DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Results

29th October 2023 By Leonard Allen

Weekend Results

Here are the results of games played this week.

Munster Junior League Division 2:Youghal 15, Kinsale 46;

Senior Clubs League Division 2:Bruff 0, Nenagh Ormond 28;

Clonmel 19, Midleton 3;

Old Crescent 43, U.L. Bohemian 18;

North Gleeson League C:Clanwilliam 12, Fethard-Thurles 12;

South Junior 3 League:Fermoy 10, Dolphin 39;

Kinsale  36, Youghal 12;

Mallow 48, Cobh Pirates 12;

Muskerry 11, Douglas 6;

Sunday’s Well 12, Ballincollig 59;

Bank of Ireland Boys U18 League Conference 2:Chorca Dhuibhne 22, Kanturk 7;

Conference 7:Mitchelstown 14, Cork Constitution 40;

Bank of Ireland Boys U16 League Conference 2:Chorca Dhuibhne 31, Listowel 0;

Conference 5:Clonakilty Green 37, Fermoy 7;

Conference 7:Cosshaven-Cork Constitution 0, Midleton 36;

Bank of Ireland Girls U18 League Conference 1:Shannon 14, Bruff 20;

Bank of Ireland Girls U16 League Conference 1:Fethard-Thurles 12, Bruff 36;

U.L. Bohemian-Garryowen 43, Ballina-Killaloe 17;

Conference 2:Kilrush 40, Richmond-Old Crescent 10;

Shannon 27, Ennis 35;

Conference 3:Dolphin 39, Ballincollig 10;

Bank of Ireland Girls U14 League Conference 1:Richmond 35. Ballina-Killaloe- Scariff 5;

Shannon 12, Ennis 27;

Conference 2:Dolphin-Old Christians 5, Cobh Pirates 22;

Dungarvan 12, Ballincollig 42;

Boys East U18 League Group 1:Galtee Rugby 5, Waterpark 44;

Group 2:Dungarvan 33, Waterford City 7;

Boys East U14 League Group 1:Cashel 22, Kilfeacle 5;

Group 2:Clanwilliam 42, Thurles 3;

Clonmel 30, Dungarvan 14;

Boys North U18 League Group 1:Kilrush 0, Nenagh Ormond 30;

Group 4:Bruff White 12, Garryowen 40;

Newport-Old Crescent-St. Senan’s 26, Desmond Rugby 26;

Boys North U16 League Group 1:Bruff 30, Kilrush 0;

Nenagh Ormond 37, Old Crescent 9;

Thomond-Richmond 12, Shannon 26;

Group 3:Young Munster 19, St. Senan’s 8;

Group 4:Newport 27, Desmond Rugby 19;

Boys North U13 Development League:Bruff White 40, Ballina-Killaloe-Scariff 10;

Garrryowen White 33, Thomond-Richmond 5;

Old Crescent 34, Ennis 26;

Shannon 30, Garryowen Blue 14;

Boys South U14 League Group D:Old Christians 31, Mitchelstown 0;

Boys South U13 League Group A:Bandon White 19, Cork Constitution Blue 0;

Group C:Fermoy 7, Cobh Pirates 24;

Boys U16 Friendly:Cobh Pirates 12, Clonakilty 32;

Skibbereen 32, Killarney 14;

Youghal 30, Waterford City 14;

Boys U15 Friendly:Ennis 22, Nenagh Ormond 50;

Boys U14 Friendly:Clonakilty 31, Ballincollig 12;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Head Coach Richie Murphy has named his Match Day Squad, sponsored by PwC, for Friday night’s U20 Six Nations clash against Wales at Virgin Media...

X