DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Results

14th April 2019 By Leonard Allen

Weekend Results

The results from the weekend’s action are as follows;

The results from the weekend’s action are as follows;

U18 Schools International: Ireland 24, France 29;

Senior Seconds League Division 1: Shannon 33, Cork Constitution 17;

Webb Cup: Old Crescent 18, Thurles 0;

Carroll Plate: U.L. Bohemian 22, Kilfeacle 21;

Gleeson League Final: Shannon 35, Carrick-on-Suir 12;

South Junior 2 League Final: Midleton 0, Cork Constitution 7;

Mick Barry Cup Final: Highfield 15, Dolphin 14;

Dave Dineen Cup Semi-Final: Mallow 15, Cobh Pirates 8;

Kelly Cup Semi-Final: Mallow 15, Cobh Pirates 8;

Tait Cup: Kanturk 21, Highfield 8;

Frazer McMullen Under 20 Cup Semi Finals: Clontarf 26, U.C.C. 27;

Lansdowne 29, Dublin University 32;

Women’s AIL Semi-Finals: Old Belvedere 7, Blackrock College 0;

U.L. Bohemian 7, Railway Union 29;

Women’s AIL Play Offs: Suttonians 47, Shannon 11;

Westport 7, Malone 27;

All Ireland Under 18 Cup Final: Skibbereen 10, Navan 10 (trophy shared);

All Ireland Under 16 Cup Final: Bandon 27, Gorey 16;

East Under 16 Cup: Waterpark 24, Cashel-Kilfeacle 16;

East Under 14 Plate Final: Kilfeacle-Galbally 5, Thurles 26;

North Under 18 Cup Final: Newcastle West-Estuary 11, Bruff 29;

North Under 18 Open Cup: Richmond-UL Bohes 7, Old Crescent 33;

North Under 15 Cup: U.L. Bohemian 12, Bruff 7;

Garryowen 5, U.l. Bohemian 3;

North Under 13 Cup: Ballina-Killaloe 34, Thomond 0;

Shannon 0, Garryowen 24;

St. Mary’s-Richmond-UL Bohes 38, Young Munster 17;

South Under 18 Cup: Ballincollig 0, Mallow 8;

South Under 18 Plate: Kinsale 12, Clonakilty 17;

South Under 18 Development Cup: Cobh Pirates 15, Fermoy 5;

Dolphin 17, Douglas-Carrigaline 20;

Youghal 3, Sunday’s Well 36;

South Under 16 Cup: Cobh Pirates 30, Cork Constitution 14;

South Under 16 Development Cup: Bantry Bay 41, Muskerry 7;

Youghal 36, Crosshaven-Dolphin 19;

South Under 14 Cup: Cork Constitution 31, Kinsale 17;

Highfield 27, Muskerry 7;

South Under 14 Plate: Bantry Bay 29, Kanturk 10;

South Under 14 Development Cup: Carrigaline-Dolphin-Douglas 25, Clonakilty 24;

Sunday’s Well 12, Skibbereen 12;

South Under 14 Development Plate: Mitchelstown 7, Cobh Pirates 15;

South Under 13 B League Final: Old Christians 5, Clonakilty 12;

Under 16 Friendly: Castleisland10, Killarney 7;

Waterpark 14, Lanncennagh 22;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

May's Munster Moment of the Month competition is now open with everyone who votes in with the chance to win two match tickets for our...

X