DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Rugby Results

27th February 2022 By Leonard Allen

Weekend Rugby Results

Below are the results of games played over the weekend.

Bank of Ireland Munster Junior Cup: Abbeyfeale 12, Newcastle West 27;

Bandon 13, Cork Constitution 8;

Charleville 20, Thurles 14;

Clanwilliam 32, Bantry Bay 17;

Garryowen 27, Fethard 14;

Kanturk 32, Cashel 0;

Kilfeacle 15, Crosshaven 5;

Muskerry 43, Clonakilty 21;

Old Christians 38, Galbally 12;

Old Crescent 17, Young Munster 33;

Richmond 8, Shannon 15;

St. Senan’s 29, Tralee 41;

Thomond 20, Waterpark 13;

U.C.C. 14, Highfield 26;

Bank of Ireland Munster Junior Plate: Cobh Pirates 25, Sunday’s Well 23;

Bank of Ireland Munster Junior Bowl: Nenagh Ormond 33, Castleisland 34;

Scariff 18, Youghal 13;

North Munster Gleeson League A: Ardscoil Old Boys 7, Richmond 3;

Garryowen 48, St. Senan’s 5;

North Munster Gleeson League B: Listowel 0, Presentation 28;

Old Crescent 26, U.L. Bohemian-Newport 17;

North Munster Gleeson League C: Clanwilliam 17, Kilfeacle 26;

South Junior 2 League: Highfield 25, Cork Constitution 40;

Club Under 18 Cup 3rd Place Play-Off: Nenagh Ormond 14, Ennis 28;

Club Under 18 Development Cup: Midleton 24, Clonmel 31;

Club Under 18 Plate Group 1: Charleville 5, Fermoy 40;

Club Under 16 Development Cup: Fermoy 3, Garryowen 0;

Kilrush 0, Highfield 27;

East Under 14 Plate: Fethard 10, Clonmel 20;

North Under 14 League Section 2: Nenagh Ormond 46, Old Crescent 0;

Young Munster 38, Ennis 22;

North Under 13 League Section 1: Nenagh Ormond 35, Young Munster 10;

Section 2: Old Crescent 24, Kilrush 26;

U.L. Bohemian 12, Shannon 26;

South Under 18 League Group A: Bandon 33, Skibbereen 7;

Group C: Old Christians 19, Mallow 19;

Group D: Crosshaven 20, Muskerry 22;

South Under 16 League Group B: Clonakilty Red 33, Kanturk 14;

Group C: Old Christians 5, Midleton 19;

Group D: Cork Constitution 17, Mallow 5;

Douglas-Muskerry 45, Sunday’s Well 24;

South Under 14 League Group C: Dolphin 15, Clonakilty 36;

South Under 13 League Group 1: Dunmanway 37, Old Christians 12;

Group 2: Fermoy 15, Midleton 20;

Highfield 36, Carrigaline 5;

Mallow 6, Clonakilty Red 36;

Girls Under 18 Cup: Clonakilty 62, Dolphin-Midleton-Youghal 12;

Girls Under 18 Development Bowl: Fermoy 15, Killarney 35;

Girls Under 14 Development Bowl: Waterpark 40, Kanturk 33;

Under 16 Friendly: Clanwilliam-Galbally-Kilfeacle 15, Clonmel 30;

Under 14 Friendly: Kinsale 21, Bantry Bay 21;

Under 13 Friendly: Newcastle West 12, Kanturk 29;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

A new rugby initiative is seeking expressions of interest from people of all walks of life who may be interested in setting up an LGBTQ+...

X