DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Rugby Results

25th March 2024 By Leonard Allen

Weekend Rugby Results

Results of games played this weekend. 

Bank of Ireland Munster Junior Cup:Clonakilty 32,Clanwilliam 8;

Cork Constitution 36,Bandon 7;

Kilfeacle 13,Garryowen 10 (AET);

Shannon 28,Mallow 6;

St Mary’s 15,Castleisland 5;

Thomond 28,Newcastle West 15;

UCC 36,Old Crescent 17;

Young Munster 10,Skibbereen 16;

Bank of Ireland Munster Junior Plate:Cobh Pirates 27,Tralee 12;

U.L. Bohemian 12,Fethard 20;

Youghal 10,Ennis 7;

Bank of Ireland Munster Junior Bowl: Semi-FinalKillorglin 54,Dungarvan 3;

Munster Junior League Division 1:Charleville 12,Muskerry 34;

Division 2:Ballincollig 26,Abbeyfeale 24;

Martin O’Sullivan Cup Final:Killarney 13,Carrick-on-Suir 23;

Women’s Division 1 League:Ennis-Kilrush 55,Dolphin 10;

Tralee 24,U.L. Bohemian 0;

Division 2:Bantry Bay 0,Mallow 25;

North Webb Cup:Bruff 21,Kilrush 17;

Fethard 20,Clanwilliam 15;

Newcastle West 21,Kilfeacle 26;

St. Mary’s 30,Thurles 33;

St. Senan’s 10,Richmond 18;

South Junior 2 Cup:Clonakilty 17,Dunmanway 7;

South Mick Barry Cup Semi-Final:Bandon 9,Cork Constitution 7;

South Junior 3 Cup:Fermoy 31,Douglas 22;

Youghal 7,U.C.C. 57;

South Junior 3 League: Fermoy 31,Douglas 22;

Old Christians 0,Mallow 50;

South McCarthy Cup:Sunday’s Well 17,Skibbereen 7;

Boys Bank of Ireland U18 Cup:Bruff Yellow 24,Ennis Black 22;

Highfield 17,Waterpark 22;

Bank of Ireland Boys U18 Plate:Douglas-Muskerry 12,Clanwilliam 15;

Bank of Ireland Boys U18 Bowl:Skibbereen 18,Youghal 32;

Bank of Ireland Boys U18 Development Cup:Garryowen 26,Kinsale 17;

Sunday’s Well 5,Nenagh Ormond 22;

Boys Bank of Ireland U18 Development Plate:Cork Constitution 15,Ballincollig 10;

Young Munster 20,Bantry Bay 13;

Bank of Ireland Boys U16 Bowl Final:Bantry Bay 33,Bruff 12;

Boys Bank of Ireland U14 Cup:Garryowen 15,Shannon 7;

U.L. Bohemian 30,Cashel 6;

Waterpark 20,Clonmel 10;

Boys Bank of Ireland U14 Plate:Dungarvan 5,Ballina-Killaloe-Scariff-Newport 5;

Young Munster 12,Newcastle West 0;

Bank of Ireland Girls U16 Plate Semi Final:Shannon 57, Dolphin 39;

Old Crescent-Richmond-Scariff 15, U.L. Bohemian-Garryowen 12;

Bank of Ireland Girls U14 Plate:Cobh Pirates 19,Dunmanway-Bantry Bay 43;

Dolphin-Old Christians 21,Ballincollig 5;

Boys U13 East Cup:Cashel 28,Clanwilliam 10;

Boys North U16 League Plate Final:Desmond Rugby 15,Ennis 14;

Boys North U13 Cup:Garryowen White 30,U.L. Bohemian 0;

Shannon 35,Ennis 0;

St. Senan’s 34,Young Munster 0;

Boys North U13 League Plate Semi-Final:Garryowen White 27,Garrryowen Blue 26;

Boys South U16 League Group 3:Kanturk 22,Fermoy 0;

Boys South U14 Development League:Cobh Pirates 10,Ballincollig 19;

Kinsale 35,Skibbereen 5;

Boys West U16 Cup:Castleisland 19, Killorglin 35;

Boys West U14 League:Castleisland-Abbeyfeale 25,Chorca Dhuibhne 15;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Bank of Ireland today announced a five-year extension of its main partnership agreement with Munster Rugby to run until 2028. The Bank has a long...

X