DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Upcoming Fixtures

11th April 2022 By Leonard Allen

Upcoming Fixtures

Below are the Fixtures for the coming week.

Fixtures Correct at time of being published but are subject to change.

Kick off 2.30pm unless otherwise stated.

Tuesday 12th April

East Under 16 Plate: Waterford City v Carrick-on-Suir, Waterford, 6.30pm;

South Under 18 Development Cup: Skibbereen v Ballincollig, Skibbereen, 7pm;

South Under 14 Cup: Cork Constitution v Clonakilty, Temple Hill, 7.30pm;

Old Christians v Bandon, Rathcooney, 7pm;

Wednesday 13th April

North Under 20 Open Cup: Bruff v U.L. Bohemian, Kilballyowen Park, 7.30pm;

Old Crescent v Ennis, 4GUL, 7.30pm;

Young Munster v Shannon, Tom Clifford Park, 7.30pm;

East Under 13 Plate: Clonmel Green v Clanwilliam, Clonmel, 7pm;

North Under 18 Open Cup: Garryowen v U.L. Bohemian B, Dooradoyle, 7pm;

U.L. Bohemian v Shannon, Annacotty, 7pm;

North Under 16 Cup: Ennis v Young Munster, Ennis, 7pm;

North Under 16 Open Cup: Garryowen v Bruff, Dooradoyle, 7pm;

North Under 14 Cup: Ennis v Young Munster, Ennis, 7pm;

Kilrush v St. Senan’s, Kilrush, 7pm;

Shannon v U.L. Bohemian, Coonagh, 7pm;

North Under 13 Cup: Ballina-Killaloe v Newcastle West, Clairsford, 7pm;

Girls Under 14 League: Clonakilty Red v Dolphin, Bandon, 3.3opm;

Thursday 14th April

Tait Cup: Clonakilty v Douglas, The Vale, 8pm;

Under 19 Inter Pro’ Friendly: Munster v Connacht, 4GUL, 1pm;

East Under 18 Cup: Clonmel v Dungarvan, Clonmel, 7pm;

North Under 18 Cup: Ennis v Shannon, Ennis, 7pm;

North Under 14 Cup: Thomond-Richmond v Garryowen Blue, Canal Bank, 7pm;

Under 16 Friendly: Old Crescent v Shannon, Takumi 7pm;

Under 15 Friendly: Mallow v Fermoy, Mallow, 7pm;

Friday 15th April

Munster Junior League Conference E: Chorca Dhuibhne v Castleisland, Ballydavid, 6.30pm;

Senior Clubs League Final: Cork Constitution v Garryowen, Temple Hill, 8pm;

South Tait Cup: Highfield v Old Christians, Woodleigh Park, 7.30pm;

Women’s Division 2 Cup Final: Skibbereen v Waterpark, Musgrave Park, 7pm;

Club Under 18 Development Plate Final: Chorca Dhuibhne v Mallow, Musgrave Park, 3.30pm;

Club Under 16 Development Plate Final: Thurles v Ballincollig, Musgrave Park, 1.30pm;

North Under 18 Open Cup: Ennis v Bruff, Ennis, 7pm;

South Under 14 Development Cup: Mallow v Dolphin, Mallow, 6.30pm;

Saturday 16th April

Webb Cup: Thomond v Listowel, Liam Fitzgerald Park, 1pm;

Carroll Plate: Ennis v Fethard, Ennis, 12,30pm;

East Under 14 Plate: Clonmel v Dungarvan, Ballinakill, 12.30pm;

South Under 18 League: Kinsale v Clonakilty, Kinsale, 1pm;

Muskerry v Kanturk, Ballyanly, 12pm;

South Under 16 League: Cobh Pirates v Dolphin, Cobh, 1pm;

South Under 16 Development Plate: Bantry Bay v Mallow, Bantry, 12pm;

South Under 13 League Group 1: Kanturk v Muskerry, Kanturk, 12pm

Kinsale v Old Christians, Kinsale, 12pm;

Sunday 17th April

Bank of Ireland Munster Junior Cup: Bandon v Thomond, Bandon;

Mallow v Muskerry, Mallow;

Munster Junior League Section C: Fermoy v St. Mary’s, Fermoy;

Kanturk v Thurles, Kanturk;

Conference E: Bantry Bay v Youghal, Bantry;

Douglas v Killarney, Castletreasure, 2pm;

Women’s Division 1 League: Shannon-LIT v Tipperary, Coonagh, 1pm;

Division 2: Bantry Bay v Ballincollig, Bantry, 1pm;

Dolphin v U.L. Bohemian, Musgrave Park, 1pm;

East Under 18 Cup: Cashel v Waterpark, Thurles, 12pm;

East Under 18 Plate: Waterford City-Carrick-on-Suir v Clanwilliam, Waterford, 12pm;

East Under 16 Cup: Clanwilliam-Galbally-Kilfeacle v Waterpark, Kilfeacle, 11am;

Monday 18th April

North Webb Cup: Carrick-on-Suir v Presentation, Carrick-on-Suir;

McCarthy Cup Semi-Final: Dunmanway v Douglas, Dunmanway;

North Under 16 Cup: Kilrush v Bruff, Kilrush, 1pm;

South Under13 League Group 1: Dunmanway v Bandon, Dunmanway, 1pm;

Girls Under 14 Development Bowl: Waterpark v Scariff, Tanner Park, 2pm;

Tuesday 19th April

North Under 16 Cup: Newcastle West v St. Senan’s, Newcastle West, 7pm;

Wednesday 20th April

North Under 16 Open Cup: Ennis v Shannon, Ennis, 6.30pm;

Thursday 21st April

Schools O’Gorman Cup Final: Patrician Academy v Abbey CBS, Kilballyowen Park, 1pm;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Munster Rugby are delighted to confirm the Ireland Women's team and the Ireland U20s return to Musgrave Park for the 2023 Six Nations with tickets...

X