DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Fixtures

12th April 2007 By Munster Rugby

There’s plenty of silverware up for grabs this weekend as a number of Cup finals are played. Click here for a full list of fixtures.

THURSDAY 12th APRIL
South Munster Under 18 Cup:
Ballincollig v Sunday’s Well, Musgrave Park,6.30;

North Munster Under 16 Cup:
Newcastle West v Shannon, Newcastle West,6.45;

North Munster Under 14 Cup:
Old Crescent v Young Munster, Rosbrien,6.30;

FRIDAY 13th APRIL
Kelly Cup Final:
Cobh Pirates v Old Christians, Woodleigh Park,6.30;

Evans Cup:
Clonmel v Waterpark, Clonmel,7.30;

Under 16 Plate Final:
Clonmel v Fethard, Carrick-on-Suir,7.00;

Under 14 Plate Semi Final:
Waterpark v Carrick-on-Suir,Ballinakill,7.00;

SATURDAY 14th APRIL
Magners League:
Munster v Llanelli Scarlets, Musgrave Park,7.30;

AIB Senior Cup Final:
Belfast Harlequins v Garryowen, Dubarry Park,4.00;

AIB Junior Cup Final:
Coleraine v Seapoint, Dubarry Park,2.00;

All Ireland Under 20 Cup Final:
Blackrock College v U.C.C.,Nenagh,2.30;

O’Carroll Plate Final:
Cashel v St. Senan’s,Bruff,3.00;

Under 20 South West Conference Play Off:
Cork Constitution v Clonakilty, Temple Hill,2.30;

Under 20 B Cup:
Midleton v Waterpark,Towns Park,2.30;

North Munster Under 20 Cup:
Clonmel v Thomond, Clonmel, 2.30
Nenagh Ormond v Shannon, Nenagh, 2.30
Young Munster v Bruff, Clifford Park,2.30;

Junior 2 Friendly;
U.L. Bohemian v Suttonians,Annacotty,2.30;

East Munster Under 18 Cup Final:
Clanwilliam v Waterpark, Clanwilliam Park,5.30;

East Munster Under 18 Plate Final:
Kilfeacle v Fethard,Cashel,6.30;

SUNDAY 15th APRIL
Heineken Munster Junior Plate Semi Final:
Clonmel v St. Senan’s, Clonmel, 3.00;

Martin O’Sullivan Cup:
Waterford City v Galbally,Waterford,3.00;

Cork County Cup Semi Finals:
Cobh Pirates v Skibbereen,Cobh,2.30;
Mallow v Bandon,Mallow,2.30;

Junior 2 Cup Semi Final:
Dolphin v Killorglin,Musgrave Park,2.30;

Dave Dineen Cup Final:
Carrigaline v Castleisland, Musgrave Park,2.30;

Tait Cup Semi Finals:
Bandon v U.C.C.,Bandon,12.00;
Kinsale v Ballincollig,Kinsale,2.30;

Junior 4 League Play Off:
Mallow v Kanturk,Mallow,12.00;

East Munster Under 16 Cup Semi Finals:
Kilfeacle v Clanwilliam,Kilfeacle,11.00;
Waterpark v Nenagh Ormond,Ballinakill,12.00;

East Munster Under 14 Cup Semi Finals:
Cashel v Fethard,Cashel,11.00;
Nenagh Ormond v Kilfeacle,Nenagh,11.00;

East Munster Under 14 Plate Semi Final:
Clonmel v Thurles,Clonmel,11.00;

North Munster Under 18 Cup Semi-Finals:
Garryowen v Thomond,Dooradoyle,12.15;
Shannon v Bruff,Coonagh,11.30;

North Munster Under 16 Cup:
Garryowen v Bruff,Dooradoyle,11.30;

North Munster Under 16 League:
Shannon v Young Munster,Coonagh,11.30;

North Munster Under 15 Cup:
Bruff v Richmond/Ennis,Bruff,12.00;
Newcastle West v St. Mary’s,Newcastle West,11.30;
Thomond/Young Munster v Shannon,TBA,11.30;

North Munster Under 14 Cup:
Scariff v Garryowen,Scariff,11.30;
St. Senan’s v Kilrush,Slattery Park,11.30;
Thomond v Bruff,Woodview Park,11.30;
U.L. Bohemian v Richmond,Annacotty,11.30;

Women’ League Division 1 Semi Finals:
Highfield v Blackrock,Woodleigh Park,1.30;
U.L. Bohemian v Clonakilty,Annacotty,2.30;

Division 2 Semi Final:
Clonmel v Newbridge,Clonmel,1.00;

TUESDAY 17th APRIL
South Munster Under 16 Cup Final:
Highfield v Sunday’s Well,Musgrave Park,6.30;

WEDNESDAY 18th APRIL
North Munster Under 20 Cup:
Garryowen v Old Crescent,Dooradoyle,6.30;

North Munster Under 14 Cup:
St. Mary’s v U.L. Bohemian Hawks,Corbally,6.45;

South Munster Under 16 B Cup Final:
Kanturk v Muskerry,Musgrave Park,5.30;

South Munster Under 14 B Cup Final:
Kanturk v Midleton,Musgrave Park,7.00;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Musgrave Park will host the Ireland Women’s team again next year with the 2023 6 Nations home games against France and England taking place in...

X