DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Upcoming Fixtures

20th September 2021 By Leonard Allen

Upcoming Fixtures

Below are the fixtures for the coming week. 

Fixtures correct at time of being published but are subject to change.

Kick off 2.30pm unless otherwise stated.

Tuesday 21st September

Under 14 Friendly:

Clonakilty v Kinsale, The Vale, 7.30pm;

Wednesday 22nd September

North Under 20 League

Section B:

Ennis v Garryowen, Ennis, 7.30pm;

North Under 17 Development League:

Ennis v Newport, Ennis, 6.30pm;

Schools Under 19 Friendly:

Crescent College Comp v Bandon Grammar School, Crescent Comp., 2pm;

Glenstal Abbey v Ardscoil Rís, Glenstal;

Rockwell v Castletroy College, Rockwell;

St. Munchin’s v Kilkenny College, Corbally;

St. Munchin’s B v Kilkenny College B, Corbally;

Under 18 Friendly:

Crescent College Comp v Bandon Grammar School, Crescent Comp., 12.30pm;

Youghal v Dungarvan, Youghal, 8pm;

Under 16 Friendly:

C.B.C. v Bandon Grammar School, Lansdowne;

Crescent College Comp v Castletroy College, Crescent Comp;

St. Munchin’s v Ardscoil Rís, Corbally, 1pm;

Kilkenny College v Rockwell, Kilkenny, 1pm;

Kilkenny College B v Rockwell B, Kilkenny, 1pm;

North Munster v South Munster, Dooradoyle, 6.15pm;

East Munster v West Munster, Dooradoyle, 7.15pm;

Schools Under 15 Friendly:

Ardscoil Rís v St. Munchin’s, Ardscoil Rís, 1.45pm;

Rockwell v Kilkenny College, Rockwell, 1.30pm;

Rockwell B v Kilkenny College B, Rockwell, 1.30pm;

Rockwell C v Kilkenny College C, Rockwell, 1.30pm;

Schools Under 14 Friendly:

St Munchin’s v Crescent Comp, Corbally, 2pm;

St Munchin’s B v Crescent Comp B, Corbally, 2pm;

Under 13 Friendly:

Waterpark Red v New Ross, Ballinakill, 7pm;

Thursday 23rd September

North Under 20 League

Section B:

Old Crescent v U.L. Bohemian, Rosbrien, 7.30pm;

Under 16 Friendly:

Fermoy v Mallow, Fermoy, 7.30pm;

Friday 24th September

Energia Women’s All Ireland League:

Wicklow v Old Belvedere, Ashtown Lane, 8pm;

Junior Friendly:

Clanwilliam v Cashel, Clanwilliam Park, 7.30pm;

Cork Constitution v Douglas, Temple Hill, 7.30pm;

Highfield v Dolphin, Woodleigh Park, 7.30pm;

Under 18 Friendly:

Carrick-on-Suir – Waterford City v Clonmel, Carrick-on-Suir, 8pm;

Under 16 Friendly:

Cobh Pirates v Midleton, Cobh, 7pm;

Saturday 25th September

Energia Women’s All Ireland League:

Ballincollig v Suttonians, Tanner Park, 3pm;

Blackrock College v Railway Union, Stradbrook;

Malone v Galwegians, Gibson Park;

U.L. Bohemian v Cooke, UL Arena, 3pm;

Munster Junior Clubs Challenge Cup:

Bandon v Richmond, Bandon, 6.30pm;

Clonakilty v Mallow, The Vale, 6pm;

McInerney Cup:

Richmond v Thomond, Canal Bank;

Junior 2 Friendly:

Fethard v Thurles, Fethard, 7.30pm;

Shannon v Garryowen, Coonagh;

St. Senan’s v Old Crescent, Jim Slattery Park;

Under 20 Friendly:

Shannon v Cork Constitution, Coonagh, 12pm;

West Under 18 Cup:

Castleisland v Chorca Dhuibhne, Castleisland;

West Under 16 Cup:

Castleisland v Abbeyfeale, Castleisland, 11am;

Chorca Dhuibhne v Tralee, Ballydavid, 12.15pm;

West Under 14 League:

Castleisland v Chorca Dhuibhne, Castleisland, 1pm;

Killarney Red v Tralee, Killarney, 12.30pm;

Killorglin v Listowel, Killorglin, 11am;

Schools Under 19 Friendly:

P.B.C. v St. Michael’s, Wilton, 12pm;

P.B.C. B v St. Michael’s B, Wilton, 12pm;

St. Mary’s College v C.B.C., Dublin, 11.30am;

St. Mary’s College B v C.B.C. B, Dublin, 11.30am;

Under 18 Friendly:

Clonakilty v Ballincollig, The Vale, 11am;

Crosshaven v Carrigaline-Dolphin, Crosshaven, 12.30pm;

Muskerry v Cork Constitution, Ballyanly, 12pm;

Old Christians v Cobh Pirates, Rathcooney, 12pm;

Under 16 Friendly:

C.B.C. v St. Mary’s College, Lansdowne, 11.30am;

C.B.C. v St. Mary’s College, Lansdowne, 11.30am;

Clonakilty v Skibbereen, The Vale, 8pm;

Dolphin v Ballincollig, Musgrave Park, 12pm;

Belvedere v P.B.C., Dublin, 12pm;

Belvedere B v P.B.C. B, Dublin, 12pm;

Under 14 Friendly:

Ballincollig v Bantry Bay, Tanner Park, 12pm;

C.B.C. v P.B.C., Lansdowne, 11am;

C.B.C. B v P.B.C. B, Lansdowne, 11am;

