DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Results

26th November 2023 By Leonard Allen

Weekend Results

Results of games played this week.

Women’s All Ireland League:Wicklow 10,Railway Union 78;

Women’s All Ireland Junior Cup Semi-Final:Tuam-Oughterard 38,U.L.Bohemian 12;

Munster Junior League Division 1:Kanturk 12,Bandon 17;

Mallow 21,Muskerry 6;

Newcastle West 24,Charleville 7;

Richmond 27,Clanwilliam 13;

Sunday’s Well 27,Skibbereen 15;

Thomond 31, Kilfeacle 11;

Division 2:Abbeyfeale 24,Old Christians 15;

Crosshaven 29,St. Senan’s 30;

Fermoy 20,Cobh Pirates 25;

Galbally-Mitchelstown 16,Ballincollig 14;

Kinsale 38,Fethard 14;

St. Mary’s 24,Tralee 10;

Waterpark 13,Youghal 8;

Division 3:Castleisland 17,Waterford City 5;

Douglas 0,Carrick-on-Suir 14;

Dungarvan 17,Ennis 33;

Killarney 12,Killorglin 17;

Scariff 9,Ardscoil Old Boys 0;

Senior Clubs League Division 1:Cork Constitution 17,Shannon 20;

Highfield 19, Young Munster 10;

U.C.C. 33,Garryowen 18;

Women’s Bowl:Thurles 22,Mallow 24;

North Munster Gleeson League A:Kilrush 7,St. Mary’s 22;

Presentation 7,Richmond 13;

North Munster Gleeson League B:Garryowen 45,Charleville 5;

Thomond 17,Old Crescent 10;

North Munster Gleeson League C:Kilfeacle 27,Clanwilliam 17;

South Junior 2 League:Cork Constitution 7,Highfield 18;

South Junior 3 League:Ballincollig 29,Douglas 10;

Fermoy 20,Youghal 35;

Dolphin 12,Mallow 24;

Sunday’s Well 22,Cobh Pirates 27;

Donal Walsh U20 Trophy:Cork Constitution 8,Old Crescent 17;

Junior 2 Friendly:Sunday’s Well 22,West Cork Jesters 10;

Bank of Ireland Boys U18 League Conference 1:Kilrush 10,Newport-Old Crescent-St Senan’s 34;

Richmond-St Mary’s-U.L. Bohemian 3,Garryowen 12;

Young Munster 13,Bruff White 26;

Conference 2:Desmond Rugby 14,Killarney 26;

Kanturk 10,Killorglin-Iveragh Eagles 12;

Conference 3:Galtee Rugby 29,Thurles 15;

Nenagh Ormond 17,Ennis Black 18;

Conference 4:Bandon 33,Skibbereen 14;

Clonakilty 35,Ballincollig 5;

Conference 5:Sunday’s Well 26,Old Christians 24;

Conference 6:Dungarvan 29,Waterford City 5;

Youghal 18,Carrick-on-Suir 19;

Conference 7:Fermoy 30,Cork Constitution 0;

Mitchelstown 22,Crosshaven 19;

Bank of Ireland Boys U16 League Conference 1:Garryowen 0,Kilrush 19;

Thomond-Richmond 5,St Senan’s 36;

Conference 2:Castleisland 0,Killarney 24;

Listowel 7,Desmond Rugby 16;

Tralee 42,Chorca Dhuibhne 36;

Conference 3:Kilfeacle 18,Ennis Black 17;

Thurles 14,Clanwilliam 10;

Conference 4:Bantry Bay 8,Skibbereen 25;

Conference 5:Ballincollig 19,Clonakilty Green 45;

Douglas-Muskerry 10,Old Christians 30;

Conference 6:Waterford City 12,Dungarvan 33;

Conference 7:Cobh Pirates 18,Crosshaven-Cork Constitution 3;

Mitchelstown 13,Youghal 15;

Conference 8:Charleville 27,Kanturk 21;

Newport 14,Bruff 17;

Conference 15:Ballina-Killaloe White 22,Nenagh Ormond White 38;

Dunmanway 37,Ennis White 7;

Bank of Ireland Girls U16 League Conference 1:U.L. Bohemian-Garryowen 0,Bruff 30;

Conference 2:Richmond-Old Crescent 0,Ennis 30;

Kilrush 5,Shannon 24;

Conference 3:Dolphin 41,Midleton-Youghal 50;

Conference 4:Kanturk 5,Clonakilty 35;

Bank of Ireland Girls U14 League Conference 1:Richmond 37,Ennis 7;

Conference 4:Old Crescent 26,Garryowen-Galbally 35;

Boys East U14 League Group 1:Carrick-on-Suir 7,Waterpark 37;

Group 2:Clanwilliam 0,Dungarvan 7;

Waterford City 12,Clonmel 30;

Boys North U13 Development League:Ballina-Killaloe-Scariff 17,Newcastle West 34;

Bruff White 5,Garryowen Blue 24;

Garryowen White 14,Nenagh Ormond 29;

Old Crescent 44,Young Munster 19;

St. Senan’s 42,Ennis 0;

Boys South U14 League Group C:Midleton 20,Crosshaven 19;

Boys South U13 League Group C:Midleton 45,Sunday’s Well 5;

Boys Schools U14 Friendly:P.B.C. C 42,Gonzaga College C 20;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Head Coach Richie Murphy has named his Match Day Squad, sponsored by PwC, for Friday night’s U20 Six Nations clash against Wales at Virgin Media...

X