DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Fixtures Weekending Sunday 7th January 2007

2nd January 2007 By Munster Rugby

A round up of this weekend’s fixtures…

SATURDAY 6th JANUARY
AIB Junior Cup First Round:
Cobh Pirates v Boyne, Cobh, 2.00

Schools Senior Friendly:
C.B.C. v Castleknock College, Lansdowne, 12.00
C.B.C. B v Castleknock College B, Lansdowne, 12.00
P.B.C. v Terenure College, Wilton, 11.15
P.B.C. B v Terenure College B,Wilton, 11.15

Under 17 Trials:
East Munster v West Munster, Ballinakill, 2.30

South Munster Under 18 Section A:
Sunday’s Well v Muskerry, Cois Laoi, 11.00

South Munster Under 14 Section A:
Sunday’s Well v Highfield, Cois Laoi, 12.30

SUNDAY 7th JANUARY
Heineken Munster Junior League Division 1:
Clonmel v Kilfeacle, Clonmel, 2.30
Kanturk v Cashel, Kanturk, 2.30
Richmond v Ennis, Richmond Park, 2.30
Skibbereen v Clanwilliam, Skibbereen, 2.30
Thurles v Crosshaven, Thurles, 2.30
Youghal v St. Senan’s, Youghal, 2.30

Division 2:
Ballincollig v Abbeyfeale, Tanner Park, 2.30
Mallow v Castleisland, Mallow, 2.30
Muskerry v Bandon, Muskerry, 2.30
Newport v Douglas, Newport, 2.30
St. Mary’s v Tralee, Corbally, 2.30

Munster Seconds League Division 1:
Cork Constitution v U.L. Bohemian, Temple Hill, 2.30
Young Munster v Shannon, Clifford Park, 2.30

Division 2:
U.C.C. v Nenagh Ormond, Curaheen Road, 2.30

Munster Seconds League South Section A:
Clonakilty v Waterpark, Shannon Vale, 2.30

Section B:
Highfield v Sunday’s Well, Woodleigh Park, 2.30

Junior 2 League Quarter Finals:
Killorglin v Cobh Pirates, Killorglin, 2.00

Junior 2 League:
Cork Constitution v Highfield, Temple Hill, 12.00
Crosshaven v Muskerry, Crosshaven, 12.00
Shandon v Cork Transport, Whitechurch, 12.00

Kelly Cup:
Bantry Bay v Carrigaline, Bantry, 2.00
Dunmanway v Ballincollig, Dunmanway, 2.00
Old Christians v Youghal, Rathcooney, 2.00

Evans League:
Waterpark v Clonmel, Ballinakill, 2.30

East Munster Under 18 League:
Clanwilliam v Cashel, Clanwilliam Park, 11.00
Fethard v Carrick-on-Suir, Fethard, 11.00
Nenagh Ormond v Thurles, Nenagh, 11.00
Waterpark v Clonmel, Ballinakill, 11.00

East Munster Under 16 Development League:
Carrick-on-Suir v Fethard, Carrick-on-Suir, 11.00
Cashel v Waterpark, Cashel, 11.00

East Munster Under 16 Cup Group A:
Thurles v Waterford City, Thurles, 11.00
Waterpark v Kilfeacle, Ballinakill, 11.30

Group B:
Dungarvan v Kilfeacle, Dungarvan, 11.00
Nenagh Ormond v Clonmel, Nenagh, 11.00

East Munster Under 14 League:
Dungarvan v Clanwilliam, Dungarvan, 11.00
Waterpark v Kilfeacle, Ballinakill, 11.00

East Munster Under 13 League:
Nenagh Ormond v Cashel, Nenagh, 11.00

WEDNESDAY 10th JANUARY
Schools Junior Cup:
Colaiste an Chraobhin v Patrician Academy, Fermoy, 1.00

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Musgrave Park will host the Ireland Women’s team again next year with the 2023 6 Nations home games against France and England taking place in...

X