DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Results

23rd April 2023 By Leonard Allen

Weekend Results

Results of games played at the weekend. 

Women’s All Ireland Cup Final:Railway Union 28, U.L. Bohemian 12;

Bank of Ireland Munster Junior Cup Semi-Finals:Garryowen 14, Young Munster 11;

Kilfeacle 28, U.C.C. 20;

Mansergh Cup:Galbally-Mitchelstown 6, Cashel 11;

Women’s Divisional Bowl Final:Ennis-Kilrush 22, Thurles 14;

North Webb Cup:Ardscoil Old Boys 20, Garryowen 15;

South O’Sullivan Cup Final:Muskerry 32, Youghal 18;

South Kelly Cup Final:Dunmanway 24, Clonakilty 29;

South Tait Cup Final:Douglas 27, Sunday’s Well 31;

North U20 Cup:Shannon 33, Young Munster 24;

U.L. Bohemian 0, Old Crescent 73;

North U20 League Final:Shannon 33, Young Munster 24;

Boys East U16 Cup:Cashel 12, Waterpark 28;

Boys North U18 Cup:Bruff 16, Ennis 10;

Boys North U18 Cup:Nenagh Ormond 3, Shannon 20;

Boys North U18 Open Cup:Shannon 37, U.L. Bohemian 7;

Boys North U16 Open Cup:Garryowen 17, Shannon 15;

Young Munster 5, Old Crescent 10;

Boys North U15 Cup:Garryowen 17, Nenagh Ormond 16;

U.L. Bohemian 32, Old Crescent 8;

Boys North U14 Cup:Ballina-Killaloe 24, Shannon 22;

Old Crescent 32, St. Mary’s-Scariff-Newport 0;

U.L. Bohemian 26, Garryowen 17;

Boys North U13 Cup Final:Nenagh Ormond 24, Garryowen 14;

Boys South U18 Cup:Highfield 35, Bantry Bay 15;

Sunday’s Well 22, Bandon 34;

Boys South U18 League Final:Carrigaline-Dolphin 22, Kinsale 17;

Boys South U18 Plate:Midleton 38, Cobh Pirates 5;

Boys South U16 Cup:Ballincollig 18, Clonakilty 19;

Kinsale  18, Highfield 17;

Boys South U16 Plate:Cobh Pirates 19, Cork Constitution 20;

Boys South U14 Cup:Bandon 28, Kinsale 7;

Boys South U16 League Final:Fermoy 17, Kanturk 22;

Boys South U14 League Cup Final:Kanturk 12, Old Christians 17;

Boys South U14 Plate:Midleton 22, Carrigaline 17;

Boys South U14 League Plate Final:Clonakilty Red 27, Dunmanway 52;

Boys South U14 Development Plate:Clonakilty Red 36, Bantry Bay 14;

Boys South U14 League Bowl Final:Skibbereen 17, Clonakilty Green 43;

Boys South U13 League Group Red:Clonakilty Green 20, Dolphin 40;

Cork Constitution Blue 27, Fermoy 36;

Kinsale  5, Midleton 12;

Boys West U18 Cup Final:Abbeyfeale-Listowel 22, Killorglin-Iveragh Eagles 10;

Boys West U16 Cup Final:Chorca Dhuibhne 3, Killarney 20;

Girls U18 Development Cup:Skibbereen-Bantry Bay 22, Shannon 10;

Girls U16 Development Cup:Midleton-Youghal 38, Old Crescent-Scariff 21;

Boys U16 Friendly:Shannon 17, DLSP 17;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Head Coach Richie Murphy has named his Match Day Squad, sponsored by PwC, for Friday night’s U20 Six Nations clash against Wales at Virgin Media...

X