DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Upcoming Fixtures

28th August 2023 By Leonard Allen

Upcoming Fixtures

Below are the Fixtures for the coming week  

Fixtures are correct at the time of being published but are subject to change.

Kick-off 2.30pm unless otherwise stated.

Wednesday 30th August                                                                               

Garryowen Cup:Clonmel v Carrick-on-Suir,Clonmel,7pm;

Women’s Friendly:Shannon/TUS v Ballincollig,Charleville,7.15pm;

Boys Schools U15 Friendly:Bandon Grammar School v Kilkenny College,Bandon;

Bandon Grammar School B v Kilkenny College B,Bandon;

Boys Schools U14 Friendly:Bandon Grammar School v Kilkenny College,Bandon;

Bandon Grammar School B v Kilkenny College B,Bandon;

Thursday 31st August                                                                                   

Bank of Ireland Munster Senior Cup Group 2:Cashel v U.C.C.,Cashel,7.30pm;

Garryowen v Young Munster,Dooradoyle,7.30pm;

Group 3:Dolphin v Clonmel,Musgrave Park,6.30pm;

Junior 2 Friendly:Old Crescent v Presentation,Takumi Park,7.30pm;

Boys U15 Friendly:U.L. Bohemian v Young Munster,Annacotty,7pm;

FrIday 1st September                                                                       

Boys Schools U19 Friendly:Bandon Grammar School v Temple Carrig,Bandon,3pm;

Bandon Grammar School B v Temple Carrig B,Bandon,3pm;

Boys U18 Friendly:Clonakilty v Skibbereen,The Vale,7.30pm;

Shannon v Bruff White,Conagh,7pm;

Shannon v Bruff Yellow,Conagh,7pm;

Saturday 2nd September        

Vodafone Women’s Interprovincial Championship Final:Munster v Leinster,Musgrave Park,4.45pm;

Vodafone Women’s Interprovincial 3rd-4th Championship Play-off:Connacht v Ulster,Musgrave Park,2pm;

Bank of Ireland Munster Senior Cup Group 1:Highfield v Cork Constitution,Woodleigh Park;

Shannon v Nenagh Ormond,Coonagh;

Group 4:U.L. Bohemian v Bruff,Annacotty;

Junior Friendly:Mallow v Midleton,Mallow,2pm;

Junior 2 Friendly:St. Senan’s v Garryowen,Jim Slattery Park;

Boys East U16 Development League Group 2:Cashel v Waterford City,Cashel,7pm;

Boys U18 Friendly:Midleton v Cobh Pirates,Towns Park,12pm;

Boys U16 Friendly:Ballincollig v Skibbereen,Tanner Park,12pm;

Sunday 3rd September                                                                                 

Garryowen Cup:Kilfeacle v Cashel,Kilfeacle;

Nenagh Ormond v Fethard,Nenagh;

McElligott Cup Group 2:Listowel v Tralee,Listowel;

Casey Cup:Waterford City v Dungarvan,Waterford;

Junior Friendly:Youghal v Cobh Pirates,Youghal,1pm;

Boys East U18 Development League Group 1:Carrick-on-Suir v Thurles,Carrick-on-Suir,11.30am;

Fethard v Galtee Rugby,Fethard,12pm;

Group 2:Dungarvan v Clonmel,Dungarvan,1pm;

Waterford City v Cashel,Waterford,11am;

Boys East U16 Development League Group 1:Fethard v Waterpark Black,Fethard,11am;

Kilfeacle v Dungarvan,Kilfeacle,11am;

Group 2:Waterpark Red v Clonmel White,Ballinakill,12pm;

Group 3:Thurles v Carrick-on-Suir,Thurles,12pm;

Boys U18 Friendly:Ennis Black v Garryowen,Ennis,12pm;

Tuesday 5th September                                                                               

McElligott Cup Group 1:Castleisland v Abbeyfeale,Castleisland,7.30pm;

Wednesday 6th September                                                                           

North U20 League Section A:Bruff v Old Crescent,Kilballyowen Park,7.30pm;

U.L. Bohemian v Young Munster,Annacotty,7.30pm;

Section B:Nenagh Ormond v Shannon,Nenagh,7.30pm;

Boys Schools U15 Friendly:Bandon Grammar School v Rockwell College,Bandon;

Bandon Grammar School B v Rockwell College B,Bandon;

Boys Schools U14 Friendly:Rockwell College v Bandon Grammar School,Rockwell;

Rockwell College B v Bandon Grammar School B,Rockwell;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

The teams have been named for this Friday’s clash between a Munster Development side and the Spain U20s at UL (2.30pm). The game will be...

X