DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Rugby Results March 30th 2008

31st March 2008 By Munster Rugby

A round up of all the weekend rugby results

A round up of all the weekend rugby results

AIB League Division 1:
Blackrock College 17,Clontarf 16;
Galwegians 5,Cork Constitution 13;
Garryowen 34,Old Belvedere 17;
Greystones 15,U.L. Bohemian 38;
Lansdowne 6,Dungannon 0;
St. Mary’s College v Dolphin OFF;
Terenure College 14,Ballymena 12;
U.C.D. 14,Shannon 45;

Division 2:
Ballynahinch 18,Clonakilty 23;
Belfast Harlequins 38,Barnhall 3;
Buccaneers 22,Dublin University 35;
D.L.S.P. 10,Wanderers 17;
Malone 20,Highfield 5;
Old Crescent 10,Young Munster 14;
Suttonians 7,Bective Rangers 15;
Thomond 10,U.C.C. 17;

Division 3:
Banbridge 0,Bruff 22;
Co. Carlow 28,Rainey Old Boys 15;
Corinthians 12,Old Wesley 14;
Instonians 40,Connemara 10;
Midleton 21,Sunday’s Well 11;
Naas 48,Ards 5;
Queens University 45,Nenagh Ormond 3;
Waterpark 18,City of Derry 5;

Provincial League Championship:
Cashel 8,Monivea 14;
Portadown 18,Cill Dara 3;

Heineken Munster Junior Plate Finals:
Clanwilliam 15,Charleville 0;
Sunday’s Well 8,St. Senan’s 10;

Martin O’Sullivan Cup:
Scariff 7,Kinsale 27;

Heineken Munster Junior League Division 2:
Fermoy 8,Kanturk 7;

Cork County Cup:
Skibbereen 38,Ballincollig 8;

Mansergh Cup:
Clonmel 16,Newport 8;

Munster Junior 2 League Cup Quarter Finals:
Ballincollig 8,Bruff 6;
Garryowen 10,Cork Constitution 0;
Thomond 10,Bantry Bay 7;

Junior Two Cup:
Cobh Pirates 17,Clonakilty 7;
Crosshaven 38,Corca Dhuibhne 7;
Dolphin 28,Skibbereen 8;

O’Carroll Plate: Newcastle West 11,Old Crescent 8;

Junior 3 Cup South:

Charleville 0,Listowel 29;
Mallow 3,Fermoy 5 (aband);
U.C.C. 3,Sunday’s Well 26;

All Ireland Under 20 Cup Semi Finals:
Lansdowne 7,Young Munster 3;
U.L. Bohemian 38,Dublin University 5;

Under 20 South West Conference Division 2 Semi Finals:
Nenagh Ormond 20,Waterpark 5;
Sunday’s Well 14,Connemara 9;

Munster Under 18 League Final:
Bruff 3,Waterpark 0;

Under 18 Cup South:
Youghal 10,Old Christians 3;

Under 18 Development Cup South:
Kinsale 15,Mitchelstown 5;

Under 16 Cup:
Muskerry 25,Midleton 3;
Youghal 7,Highfield 0;

Under 16 B Cup:
Highfield B 14,Cork Constitution 12;

Under 14 League Final South:
Highfield 10,Sunday’s Well 15;

Under 14 B Cup Semi Final South:
Dunmanway 44,Midleton 0;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Munster Rugby are now inviting applications for two part-time Women’s Rugby Participation Officers. See full details and apply below. The province is also recruiting for...

X