DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Results

7th November 2021 By Leonard Allen

Results of games played over the weekend.

Munster Junior League Conference A: Clanwilliam 24, Galbally 14;

Kilfeacle 24, Abbeyfeale 17;

Newcastle West 64, St. Senan’s 0;

Richmond 25, Thomond 12;

Conference B: Clonakilty 27, Crosshaven 9;

Mallow 10, Skibbereen 16;

Muskerry 9, Bandon 46;

Old Christians 26, Waterpark 30;

Conference C: Scariff 0, Fethard 33;

St. Mary’s 15, Dungarvan 8;

Thurles 51, Ennis 8;

Conference D: Cobh Pirates 7, Ballincollig ;

Fermoy 17, Kinsale 14;

Killorglin 5, Charleville 12;

Conference E: Youghal 25, Bantry Bay 26;

Senior Seconds League Group B: Cork Constitution 16, Highfield 14;

Womens League Division 1: Shannon-LIT 15, Kerry 24;

Division 2: Waterpark 38, Bantry Bay 22;

Men’s Gleeson League A: Ardscoil Old Boys 31, Ennis 3;

Kilrush 0, St. Senan’s 45;

Garryowen 31, Shannon 3;

Gleeson League B: Old Crescent 16, Thomond 5;

Presentation 10, Tralee 0;

Gleeson League C: Clanwilliam 24, Cashel 24;

Thurles 36, Fethard 11;

South Junior 2 League: Bandon 23, U.C.C. 16;

Dolphin 17, Cork Constitution 36;

Mallow 5, Highfield 56;

Muskerry 34, Clonakilty 12;

Schools Munster Junior Cup Group B: Rockwell College 10, Ardscoil Rís 0;

Boys Club Under 18 Conference 1: Garryowen 23, Old Crescent 20;

Young Munster 46, St Senan’s 14;

Conference 2: Abbeyfeale 31, Newcastle West 0;

Chorca Dhuibhne 14, Killarney 5;

Listowel-Tralee 21, Castleisland-Killorglin 26;

Conference 3: Bruff 29, Cashel-Thurles 24;

Ennis 65, Clanwilliam 10;

Conference 5: Charleville 7, Highfield 24;

Conference 6: Waterpark 17, Clonmel 12;

Youghal 19, Fermoy 7;

Boys Club Under 16 Conference 2: Castleisland 5, Tralee 20;

Killarney 8, Chorca Dhuibhne 5;

Conference 3: Bruff 24, Ennis 19;

Clanwilliam-Galbally-Kilfeacle 12, Nenagh Ormond 26;

Conference 5: Ballincollig 14, Highfield 31;

Clonakilty Green 16, Kanturk 17;

Cork Constitution 0, Dolphin 19;

Conference 6: Carrick-on-Suir 12, Dungarvan 19;

Clonmel 22, Fermoy 7;

Waterpark 20, Waterford City 10;

East Under 14 League Group A: Kilfeacle 31, Cashel 10;

Group B: Waterford City 30, Carrick-on-Suir 15;

Waterpark 30, Dungarvan 20;

North Under 15 League Section 1: Ennis 12, Old Crescent 36;

Garryowen 12, Shannon Black 35;

Nenagh Ormond 19, Charleville-Newcastle West 12;

Section 2: Bruff 7, Young Munster 24;

North Under 13 Development League: Garryowen 0, U.L. Bohemian 33;

Kilrush  30, Young Munster 7;

Scariff-St. Mary’s 0, Nenagh Ormond 0;

Shannon Black 30, Ennis 0;

Shannon Blue 19, Old Crescent 43;

South Under 14 League Group B: Fermoy 5, Highfield 32;

Group C: Cork Constitution 26, Cobh Pirates 7;

Muskerry 10, Old Christians 22;

Youghal 14, Ballincollig 34;

Group D: Midleton 7, Kinsale 17;

Mitchelstown 19, Crosshaven 0;

Sunday’s Well 15, Douglas 33;

Girls Under 18 Conference 1: Ballina-Killaloe 29, Shannon 0;

Conference 2: Bantry Bay 7, Clonakilty 12;

Girls Under 16 Conference 1: Ballina-Killaloe 29, Ennis 0;

Conference 2: Bruff 43, Fethard 15;

Conference 3: Dolphin-Midleton-Youghal 20, Tralee 5;

Girls Under 14 Conference 1: Clonakilty Green 43, Killarney 48;

Conference 2: Ballina-Killaloe 25, Ennis 28;

Nenagh Ormond 18, Old Crescent 10;

Shannon 34, Kilrush 0;

Conference 3: Bruff-Garryowen 38, Midleton-Youghal 10;

Conference 4: Ballincollig 25, Mallow-Mitchelstown 34;

Dolphin 37, Kanturk 34;

Schools Under 19 Friendly: St. Michael’s , Crescent College Comp. ;

Boys Under 16 Friendly: Cobh Pirates 12, C.B.C. 7;

Boys Under 14 Friendly: U.L. Bohemian 30, Scariff-St. Mary’s 0;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Munster Rugby are delighted to confirm the Ireland Women's team and the Ireland U20s return to Musgrave Park for the 2023 Six Nations with tickets...

X