,Scariff,11.30;
Garryowen v Newcastle West,Dooradoyle,11.30;
Old Crescent v Young Munster,Rosbrien,11.30;
Thomond v Shannon,Woodview Park,11.30;
UL Bohes Hawks v UL Bohes Eagles,Annacotty,11.30;

Womens Munster Cup:
Nenagh Ormond v Galwegians,Nenagh,1.00;
Waterpark v Shannon,Ballinakill,2.30;

Womens Development League:
Tralee v Galbally,Tralee,2.30;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Munster Rugby are delighted to confirm the Ireland Women's team and the Ireland U20s return to Musgrave Park for the 2023 Six Nations with tickets...

X