DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Rugby Results

3rd November 2008 By Munster Rugby

Check out the weekend’s rugby results

AIB All Ireland Cup:
Ards 14,Old Wesley 13;
Ballynahinch 33,Co Carlow 10;
Bective Rangers 13,Terenure College 6;
Blackrock College 20,Shannon 40;
Buccaneers 20,Clontarf 18;
Dolphin 64,Malone 0;
Garryowen 37,Thomond 13;
Old Belvedere 25,Ballymena 22;
Old Crescent 11,Bruff 15;
Rainey Old Boys 10,U.C.D. 41;
St. Mary’s College 13,Cork Constitution 15;
U.C.C. 37,Portadown 0;
U.L. Bohemian 18,Dungannon 10;
Young Munster 18,Belfast Harlequins 15;

Munster Junior League Division 1:
Clonmel 9,Kilfeacle 10;
Cobh Pirates 6,Cashel 21;
Crosshaven 39,Newport 17;
Richmond 31,Bandon 5;
Thurles 15,Old Christians 20;
Tralee 3,Skibbereen 14;

Division 2:
Abbeyfeale 20,St Senan’s 24;
Clanwilliam 11,Kinsale 8;
Ennis 9,Ballincollig 3;
Mallow 12,Kanturk 14;
Newcastle West 21,Charleville 3;
Youghal 16,Muskerry 15;

Division 3 Section A:
Castleisland 21,St. Mary’s 8;
Killorglin 26,Scariff 0;
Presentation 5,Killarney 0;

Section B:
Carrick-on-Suir 19,Douglas 8;
Dungarvan 3,Galbally 13;
Waterford City 12,Fermoy 5;

Munster Seconds League Division 1:
Shannon 25,Cork Constitution 7;
U.L.Bohemian 5,Garryowen 20;
Young Munster 37,Highfield 13;

Division 2:
Clonakilty 3,Midleton 19;
Sunday’s Well 17,Waterpark 31;
Thomond 19,Dolphin 24;

Junior 2 League South Section A:
Castleisland 7,Cork Constitution 19;
Kanturk 19,Shandon 27;
Tralee 7,U.C.C. 34;

Section B:
Bantry Bay 13,Bandon 13;
Dunmanway 32,Clonakilty 6;
Skibbereen 5,Ballincollig 17;

Section C:
Cobh Pirates 52,Carrigaline 18;
Crosshaven 13,Sunday’s Well 20;
Dolphin 39,Old Christians 10;

Junior 3 League South:
Ballincollig 7,Charleville 0;
Fermoy 16,U.C.C. 6;
Kinsale 36,Mallow 0;

Under 20 South Western Conference Division 1:
Corinthians 52,Highfield 12;
Garryowen 11,Cork Constitution 9;
Shannon 8,Buccaneers 39;
U.L. Bohemian 63,Sunday’s Well 3;
Young Munster 12,U.C.C. 32;

Division 2 South:
Ballincollig 0,Waterpark 29;

Dolphin 49,Crosshaven 0;

South Under 18 League:
Clonakilty 17,Cork Constitution 13;
Cobh Pirates 17,Bandon 22;
Highfield 29,Kanturk 0;
Mallow 8,Muskerry 5;

South Under 18 Development League:
Youghal 17,Douglas 25;

Under 16 League Section A:
Bandon 3,Highfield 5;
Mallow 10,Dunmanway 29;
Old Christians 0,Kinsale 46;

Section B:
Cobh Pirates 18,Muskerry 0;
Highfield B 7,Fermoy 67;
Midleton 42,Cork Constitution 0;
Sunday’s Well 34,Douglas 7;

Under 14 League Section A:
Ballincollig 22,Clonakilty 34;
Bandon 15,Highfield 5;
Kinsale 17,Crosshaven 10;
Skibbereen 5,Cork Constitution 34;

Section B:
Dolphin 22,Muskerry 10;
Youghal 26,Mallow 14;
Kanturk 58,Old Christians 5;

North Under 18 League:
Kilrush 6,Newcastle West 27;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Musgrave Park will host the Ireland Women’s team again next year with the 2023 6 Nations home games against France and England taking place in...

X