DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Fixtures Weekending 25th February 2007

23rd February 2007 By Munster Rugby

Fixtures Weekending 25th February 2007

A round up of this weekend’s fixtures

FRIDAY 23rd FEBRUARY
Junior 2 Cup South:
Cork Constitution v Cobh Pirates, Temple Hill, 7.30
Dunmanway v Douglas, Dunmanway, 7.30

Under 18 Friendly:
Fermoy v Ballincollig,Fermoy,7.30;

SATURDAY 24th FEBRUARY
Six Nations:
Ireland v England,Croke Park,5.30;

Webb Cup:
Newport v Galbally,Newport,2.30;

Under 20 South West Conference:
U.L. Bohemian v Galwegians,Annacotty,11.30;

SUNDAY 25th FEBRUARY
Heineken Munster Junior League Division 1:
Cashel v Youghal,Cashel,3.00
Crosshaven v Richmond,Crosshaven,3.00
Kilfeacle v Thurles,Kilfeacle,3.00;
St. Senan’s v Skibbereen,Slattery Park,3.00

Division 2:
Castleisland v Ballincollig,Castleisland,3.00;
Mallow v Tralee,Mallow,3.00;
Muskerry v Bandon,Muskerry,3.00;
Newport v Douglas,Newport,3.00;
St. Mary’s v Old Christians,Corbally,3.00;

Division 3:
Charleville v Waterford City,Charleville,3.00;

North Munster 2nds Cup:
Old Crescent v Young Munster,Rosbrien,3.00;
Thomond v Shannon,Fitzgerald Park,3.00;
U.L. Bohemian v Nenagh Ormond,Annacotty,3.00;

Seconds League South:
U.C.C. v Dolphin,Curaheen Road,3.00;

Munster Junior 2 League Quarter Finals:
U.L. Bohemian v Killorglin,Annacotty,3.00;

Webb Cup:
Garryowen v Presentation,Dooradoyle,3.00;
Kilfeacle v Clonmel,Kilfeacle,3.00;
Kilrush v Thomond,Kilrush,3.00;
Young Munster v Old Crescent,Clifford Park,3.00;

Junior 2 Cup South:
Bandon v Crosshaven,Bandon,12.00;
Bantry Bay v Corca Dhuibhne,Bantry,2.30;

O’Carroll Plate:
Cashel v Vlanwilliam,Cashel,3.00;
Ennis v Nenagh Ormond,Ennis,3.00;
St. Senan’s v Newcastle West,St Senan’s,3.00;

Junior 3 League:
Skibbereen v Fermoy,Skibbereen,3.00;

Junior 4 League:
Kanturk v Bandon,Kanturk,3.00;
Kinsale v U.C.C.,Kinsale,3.00;

Casey Cup:
Dungarvan v Clonmel,Dungarvan,3.00;
Waterford City v New Ross,Waterford,1.00;

Munster Under 18 League Final:
Sunday’s Well v Waterpark,Towns Park,2.15;

Munster Under 16 League Final:
Highfield v Waterpark,Towns Park,12.30;

East Munster Under 18 Cup:
Cashel v Clonmel,Cashel,11.00;
Clanwilliam v Carrick-on-Suir,Clanwilliam Park,11.00;

East Munster Under 16 Cup:
Nenagh Ormond v Kilfeacle,Nenagh,11.00;

East Munster Under 16 Development League:
Cashel v Nenagh Ormond,Cashel,11.00;
Fethard v Roscrea,Fethard,11.00;
Galbally v Carrick-on-Suir,Galbally,11.00;

East Munster Under 14 League:
Carrick-on-Suir v Dungarvan,Carrick-on-Suir,11.00;
Cashel v Galbally,Cashel,11.00;
Fethard v Nenagh Ormond,Fethard 11.00;

East Munster Under 13 League:
Clanwilliam v Cashel,Clanwilliam Park,11.00;
Thurles v Kilfeacle,Thurles,11.00;
Waterpark v Nenagh Ormond,Ballinakill,11.30;

Women’s International:
Ireland v England Thomond Park,2.00;

IWFU – Division 2:
Nenagh Ormond v Clanwilliam,Nenagh,1.00;
Youghal v Newbridge,Youghal,2.00;

WEDNESDAY 28th FEBRUARY
Avonmore Schools Junior Cup:
P.B.C. v Rockwell,Musgrave Park,3.00;
Ard Scoil Ris v St. Munchin’s,TBA,3.00;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

A new rugby initiative is seeking expressions of interest from people of all walks of life who may be interested in setting up an LGBTQ+...

X