DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Upcoming Fixtures

4th April 2023 By Leonard Allen

Upcoming Fixtures

Below are the Fixtures for the coming week.

Fixtures are correct at the time of being published but are subject to change.

Kick-off 2.30pm unless otherwise stated.

Wednesday 5th April

South Junior 2 Cup Semi-Final:Cork Constitution v U.C.C.,Temple Hill,7.30pm;

Boys South U18 Cup:Carrigaline-Dolphin v Bandon,Musgrave Park,6.30pm;

Boys South U16 Cup:Kanturk v Clonakilty,Tanner Park,7.30pm;

Boys South U13 League Group Red:Clonakilty Green v Kinsale,Kinsale,7.30pm;

Thursday 6th April

Casey Cup:Waterford City v Dungarvan,Waterford,7.30pm;

Boys South U16 Cup:Ballincollig v Bantry Bay,Tanner Park,7.30pm;

Kinsale v Bandon,Kinsale,7.30pm;

Boys South U14 Development Cup:Ballincollig v Clonakilty Red,Tanner Park,6pm;

Boys U18 Friendly:Bruff Yellow v Ennis Red,Kilballyowen Park,7pm;

Friday 7th April

Munster Senior Clubs League Semi-Final:Cork Constitution v Shannon,Temple Hill,7pm;

South McCarthy Cup:Old Christians v Kinsale,Rathcooney,7.30pm

Boys East U18 Plate:Waterford City-Carrick’ v Dungarvan,Carrick-on-Suir,7.30pm;

Boys South U18 Cup:Kinsale v Bantry Bay,Kinsale,7pm;

Boys South U18 Development Cup:Ballincollig v Fermoy,Tanner Park,7.30pm;

Boys South U13 League Group Red:Fermoy v Bandon,Fermoy,7.30pm;

Girls U18 Cup Final:Ennis-Kilrush v Carrick-Thurles,Thomond Park (back pitch),1pm;

Boys U18 Friendly:Garryowen v Canterbury,Dooradoyle,11.30am;

Garryowen v Canterbury,Dooradoyle,2pm;

Nenagh Ormond v Portlaoise,Nenagh,8pm;

Saturday 8th April

Women’s AIL Cup Series:Ballincollig v Galwegians,Tanner Park,5pm;

Blackrock College v Wicklow,Stradbrook,5pm;

Suttonians v Cooke,JJ McDowell Memorial Grounds,5pm;

U.L. Bohemian v Old Belvedere,Annacotty,5pm;

Webb Cup:Thurles v Kilfeacle,Thurles,7.30pm;

Frazer McMullen U20 Cup Semi-Finals:Lansdowne v Clontarf,Dublin;

U.C.C. v Dublin University,Mardyke;

Boys South U18 Cup:Kanturk v Sunday’s Well,Kanturk,12pm;

Muskerry v Highfield,Ballyanly,12pm;

Boys South U18 Development Cup:Youghal v Skibbereen,Youghal,1pm;

Boys South U18 League:Carrigaline-Dolphin v Cobh Pirates,Musgrave Park,11.30am;

Boys South U16 Cup:Highfield v Cork Constitution,Woodleigh Park,12pm;

Boys South U16 Development Cup:Mallow v Bantry Bay,Mallow,3pm;

Boys South U16 League:Fermoy v Highfield,Fermoy,1.30pm;

Kanturk v Cobh Pirates,Kanturk,12pm;

Boys Bank of Ireland Under 14 Cup:Killarney v U.L. Bohemian,Killarney,1.30pm;

Boys South U14 Cup:Fermoy v Skibbereen,Fermoy,11.30am;

Girls U18 Development Cup:Tralee v Fermoy-Mallow-Midleton-Youghal,Tralee,12pm;

Girls U16 Development Cup Group 1:Mallow-Mitchelstown v Bruff,Mallow,11am;

Sunday 9th April

Bank of Ireland Munster Junior Cup:Richmond v Kilfeacle ,Canal Bank;

Young Munster v Galbally-Mitchelstown,Tom Clifford Park;

Munster Junior Challenge Clubs Cup:Newcastle West v Bandon,Newcastle West;

Womens Division 1 Cup Final:Kerry v Thurles,Musgrave Park;

Women’s Division 2 Cup Final:Ennis-Kilrush v Midleton,Musgrave Park,12pm;

Kelly Cup:Bandon v Clonakilty,Bandon,12pm;

Dunmanway v Muskerry,Dunmanway,12pm;

South Junior 3 Cup Semi-Final:Fermoy v Douglas,Fermoy,12pm;

South McCarthy Cup:Charleville v Youghal,Charleville,12pm;

Boys East U18 Cup:Waterpark v Clonmel,Clanwilliam Park,12pm;

Boys East U16 Plate:Carrick-on-Suir v Thurles,Carrick-on-Suir,1pm;

Dungarvan v Clanwilliam,Dungarvan,11am;

Boys North U16 Cup:Nenagh Ormond v Bruff,Nenagh,12pm;

Monday 10th April

Boys West U16 Cup:Tralee v Chorca Dhuibhne,Tralee,1pm;

Boys Bank of Ireland Munster U14 Cup:Clonmel v Chorca Dhuibhne,Clonmel,1pm;

Tuesday 11th April

Boys South U14 Cup:Old Christians v Bandon,Rathcooney,7.30pm;

Wednesday 12th April

Boys North U15 Cup:Shannon v U.L. Bohemian,Coonagh,6.30pm;

Boys North U15 Cup:Garryowen v Newcastle West,Dooradoyle,6pm;

Boys North U15 Cup:U.L. Bohemian v Garryowen,Annacotty,7pm;

Thursday 13th April

South Junior 2 Cup Final:Clonakilty v Cork Constitution / U.C.C.,Musgrave Park,7.30pm;

Boys South U14 Cup:Cork Constitution v Kinsale,Temple Hill,6pm;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

The teams have been named for this Friday’s clash between a Munster Development side and the Spain U20s at UL (2.30pm). The game will be...

X