DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Results

19th November 2023 By Leonard Allen

Weekend Results

Results of games played this week.

All Ireland Junior Cup:Bective Rangers 38,Gorey 28;

City of Derry 25,Ballyclare 33;

Kilfeacle 26,Dromore 24;

Seapoint 32,Newcastle West 11;

Munster Junior League Division 1:Thurles 31,Clonakilty 24;

Division 3:Waterford City 18,Ardscoil Old Boys 17;

Junior Clubs Challenge Cup:Clanwilliam 13,Richmond 25;

Muskerry 27,Charleville 22;

Sunday’s Well 50,Kanturk 5;

Thurles 31,Clonakilty 24;

Junior Clubs Challenge Shield:Kinsale 45,Cobh Pirates 19;

Waterpark 24,Fethard 9;

Youghal 10,Abbeyfeale 27;

Womens Division 1 League:Shannon-TUS 41,Dolphin 5;

Traleee 31,Skibbereen 29;

North Munster Gleeson League A:St. Senan’s 7,Richmond 16;

North Munster Gleeson League B:Charleville 21,Listowel 13;

South Junior 2 League:Clonakilty 12,Bandon 5;

Dolphin 7,Sunday’s Well 26;

Dunmanway 14,Bantry Bay 5;

U.C.C. 11,Cork Constitution 12;

Donal Walsh U20 Trophy:Garryowen 22, U.C.C. 43;

Junior 2 Friendly:Dublin Emerald Warriors 22,Cork Hellhounds 34;

Bank of Ireland Boys U18 League Conference 1:Bruff Yellow 6,Shannon 5;

Newport-Old Crescent-St Senan’s 17,Richmond-St Mary’s 5;

Kilrush 0,Garryowen 30;

Conference 2:Charleville 14,Chorca Dhuibhne 22;

Desmond Rugby 10, Killorglin-Iveragh Eagles 46;

Killarney 29, Kanturk 0;

Conference 3:Cashel 7,Galtee Rugby 37;

Conference 4:Ballincollig 25, Bantry Bay 14;

Skibbereen 21, Kinsale 31;

Conference 5:Old Christians 10, Highfield 24;

Sunday’s Well 45, Douglas-Muskerry 12;

Conference 7:Cork Constitution 0.Midleton 30;

Bank of Ireland Boys U16 League Conference 1:Kilrush 28,Young Munster 0;

Conference 2:Castleisland 26,Chorca Dhuibhne 13;

Desmond Rugby45 ,Killorglin 24;

Killarney 37,Tralee 7;

Conference 4:Skibbereen 31,Clonakilty Red 26;

Conference 5:Clonakilty Green 17,Highfield 31;

Old Christians 30,Fermoy 0;

Conference 6:Dungarvan 30,Waterpark 7;

Conference 7:Crosshaven-Cork Constitution 31,Youghal 38;

Conference 8:Bruff 17,Mallow 20;

Newport 41,UL Bohemian 5;

Conference 15:Ennis White 7,Newcastle West White 31;

Nenagh Ormond White 7,Waterpark White 22;

Bank of Ireland Girls U18 League Conference 1:Bruff 12,Ennis 36;

Carrick-on-Suir 22,Shannon 0;

Bank of Ireland Girls U16 League Conference 2:Shannon 41, Kilrush 17;

Boys East U13 League Group 1:Clanwilliam 17,Waterpark 12;

Galbally 5,Cashel 21;

Group 2:Waterford City 21,Clonmel 35;

Boys North U14 League Group 2:Ennis Black 22,U.L.Bohemian 27;

Boys South U14 League Group B:Cork Constitution 19,Ballincollig 5;

Kanturk 41,Fermoy 22;

Group C:Youghal 10, Cobh Pirates 29;

Group D:Muskerry 38,Mitchelstown 5;

Boys West U14 League:Castleisland-Abbeyfeale 24,Tralee 0;

Listowel 21,Charleville 17;

Killarney 12,Killorglin 12;

Boys Schools Pinergy Munster Senior Cup Group B:Crescent College Comp. 36, Glenstal Abbey School 12;

Boys Schools Munster Junior Cup:C.B.C. 38,Glenstal Abbey School 6;

Boys Schools King Cup:Colaiste Iosaef 30,Salesian College 3;

Boys Schools U16 Friendly:P.B.C. 21,St. Michael’s College 21;

Boys U18 Friendly:Nenagh Ormond 42,Portlaoise 14;

Boys U14 Friendly:Young Munster 21,Bruff 17;

Girls U16 Friendly:Mallow-Mitchelstown 24,Midleton-Youghal 15;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

The teams have been named for this Friday’s clash between a Munster Development side and the Spain U20s at UL (2.30pm). The game will be...

X