DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Fixtures

13th March 2007 By Munster Rugby

With a busy programme of games ahead for the next week, check out all the details.

TUESDAY 13th MARCH
Under 20 Cup Final:
Highfield v U.C.C.,Mardyke,7.30;

Avonmore Milk Munster Schools Junior Cup Semi Final:
Castletroy College v Ard Scoil Ris, Rosbrien,.3.00

WEDNESDAY 14th MARCH
Heineken Munster Junior Plate:
Clonmel v Old Christians, Clonmel,7.30

Junior Friendly:
Kilfeacle v Navy XV, Kilfeacle, 7.45

Avonmore Milk Munster Schools Junior Cup Semi Final:
Crescent College Comprehensive v Presentation Brothers College, Clifford Park, 3.00

King Cup Semi Final:
Newtown School v Villiers, Newtown,12.00

East Munster Under 16 Development League:
Cashel v Galbally, Cashel, 7.00

Colleges Cup:
L.I.T. v W.I.T., L.I.T., 2.30

FRIDAY 16th MARCH
Munster League Cup Semi Final:
Thomond v U.L. Bohemian, Fitzgerald Park, 5.00

Junior 3 Cup:
Fermoy v Charleville, Fermoy, 7.30

Under 20 Friendly:
Cork Constitution v U.L. Bohemian, Temple Hill, 7.00

SATURDAY 17th MARCH
Six Nations:
Italy v Ireland, Rome, 1.30

AIB League Division 2:
Clonakilty v Greystones, Shannon Vale, 3.30
Highfield v Bective Rangers, Woodleigh Park, 2.30

Senior Friendly:
Old Crescent v Garryowen, Rosbrien, 4.00

AIB Junior Cup Semi Finals:
Crosshaven v Seapoint, Crosshaven, 2.30
Mallow v Coleraine, Mallow, 2.30

Webb Cup:
Kilrush v Kilfeacle, Kilrush, 11.30

Under 20 South West Conference Division 2 South:
Castleisland v Clonakilty, Shannon Vale, 2.30

Junior 2 Cup South:
Muskerry v Shandon, Muskerry, 12.00

Under 20 Friendly:
Garryowen v U.L. Bohemian, Dooradoyle, 11.30

Under 16 B Cup:
Highfield v Bantry Bay, Woodleigh Park, 12.00

SUNDAY 18th MARCH
Senior Friendly:
Shannon v Nenagh Ormond, Coonagh, 2.30

Heineken Munster Junior Cup:
Dolphin v Richmond, Musgrave Park, 2.30

Heineken Munster Junior Plate:
Carrick-on-Suir v Ballincollig, Carrick-on-Suir, 2.30
Waterford City v Killarney, Waterford, 2.30

Munster Seconds League North:
Young Munster v Bruff, Clifford Park, 3.00

Munster Seconds League South:
Cork Constitution v Sunday’s Well, Temple Hill, 3.00
Midleton v Highfield, Towns Park, 2.30

Martin O’Sullivan Cup:
Charleville v Carrigaline, Charleville, 2.30
Galbally v Kilrush,Galbally, 2.30

Cork County Cup:
Bandon v Youghal,Bandon, 2.30
Crosshaven v Clonakilty, Crosshaven,2.30

Munster Junior 2 League Quarter Finals:
Shannon v Bantry Bay, Coonagh, 3.00

Junior 2 Cup South:
Ballincollig v Douglas, Tanner Park, 2.30
Castleisland v Bandon,Castleisland,2.30
Dolphin v Highfield, Musgrave Park, 12.00

O’Carroll Plate:
Cashel v Scariff,Cashel,3.00;
St. Mary’s v St. Senan’s,Corbally,3.00

Junior 3 Cup:
Kanturk v Kinsale,Kanturk,2.30
Skibbereen v Bandon,Skibbereen, 1.00

Junior 3 League:
Clonakilty v Ballincollig, Shannon Vale,3.00

Junior 4 League South:
Mallow v U.C.C., Curaheen Road, 3.00

Casey Cup:
Dungarvan v Carrick-on-Suir,Dungarvan,3.00
Waterford City v Waterpark,Kilbarry,12.30

West Munster League:
Listowel v Tralee,Listowel,2.30;

Junior Friendly:
St. Senan’s v Garryowen,Slattery Park,3.00;

East Munster Under 18 Cup:
Cashel v Clonmel,Cashel,11.00;
Fethard v Clanwilliam,Fethard,11.00;
Waterpark v Kilfeacle,Ballinakill,11.00;

East Munster Under 16 Cup:
Thurles v Waterpark,Clanwilliam Park,11.00;
Clonmel v Kilfeacle,Clonmel,11.00;
Nenagh Ormond v Dungarvan,Nenagh,11.00;
Waterford City v Clanwilliam,Waterford,11.00;

East Munster Under 16 Development League:
Galbally v Waterpark,Galbally,11.30;

East Munster Under 14 League Final:
Cashel v Nenagh Ormond,Thurles,12.00;

North Munster Under 16 League:
Bruff v Young Munster, Bruff, 11.30
Ennis v U.L. Bohemian, Ennis, 11.30
Garryowen v Scariff, Dooradoyle, 11.00
Old Crescent v Richmond,Rosbrien, 11.30
Shannon v Young Munster, Coonagh, 11.30

Under 14 A South Cup:
Highfield v Fermoy, Woodleigh Park,11.00

Under 15 Friendly:
Bruff v Young Munster, Bruff, 11.30
U.L. Bohemian v St. Mary’s, Annacotty, 11.30

Women’s AIL Cup:
U.L. Bohemian v Highfield,Annacotty,3.30;

MONDAY 19th MARCH
Avonmore Milk Munster Schools Senior Cup Final:
C.B.C. v P.B.C.,Musgrave Park,3.00

Under 18 Friendly:
St. Mary’s v Kilfeacle, St. Munchin’s College, 12.00

Under 14 Blitz,
Jimmy Slattery Park

Under 12 Blitz
Corbally.

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Munster Rugby are delighted to confirm the Ireland Women's team and the Ireland U20s return to Musgrave Park for the 2023 Six Nations with tickets...

X