DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Rugby Fixtures Weekending April 27th 2008

22nd April 2008 By Munster Rugby

Details of all fixtures for the coming week

WEDNESDAY 23rd APRIL
Paul Twomey Cup:
Carrigaline v Cork Transport,Moneygourney,6.45

McCarthy Cup Semi Final:
Kinsale v Ballincollig,Tanner Park,6.45

Ballyrandle Cup:
Dungarvan v Waterford City,Dungarvan,6.45

Under 14 Cup North:
Garryowen v Young Munster,Dooradoyle,7.00

Under 18 Cup Final South:
Highfield v Youghal,Musgrave Park,7.00

Under 16 Cup Final South:
Douglas v Youghal,Musgrave Park,5.30

Under 16 B Plate Semi Final South:
Cobh Pirates v Midleton,Cobh,7.00

Under 14 Plate Final South:
Old Christians v Mallow,Fermoy,7.00

THURSDAY 24th APRIL
Munster Junior Two League Cup Final:
Garryowen v U.C.C.,Clifford Park,7.00

Junior Two Cup Semi Finals:
Dolphin v Ballincollig,Musgrave Park,7.00
Crosshaven v Cobh Pirates, Crosshaven,7.00

Under 20 Cup Semi Final North:
Garryowen v Young Munster,Dooradoyle,7.00

Under 16 Cup North:
Shannon v Old Crescent,Conagh,7.00

Under 15 Cup North:
Newcastle West v Young Munster,Newcastle West,7.00

Under 18 Cup Final West:
Tralee v Abbeyfeale,Killarney,6.30

West Munster Schools Junior Cup Semi Final:
St. Mary’s CBS v Castleisland C.C.,Tralee,1.00;

FRIDAY 25th APRIL
Heineken Munster Junior Cup Final:
Cork Constitution v U.C.C., Musgrave Park,7.30;

Under 14 Plate Final East:
Kilfeacle v Fethard,Clonmel,7.00;

Under 16 Cup North:
Ennis v Newcastle West/St. Mary’s,Showgrounds,7.00;
Garryowen v Thomond/U.L. Bohemain,Dooradoyle,7.00;
Kilrush v Young Munster,Kilrush,7.00;

Under 13 Cup North:
Young Munster/Bruff v Garryowen,TBA,7.00;

Under 18 Development Cup Final South:
Kinsale v Fermoy,Tanner Park,7.00;

Under 14 Cup Final South:
Kinsale v Highfield,Tanner Park,5.30;

SATURDAY 26th APRIL
Junior Inter Provincial:
Leinster v Munster,Malahide,3.00;

Junior Three Cup Final South:
Kinsale v Sunday’s Well,Tanner Park,2.30;

Tait Cup Semi Final:
Ballincollig v Bandon,Tanner Park,

Casey Cup Final:
Waterpark v Waterford City / Dungarvan,Waterford,5.30;

Under 20 Cup Semi Final North:
U.L. Bohemian v Shannon,Annacotty,3.00;

Under 14 B Plate Final:
Cork Constitution v Dolphin,Temple Hill,12.00;

Girls League Final:
Clanwilliam v Thurles,Coonagh,2.30;

SUNDAY 27th APRIL
Heineken Cup Semi Final:
Saracens v Munster,Coventry,3.00;

Martin O’Sullivan Cup Final:
Kinsale v Kilrush,Newcastle West,12.30;

Tait Cup Semi Final:
Ballincollig v Bandon,Tanner Park,12.00;

East Munster Under 16 Development League Final:
Clanwilliam v Waterford City,Clonmel,12.00;

East Munster Under 14 Cup Final:
Nenagh Ormond v Waterpark,Clonmel,7.30;

Under 18 Cup North:
Bruff v Richmond,Bruff,TBC;
Young Munster v Shannon,Derryknockane,11.00;

Under 15 Cup North:
Bruff v Ballina-Killaloe/St. Senan’s,Bruff,11.30;
Garryowen v Newcastle West/Young Munster,Dooradoyle,11.00;

Under 13 Cup North:
U.L. Bohemian v Young
Munster-Bruff/Garryowen,Annacotty,11.30;

MONDAY 28th APRIL
North Munster Seconds League Final:
Young Munster v Shannon,Clifford Park,7.00;

Dave Dineen Cup Semi Final:
Old Christians v U.C.C.,Rathcooney,7.00;

Kelly Cup:
Muskerry v Ballincollig,Muskerry,7.00;

Under 14 Cup North:
Shannon v Garryowen/Young Munster,Coonagh,7.00;

Under 16 B Plate Final:
Dunmanway v Cobh Pirates / Midleton,Bandon,7.00;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Musgrave Park will host the Ireland Women’s team again next year with the 2023 6 Nations home games against France and England taking place in...

X