DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Upcoming Fixtures

15th September 2020 By Leonard Allen

Upcoming Fixtures

Below are the Fixtures for the coming week.

Below are the Fixtures for the coming week.

Fixtures Correct at time of being published but are subject to change.

Kick off 2.30pm unless otherwise stated.

Wednesday 16 September                                                                            

North Munster Under 20 League A: Young Munster v Old Crescent, Tom Clifford Park, 7.30pm;

North Munster Under 20 League B: Clonmel v Shannon, Clonmel, 7.30pm;

Nenagh Ormond v Garryowen, Nenagh, 7.30pm;

Thursday 17 September                                                                               

Cork County Cup: Mallow v Muskerry, Fermoy, 8pm;

Friday 18 September                                                                        

Bank of Ireland Munster Senior Cup Quarter Final: U.C.C. v Highfield, Mardyke, 7.30pm;

Transfield Cup: Thomond v U.L. Bohemian, Liam Fitzgerald Park, 8pm;

McInerney Cup: Garryowen v Young Munster, Dooradoyle, 8pm;

Under 18 Friendly: Midleton v Highfield, Towns Park, 7.30pm;

Saturday 19 September                                                                                

Bank of Ireland Munster Senior Cup Quarter Finals: Garryowen v Old Crescent, Dooradoyle;

Shannon v U.L. Bohemian, Coonagh;

Young Munster v Cork Constitution, Tom Clifford Park;

Cork Charity Shield Semi-Final: Midleton v Sunday’s Well, Towns Park;

O’Neill Cup: Cobh Pirates v Ballincollig, Cobh, 5pm;

Mansergh Cup: kilfeacle v Clanwilliam, Kilfeacle, 8pm;

McInerney Cup: Ardscoil OB v Presentation, 4GUL;

Old Crescent v Thomond, Rosbrien;

Junior Friendly: Bruff v St. Senan’s, Kilballyowen Park, 5pm;

Old Crescent v Abbeyfeale, Rosbrien, 4.30pm;

Under 20 Friendly: Highfield v Cork Constitution, Woodleigh Park;

Under 18 Friendly: Cobh Pirates v Mallow, Cobh, 1.30pm;

Cork Constitution v Kinsale, Mahon, 12.30pm;

Crosshaven v Sunday’s Well, Crosshaven, 1pm;

Killorglin v Chorca Dhuibhne, Killorglin, 12pm;

Muskerry v Ballincollig, Ballyanly, 11am;

Old Christians v Dolphin, Rathcooney, 12pm;

Skibbereen v Clonakilty, Skibbereen, 12pm;

Under 16 Friendly: Skibbereen v Clonakilty, Skibbereen, 1.30pm;

Sunday’s Well v Mallow, Irish Independent Park, 12.30pm;

Under 14 Friendly: Muskerry v Ballincollig, Ballyanly, 10am;

Under 13 Friendly: Old Christians v Kinsale, Rathcooney, 12pm;

Sunday 20 September                                                                                   

Transfield Cup: Newcastle West v Ennis, Newcastle West;

Cork County Cup: Clonakilty v Skibbereen, The Vale;

Kanturk v Crosshaven, Kanturk;

Old Christians v Bandon, Rathcooney;

O’Neill Cup: Dunmanway v Kinsale, Dunmanway, 3pm;

Fermoy v Charleville, Fermoy;

Mitchelstown v Youghal, Mitchelstown;

Mansergh Cup: Nenagh Ormond v Galbally, Nenagh;

McElligott Cup: Chorca Dhuibhne v Tralee, Ballydavid;

Killarney v Killorglin, Killarney;

Listowel v Castleisland, Listowel;

Muskerry Cup: Muskerry v Clonakilty, Ballyanly, 12pm;

Sunday’s Well v Kinsale, Irish Independent Park, 12pm;

Junior Friendly: Dungarvan v Waterpark, Dungarvan, 2pm;

Highfield v Cork Constitution, Woodleigh Park;

Junior 2 Friendly: St. Senan’s v Scariff, Jim Slattery Park;

Under 18 Friendly: Clanwilliam v U.L. Bohemian, Clanwilliam Park, 11am;

Ennis v Kilrush, Ennis, 12.30pm;

Nenagh Ormond v Young Munster, Nenagh, 1.30pm;

Shannon v Old Crescent, Coonagh, 12pm;

Waterford City v Dungarvan, Waterford, 12pm;

Under 16 Friendly: Bruff v Young Munster, Kilballyowen Park, 11.30am;

Kinsale v Highfield, Kinsale, 12pm;

Midleton v Waterpark, Towns Park, 12pm;

Under 15 Friendly: Bruff v Ennis, Kilballyowen Park, 12.30pm;

Under 14 Friendly: Mallow v Killarney, Mallow, 11am;

Sunday’s Well v Dolphin, Irish Independent Park, 10am;

Under 13 Friendly: Mallow v Killarney, Mallow, 11am;

Old Crescent v Young Munster, Rosbrien, 11.30am;

Wednesday 23 September                                                                            

North Munster Under 20 League A: Bruff v Young Munster, Kilballyowen Park, 7.30pm;

North Munster Under 20 League B: Garryowen v Clonmel, Dooradoyle, 7.30pm;

Shannon  v Nenagh Ormond, Coonagh, 7.30pm;

Thursday 24 September                               

North Munster Under 20 League A: Old Crescent v Ennis, Rosbrien, 7.30pm;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Ahead of the resumption of professional rugby this weekend Munster Rugby wish to underline our on-going commitment to offering a game for all, with messaging...

X