C.B.C. C v P.B.C. C, Lansdowne, 11am;

Old Christians v Bandon, Rathcooney, 1pm;

P.B.C. D v C.B.C. D, Wilton, 11am;

Under 13 Friendly:

Highfield v Old Christians, Woodleigh Park, 12.30pm;

Girls Under 18 Friendly:

Ennis v Shannon, Ennis, 11am;

Girls Under 16 Friendly:

Clonakilty v Skibbereen, The Vale, 12.30pm;

Shannon v Bruff, Coonagh, 12pm;

Girls Under 14 Friendly:

Clonakilty v Dolphin, The Vale, 12.30pm;

Sunday 26th September

Munster Junior Clubs Challenge Cup:

Abbeyfeale v St. Senan’s, Abbeyfeale;

Crosshaven v Muskerry, Crosshaven;

Galbally v Waterpark, Galbally;

Old Christians v Kilfeacle, Rathcooney;

Thomond v Newcastle West, Liam Fitzgerald Park;

Munster Junior Clubs Challenge Shield:

Dungarvan v Ennis, Dungarvan;

Fethard v Fermoy, Fethard;

Kinsale v Charleville, Kinsale, 1pm;

Mitchelstown v Kanturk, Mitchelstown;

Scariff v Thurles, Scariff;

St. Mary’s v Killorglin, Grove Island;

Tralee v Cobh Pirates, Tralee;

Waterford City v Ballincollig, Waterford;

Martin O’Sullivan Cup:

Bantry Bay v Castleisland, Bantry;

Killarney v Dunmanway, Killarney;

Muskerry Cup Semi-Final:

Ballincollig v Sunday’s Well, Tanner Park, 12pm;

Women’s Division 1 League:

Tipperary v Kerry, Thurles, 12pm;

Division 2 League:

Dolphin v Ballincollig, Musgrave Park;

Skibbereen v Waterpark, Skibbereen, 1pm;

North Under 15 League

Section 1:

Ennis v Shannon Black, Ennis, 11.30am;

Garryowen v Newcastle West, Dooradoyle, 11.15am;

Old Crescent v Nenagh Ormond, Rosbrien, 11.30am;

Section 2:

Shannon Blue v Young Munster, Coonagh, 11.30am;

U.L. Bohemian v Bruff, Annacotty, 1pm;

North Under 13 Development League:

Ballina-Killaloe v U.L. Bohemian, Clairsford, 11.30am;

Bruff v Scariff-St. Mary’s, Kilballyowen Park, 11.30am;

Ennis v Thomond-Richmond, Ennis, 11.30am;

Garryowen v Old Crescent, Dooradoyle, 12.30pm;

Kilrush v Newcastle West, Kilrush, 11.30am;

Nenagh Ormond v Shannon Blues, 11am;

Shannon Black v Young Munster, Coonagh, 11.30am;

West Under 18 Cup:

Abbeyfeale v Killorglin, Abbeyfeale, 12pm;

Killarney v Listowel-Tralee, Killarney, 12pm;

West Under 16 Cup:

Killorglin v Killarney, Killorglin, 12pm;

West Under 14 League:

Abbeyfeale v Killarney Black, Abbeyfeale, 10.30am;

Under 18 Friendly:

Midleton v Mallow, Towns Park, 1pm;

Nenagh Ormond v Clanwilliam, Nenagh, 12.30pm;

St. Senan’s v Garryowen, Jim Slattery Park, 12.30pm;

U.L. Bohemian v Cashel-Thurles, Annacotty, 12pm;

Under 16 Friendly:

Bruff v Newcastle West, Kilballyowen Park, 12.30pm;

Garryowen v Ennis, Dooradoyle, 12.30pm;

Waterford City v Dungarvan, Waterford, 11am;

Waterpark v Clonmel, Ballinakill, 12pm;

Under 14 Friendly:

Old Crescent v Young Munster, Rosbrien, 12.30pm;

Youghal v Waterford City, Youghal, 12pm;

Under 13 Friendly:

Cashel v Waterpark, Cashel, 12pm;

Girls Under 16 Friendly:

Ennis v Killarney, Ennis, 2pm;

Monday 27th September

Under 18 Friendly:

Youghal v Fermoy, Youghal, 8pm;

Tuesday 28th September

Junior Friendly:

Cork Constitution v Bald Eagles (U.S.A.), Temple Hill, 7.15pm;

Wednesday 29th September

Schools Under 19 Friendly:

Crescent College Comp. v Glenstal Abbey, Crescent Comp.;

Rockwell v Garbally College, Rockwell;

St. Munchin’s v Castletroy College, Corbally, 1pm;

St. Munchin’s B v Castletroy College B, Corbally, 1pm;

Schools Under 16 Friendly:

Glenstal Abbey v Castletroy College, Glenstal;

P.B.C. v Bandon Grammar School, Wilton;

Rockwell v Crescent College Comp., Rockwell;

St. Munchin’s v Kilkenny College, Corbally;

St. Munchin’s B v Kilkenny College B, Corbally;

Schools Under 15 Friendly:

Rockwell v Garbally College, Rockwell, 1pm;

St. Munchin’s v Roscrea C.S., Corbally;

Schools Under 14 Friendly:

Castletroy College v Rockwell, Castletroy;

Castletroy College B v Rockwell B, Castletroy;

Castletroy College C v Rockwell C, Castletroy;

Roscrea C.S. v St. Munchin’s B, Roscrea;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

A new rugby initiative is seeking expressions of interest from people of all walks of life who may be interested in setting up an LGBTQ+...

X