DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Rugby Results 13th October 2008

13th October 2008 By Munster Rugby

Check out the latest results from around the province

Heineken Cup:
Munster 19 Mountauban 17

SATURDAY 11th OCTOBER
AIB League Division 1:
Dolphin 35,U.L. Bohemian 33;
Galwegians 26,Dungannon 21;
Garryowen 26,Blackrock College 30;
Shannon 25,Buccaneers 21;
St. Mary’s College 31,Ballymena 20;
Terenure College 16,Clontarf 19;
U.C.D. 7,Cork Constitution 9;
Young Munster 9,Old Belvedere 13;

Division 2:
Bective Rangers 36,D.L.S.P. 23;
Belfast Harlequins 13,Ballynahinch 16;
Bruff 18,Thomond 16;
Clonakilty 13,Greystones 14;
Lansdowne 37,Instonians 6;
Old Crescent 19,Dublin University 13;
U.C.C. 26,Highfield 6;
Wanderers 6,Malone 17;

Division 3:
Ards 13,Corinthians 21;
Barnhall 5,Connemara 26;
Nenagh Ormond 3,Co. Carlow 14;
Old Wesley 34,Banbridge 17;
Rainey Old Boys 10,Midleton 57;
Sunday’s Well 11,Portadown 22;
Suttonians 23,Queens University 19;
Waterpark 19,Naas 28;

Munster Junior League Division 1:
Bandon 14,Cashel 34;
Cobh Pirates 30,Old Christians 9;
Richmond 20,Kilfeacle 3;
Thurles 10,Crosshaven 29;
Tralee 15,Newport 10;

Division 2:
Abbeyfeale 17,Charleville 18;
Ballincollig 20,Kanturk 8;
Ennis 21,Muskerry 3;
Mallow 13,St Senan’s 25;
Newcastle West 24,Clanwilliam 20;
Youghal 12,Kinsale 14;

Division 3 Section A:
Castleisland 28,Killorglin 3;
Kilrush 3,St. Mary’s 3;
Presentation 26,Scariff 6;

Section B:
Carrick-on-Suir 14,Waterford City 11;
Dungarvan 0,Fermoy 20;
Galbally 11,Douglas 3;

Munster Seconds League Division 1:
Bruff 20,Highfield 8;
Garryowen 34,Young Munster 3;
U.C.C. 14,Cork Constitution 12;

Division 2:
Clonakilty 12,Waterpark 18;
Thomond 28,Old Crescent 15;

Gleeson League:
Abbeyfeale 10,Thurles 5;

Junior 2 League South Section A:
Castleisland 0,Shandon 24;
Corca Dhuibhne 16,Kanturk 0;
Tralee 0,Cork Constitution 23;
U.C.C. 52,Muskerry 5;

Section B:
Bantry Bay 10,Ballincollig 19;
Cork Transport 7,Clonakilty 44;
Dunmanway 3,Skibbereen 8;
Highfield 0,Bandon 37;

Section C:
Cobh Pirates 18,Crosshaven 6;
Douglas 3,Sunday’s Well 5;
Old Christians 16,Carrigaline 24;

Junior 3 League South:
Ballincollig 7,Fermoy 3;
Kinsale 25,Bandon 8;
Listowel 17,U.C.C. 18;
Mallow 0,Charleville 9;

Evans League:
Clonmel 19,Kilfeacle 10;

Junior Friendly:
Sunday’s Well 27,Clonmel 30;

Under 20 Friendly:
Highfield 12,Sunday’s Well 34;

West Under 16 League:
Charleville 35,Corca Dhuibhne 6;

North Under 18 League:
Old Crescent 8,Newcastle West 32;

Women’s All Ireland League Division 1:
Cooke 12,Ballincollig 5;
Highfield 0,Blackrock 15;
Navan 38,Waterpark 7;
U.L. Bohemian 29,Clonmel 3;

Division 2 South:
Kinsale 15,Nenagh Ormond 15;
Shannon 19,Tralee 0;
Youghal 38,Young Munster 5;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Musgrave Park will host the Ireland Women’s team again next year with the 2023 6 Nations home games against France and England taking place in...

X