DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Age-Grade Squads Named For Final Interpro Round

25th August 2019 By The Editor

Age-Grade Squads Named For Final Interpro Round

Conor O’Shaughnessy in action with Munster U18 Schools. INPHO/Oisin Keniry

The Munster U19 and Munster U18 Clubs and Schools squads have been named ahead of the final round of age-grade Interprovincial fixtures this afternoon.

Munster U19 v Leinster, Sunday 25 August, Maynooth University, 3.30pm: Jamie Shanahan (Skibbereen RFC); Killian Dineen (Ardscoil Ris), Harry O’Riordan (C) (CBC), Alan Flannery (Rockwell College), Aaron Leahy (CBC); Jack Delaney (Crescent College), Mark O’Connor (CBC); Liam Bishop (Nottingham RFC), Billy Kingston (PBC), Matt McCarthy (Clonakilty RFC), Will O’Callaghan (Ardscoil Ris), John Forde (PBC), Jack Kelleher (PBC), Jack Ward Murphy (Ardscoil Ris), Daniel Okeke (Ardscoil Ris).

Replacements: Joe Rickard (Crescent College), Mark Donnelly (CBC), Craig Finn (St Munchin’s), Fearghail O’Donoghue (Cashel RFC), Niall Queally (Glenstal Abbey), John O’Sullivan (Rockwell College), Conor McMahon (Nenagh RFC), Tim Hegarty (Old Christians RFC).

Munster U18 Clubs v Connacht, Sunday 25 August, UL, 3pm: Owen Byrne (Thurles RFC); Ihechi Oji (Douglas RFC), Luke Doyle (Waterford RFC), James Finn (Nenagh Ormond RFC), Anthony Castillo (Mallow RFC); Tony Butler (VC) (Ennis RFC), Ethan Coughlan (Ennis RFC); Kian Regan (Tralee RFC), Dylan Murphy (C) (Nenagh Ormomd RFC), Darragh McCarthy (Cobh Pirates RFC), Edwin Edogbo (Cobh Pirates RFC), Diarmuid Dennehy (Bruff RFC), Conor Moloney (Ennis RFC), Pj Cronin (Cobh Pirates RFC), Jack O’Sullivan (Cobh Pirates RFC).

Replacements: Thomas Land (Midleton RFC), Shane Crawley (Waterpark RFC), Bradley Aherne (Galbally RFC), David Bambidele (Cork Con RFC), Daniel McCarthy (Midleton RFC), Sam Quilan (Thurles RFC), Fabian Loughrey (Sunday’s Well RFC), Seamus Lynn (Tralee RFC), Jaymes O’Sullivan (Cashel RFC), Guilherme Patricia Ventura (Highfield RFC).

Munster U18 Schools v Leinster, Sunday 25 August, UL, 5pm: George Coomber (CBC); Sam Harahan (Castletroy College), Daniel Hurley (PBC), Darragh French (PBC), Conor O’Shaughnessy (St Munchin’s); Shane Buckley (C) (CBC), Jack Oliver (Castletroy College); Kieran Ryan (St Munchin’s), Luke McAuliffe (CBC), Darragh McSweeney (PBC), Sam O’Sullivan (PBC), James Morrison (VC) (CBC), Dean O’Grady (Crescent College), Nick Green (Bandon Grammar), James O’Donovan (Bandon Grammar).

Replacements: Ronan O’Sullivan (CBC), Kean Sheehy (St Munchin’s), Corey Hanlon (CBC), Jason Aherne (CBC), Dylan O’Connor (Kanturk RFC/CBC), Liam Neilan (St Munchin’s), Donnacha O’Callaghan (St Munchin’s), Alexander Wood (St Munchin’s), Liam McCarthy, Darragh Casserly (Crescent College), Will Twomey (Glenstal Abbey).

Share

DFP – Right Column – HalfPage

DFP – Right Column – MPU

Related News

The teams have been named for this Friday’s clash between a Munster Development side and the Spain U20s at UL (2.30pm). The game will be...

X