DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Rugby Results

3rd December 2023 By Leonard Allen

Weekend Rugby Results

Results of games played this weekend.

Munster Junior League Division 1:Bandon 10,Mallow 16;

Charleville 14,Thurles 17;

Clanwilliam 12,Sunday’s Well 28;

Clonakilty 18,Richmond 7;

Kilfeacle 24,Kanturk 5;

Muskerry 46,Newcastle West 25;

Skibbereen 31,Thomond 33;

Division 2:Ballincollig 20,Kinsale 47;

Cobh Pirates v Crosshaven postponed;

Fethard 7,St. Mary’s 36;

Old Christians 47,Waterpark 0;

St. Senan’s 31,Galbally-Mitchelstown 27;

Tralee 10,Abbeyfeale 8;

Youghal 24,Fermoy 30;

Division 3:Ardscoil Old Boys 48,Douglas 10;

Carrick-on-Suir 33,Killarney 24;

Chorca Dhuibhne 7,Castleisland 24;

Ennis 23,Scariff 10;

Waterford City 25,Dungarvan 0;

North Munster Gleeson League B:Newcastle West 14,Listowel 22;

South Junior 2 League:Bantry Bay 23,Dolphin 17;

Cork Constitution 31,Clonakilty 24;

South Junior 3 League:Muskerry 22,Kanturk 32;

Donal Walsh U20 Trophy:U.L. Bohemian 22,Garryowen 19;

Junior 2 Friendly:Presentation ,Old Crescent ;

Thomond 33,St. Senan’s 7;

Women’s League Division 1:Dolphin 19,Ennis-Kilrush 62;

Skibbereen 5,Shannon-TUS 60;

U.L. Bohemian 34,Tralee 20;

Division 2:Clonakilty ,Thurles ;

Mallow ,Ballincollig ;

Midleton 26,Bantry Bay 5;

Bank of Ireland Boys U18 League Play Off:Galtee Rugby 7,Garryowen 21;

Bank of Ireland Boys U18 League Conference 8:Bruff 7,Charleville 10;

Old Crescent 11,U.L.Bohemian 17;

Bank of Ireland Girls U18 League Conference 1:Ennis 53,Mallow-Mitchelstown-Kanturk 19;

Conference 2:Clonakilty 29, Killarney 17;

Dolphin 5,Ballincollig 35;

Midleton-Youghal-Fermoy 0,Dunmanway-Bantry-Bay 30;

Boys East U14 League Group 1:Carrick-on-Suir 25,Fethard 20;

Waterpark 30,Kilfeacle 5;

Group 2:Clonmel 25,Thurles 0;

Dungarvan 30,Waterford City 7;

Boys North U18 League Plate Semi-Final:Young Munster 5,Ennis 19;

Boys North U14 League Cup Semi-Finals:Garryowen 27,Ennis 7;

U.L. Bohemian 17,Nenagh Ormond 10;

Boys North U14 League Plate Semi-Final:Newcastle West 0, Bruff 10;

Boys South U14 League Group B:Ballincollig 15,Kanturk 33;

Group C: 31,Youghal 5;

Group D:Highfield 31,Old Christians 21;

Boys West U14 League:Charleville 27,Killarney 26;

Chorca Dhuibhne 24,Iveragh Eagles 17;

Boys Schools Kidney Cup:C.B.C. 5,P.B.C. 7;

Boys Schools McCarthy Cup A:Castletroy College 31,Crescent College Comp. 22;

Boys Schools U16 Friendly:P.B.C. 21,C.B.C. 14;

Boys U18 Friendly:Bruff 17,St. Mary’s-Richmond-U.L. Bohemian 14;

Cobh Pirates 54,Kinsale 26;

Youghal 15,Old Christians 47;

Boys U16 Friendly:Waterpark 0, Clanwilliam 30;

Girls U16 Friendly:Killarney 46,Midleton 34;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Head Coach Richie Murphy has named his Match Day Squad, sponsored by PwC, for Friday night’s U20 Six Nations clash against Wales at Virgin Media...

X