DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Rugby Fixtures w/e 4th Jan 2009

30th December 2008 By Munster Rugby

There’s a full schedule of local rugby action this coming weekend, including the final of the ODM Munster Senior Challenge Cup on Sunday. Click here for all the details.

SATURDAY 3rd JANUARY
AIB All Ireland Junior Cup First Round:
Armagh v Crosshaven,Armagh,2.30;
Ballina v Cill Dara,Ballina,2.30;
Ballymoney v St. Senan’s,Ballymoney,2.30;
Cashel v Clogher Valley,Cashel,2.30;
Castlebar v Richmond,Castlebar,2.30;
Cooke v Tullamore,Shaws Bridge,2.30;
Corrib v Westport,Headford,2.30;
Seapoint v Navan,Seapoint,2.30;

Senior Friendly:
Dolphin v Clonakilty,Musgrave Park,2.30;

Gleeson League:
Garryowen v Thomond,Dooradoyle,2.30;
Old Crescent v St. Senan’s,Rosbrien,2.30;
St. Mary’s v UL Bohemian,Corbally,2.30;
Young Munster v Shannon,Clifford Park,2.30;

Under 20 South Western Conference Division 2 North:
Nenagh Ormond v Richmond,Nenagh,2.30;

Junior Friendly:
Youghal v Portarlington,Youghal,2.30;

South Under 18 League:
Bandon v Mallow,Bandon,11.30;
Cobh Pirates v Highfield,Cobh,12.00;
Cork Constitution v Old Christians,Temple Hill,12.30;
Kanturk v Sunday’s Well,Kanturk,12.00;
Muskerry v Clonakilty,Muskerry,12.00;

South Under 18 Development League:
Fermoy v Mitchelstown,Fermoy,11.30;
Highfield B v Dolphin,Woodleigh Park,11.30;

South Under 16 League Section A:
Ballincollig v Carrigaline,Tanner Park,11.00;
Kinsale v Highfield,Kinsale,12.00;
Mallow v Bandon,Mallow, 12.00;
Old Christians v Crosshaven,Rathcooney,11.30;
Skibbereen v Clonakilty,Skibbereen,12.00;

Section B:
Cork Constitution v Youghal,Temple Hill,12.30;
Douglas v Muskerry,Moneygourney,11.30;

Under 14 League Section A:
Crosshaven v Clonakilty,Crosshaven,12.00;
Dunmanway v Bandon,Dunmanway,11.30;
Kinsale v Skibbereen,Kinsale,11.00;
Sunday’s Well v Highfield,Musgrave Park,11.30;

Section B:
Cobh Pirates v Dolphin,Cobh,11.30;

Under 18 Friendly:
Midleton College v Douglas,Midleton,11.30;

West Under 16 League:
Castleisland v Corca Dhuibhne,Castleisland,1.00;

SUNDAY 4th JANUARY
ODM Munster Senior Cup Final:
Old Crescent v Cork Constitution,Clifford Park,2.00;

Munster Junior League:
Kilfeacle v Cobh Pirates,Kilfeacle,2.30;
Newport v Old Christians,Newport,2.30;

Division 2:
Ballincollig v Abbeyfeale,Tanner Park,2,30;
Kanturk v Clanwilliam,Kanturk,2,30;
Mallow v Ennis,Mallow,2.30;

Division 3 Section A:
Castleisland v Kilrush,Castleisland,2.30;

Junior Clubs Challenge Shield Semi Final:
St. Mary’s v Carrick-on-Suir,Corbally,2.00;

Munster Seconds League Division 1:
Bruff v Shannon,Bruff,2.30;
Garryowen v U.C.C,Dooradoyle,2.30;
Highfield v U.L. Bohemian,Woodleigh Park,2.30;

Division 2:
Dolphin v Waterpark,Musgrave Park,2.30;

O’Neill Cup First Round:
Muskerry v Kinsale,Ballyanly,2.00;

Junior 2 League South:
Castleisland v U.C.C.,Castleisland,1.00;
Clonakilty v Bandon,The Vale,12.00;
Muskerry v Shandon,Muskerry,12.00;

Junior 3 League South:
Charleville v Fermoy,Charleville,2.30;

Gleeson Memorial Cup:
Clanwilliam v Galbally,Clanwilliam Park,2.00;
Nenagh Ormond v Carrick-on-Suir New Ormond Park,2.00;

Junior Friendly:
Fermoy v Charleville,Fermoy,2.30;
Skibbereen v Cork Constitution,Skibbereen,2.30;

East Under 18 League:
Clonmel v Waterpark,Clonmel,11.00;

Fethard v Nenagh Ormond,Fethard,11.00;
Kilfeacle v Clanwilliam,Kilfeacle,11.00;

East Under 16 League Section A:
Clonmel v Waterpark,Clonmel,11.00;
Fethard v Nenagh Ormond,Fethard,11.00;
Kilfeacle v Dungarvan,Kilfeacle,11.00;
Thurles v Cashel,Thurles,11.00;

Section B:
Clanwilliam v Waterpark B,Clanwilliam Park,11.00;
Dungarvan B v Carrick-on-Suir,Dungarvan,11.00;
Waterford City v Galbally,Waterford,12.15;

North Under 18 League:
Kilrush v Richmond,Kilrush,12.00;
Shannon v Ennis,Coonagh,11.00;
St. Mary’s v Bruff,Corbally,12.00;
U.L. Bohemian v Newcastle West,Annacotty,11.30;
Young Munster v Old Crescent,Derryknockane,11.30;

North Under 13 League:
Bruff v Shannon,Bruff,11.30;
Ennis v U.L. Bohes Hawks,Lees Road,11.30;
Newcastle West v Garryowen,Newcastle West,11.30;
Richmond v Thomond,Canal Bank,11.30;
U.L. Bohs Eagles v Old Crescent,Annacotty,11.00;

Girls Under 18 League:
Fermoy v Thurles,Fermoy,2.30;

MONDAY 5th JANUARY
Schools Senior Friendly:
P.B.C. v Terenure,Wilton,1.00;
P.B.C. v Terenure B,Wilton,1.00;


Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Munster Rugby are delighted to confirm the Ireland Women's team and the Ireland U20s return to Musgrave Park for the 2023 Six Nations with tickets...

X