DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Results

23rd January 2022 By Leonard Allen

Below are the results of games played over the weekend.

Munster Junior League Section C: St. Mary’s 20, Charleville 17;

Conference E: Scariff 14, Killorglin 24;

Munster Senior Clubs League 2C: Sunday’s Well 12, Midleton 20;

Gleeson League A: Garryowen 9, Ardscoil Old Boys 0;

Gleeson League B: Thomond 10, Presentation 8;

Old Crescent 26, Listowel 14;

Gleeson League C: Clanwilliam 17, Carrick-on-Suir 38;

Thurles 8, Kilfeacle 31;

South Junior 2 League: Clonakilty 12, Highfield 50;

Cork Constitution 19, Mallow 10;

Dolphin 45, U.C.C. 14;

Muskerry 11, Bandon 31;

South Junior 3 League: Dunmanway 23, Kanturk 12;

Fermoy 20, Ballincollig 10;

Old Christians 18, Sunday’s Well 3;

Junior Friendly: Clanwilliam 31, St. Senan’s 19;

Clonakilty 0, Skibbereen 5;

Cobh Pirates 20, Kinsale 19;

Fethard 28, Galbally 0;

Youghal 20, Dungarvan 17;

Girls Under 18 League Semi-Final: Clonakilty 34, Ennis 31;

Girls Under 16 League Final: Killarney 27, Ennis 15;

Girls Under 14 Conference 1: Skibbereen 30, Clonakilty Green 20;

Conference 2: Nenagh Ormond 47, Shannon 12;

Boys Club Under 18 Cup Group 1: Clonmel 15, Cobh Pirates 30;

Ennis 34, Abbeyfeale 14;

Muskerry 5, Young Munster 27;

Group 2: Midleton 12, Sunday’s Well 27;

Group 3: Garryowen 0, Kinsale 26;

Highfield 12, Bruff 13;

Waterpark 47, Killarney 15;

Boys Club Under 18 Plate Group 1: Cork Constitution 35, Chorca Dhuibhne 22;

Group 2: Bantry Bay 30, Kanturk 12;

Carrigaline-Dolphin 30, Newcastle West 17;

Boys Club Under 18 Bowl Group 1: Listowel-Tralee 17, Old Christians 20;

Skibbereen 25, Clanwilliam 20;

Group 2: Newport 10, Crosshaven 40;

Youghal 25, Cashel-Thurles 12;

Boys Club Under 16 Cup Group 2: Clonmel 17, Bandon 14;

Cobh Pirates 25, Kilrush 0;

Group 3: Nenagh Ormond 22, Waterpark 24;

Boys Club Under 16 Plate Group 1: Ballincollig 20, Mallow 7;

Shannon 10, Cashel 5;

Tralee 42, Sunday’s Well 36;

Group 2: Bantry Bay 10, Young Munster 18;

Clonakilty Green 22, Old Christians 15;

Boys Club Under 16 Bowl Group 1: Crosshaven 3, St Mary’s-Richmond-UL Bohemian 22;

Mitchelstown 26, Castleisland 12;

Group 2: Bruff B 24, Waterford City 19;

Douglas-Muskerry 27, St Senan’s 7;

Group 3: Cork Constitution 0, Newcastle West 19;

Boys East Under 13 League: Cashel 22, Clonmel Black 12;

Dungarvan 19, Clonmel Green 30;

Waterpark 22, Waterford City 19;

Boys North Munster Under 15 League Section 1: St. Senan’s 12, Thomond-Richmond 34;

Section 2: Old Crescent 42, Ennis 10;

Boys South Under 14 League Group A: Kinsale 7, Midleton 5;

Old Christians 5, Cork Constitution 24;

Group B: Bandon 35, Mallow 17;

Skibbereen 0, Highfield 33;

Group C: Muskerry 19, Ballincollig 5;

Group D: Cobh Pirates 27, Youghal 5;

Mitchelstown 7, Bantry Bay 26;

Group E: Fermoy 31, Crosshaven 19;

Kanturk 34, Sunday’s Well 0;

Boys Under 17 Friendly: Shannon 31, Ballina-Killaloe 13;

Boys Under 16 Friendly: Blackrock College 27, P.B.C. 21;

Clongowes 41, St. Munchin’s 24;

Fermoy 24, Dungarvan 0;

Girls Under 18 Friendly: Shannon 17, Tuam 38;

Girls Under 16 Friendly: Bruff 25, Ballina-Killaloe 19;

Shannon 32, Tuam 21;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

There have been many fantastic moments across the domestic game and professional team once again this season. The Munster Moment of the Month competition continued...

X