DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Results

12th February 2023 By Leonard Allen

Weekend Results

Results of game played this weekend.

Men’s All Ireland League Division 2A:Ballymena 22, Old Crescent 19;

Division 2B:Belfast Harlequins 36, Galway Corinthians 45;

Rainey Old Boys 26, Enniscorthy 20;

Women’s AIL Cup Series:Ballincollig 14, Blackrock College 50;

Galwegians 20, Wicklow 22;

Suttonians 5, U.L. Bohemian 33;

U18 Girls Interprovincial Series: Connacht 39, Munster 19

Leinster 22, Ulster 7

Bank of Ireland Munster Junior Cup:Abbeyfeale 22, Midleton 14;

Bandon 15, Highfield 18;

Charleville 31, Kinsale 12;

Clanwilliam 13, Newcastle West 31;

Crosshaven 10, Skibbereen 18;

Dungarvan 5, Galbally-Mitchelstown 40;

Garryowen 32, Old Christians 23;

Kanturk 41, Carrick-on-Suir 27;

Kilfeacle 7, Cork Constitution 0 (abandoned);

Mallow 28, Old Crescent 26;

Muskerry 15, Nenagh Ormond 29;

St. Mary’s 10, Young Munster 42;

Thurles 31, Thomond 24;

U.C.C. 50, Clonakilty 29;

Waterford City 12, Tralee 24;

Bank of Ireland Munster Junior Plate:U.L. Bohemian 15, Cashel 25;

Bank of Ireland Munster Junior Bowl:Scariff 23, Cobh Pirates 19;

Sunday’s Well 32, Douglas 20;

Women’s League Conference Quarter-Finals:Dolphin 41, Ballincollig 0;

North Gleeson League Section A:Richmond 17, Charleville 5;

Section B:Presentation 37, U.L. Bohemian-Newport 28;

South Junior 2 League:Clonakilty 21, Dunmanway 27;

Boys Bank of Ireland U18 Cup Group 1:Cobh Pirates 19, Killarney 21;

Group 2:Waterpark 22, Bantry Bay 24;

Young Munster 10, Killorglin-Iveragh Eagles 0;

Group 3:Garryowen 26, Cashel-Thurles 27;

Boys Bank of Ireland U18 Plate Group 1:Muskerry 38, Chorca Dhuibhne 0;

Group 2:Tralee 12, Shannon 42;

Boys Bank of Ireland U18 Bowl Group 1:Ballincollig 27, Mallow 12;

Boys Bank of Ireland U16 Cup Group 1:Cork Constitution 12, Chorca Dhuibhne 39;

Kanturk 7, Bandon 29;

Group 2:Clonakilty 25, Garryowen 17;

Waterpark 11, Ennis 0;

Group 3:Clonmel 5, Highfield 29;

Killarney 39, Midleton 0;

Boys Bank of Ireland U16 Plate Group 1:Dolphin 20, Tralee 27;

Shannon 35, Sunday’s Well 5;

Group 2:Bantry Bay 20, Charleville 0;

Listowel 26, Cashel 26;

Group 3:Mallow 10, Carrick-on-Suir 0;

Boys Bank of Ireland U16 Bowl Group 2:Ennis Black 7, Thurles 47;

Kilfeacle 38, Garryowen Blue 12;

Group 3:Waterpark Red 0, Bruff Yellow 30;

Boys Bank of Ireland U14 Cup Group 1:Kilfeacle 12, Killarney 25;

Waterpark 33, Killorglin 10;

Group 2:Clonmel 27, Chorca Dhuibhne 12;

Girls Bank of Ireland U16 League Semi-Finals:Clonakilty Red 10, Clonakilty Green 5;

Shannon 35, Killarney 5;

Girls U14 League Semi-Finals:Garryowen 0, Dunmanway-Bantry Bay 33;

Boys North U13 League Section 1:U.L.Bohemian 30, Ballina-Killaloe-Scariff-Newport 5;

Section 2:Ennis Black 41, Newcastle West 10;

Garryowen 26, Thomond-Richmond 17;

Nenagh Ormond 25, Young Munster 5;

Boys South U18 League Group E:Carrigaline-Dolphin 32, Sunday’s Well 3;

Boys South U14 League Group A:Clonakilty Green 45,  Carrigaline 27;

Highfield 38, Bantry Bay 7;

Skibbereen 7, Fermoy 38;

Group B:Mallow 31, Midleton 27;

Group C:Dunmanway 8, Bandon 35;

Kanturk 39, Old Christians 36;

South U13 League Group White:Clonakilty Red 49, Skibbereen 19;

Boys U18 Friendly:U.L. Bohemian-Newport 17, Nenagh Ormond 24;

Boys U16 Friendly:Old Christians 35, Douglas-Muskerry 24;

Boys U14 Friendly:Nenagh Ormond 21, Shannon 24;

U.L. Bohemian 24, St. Mary’s-Scariff-Newport 15;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Munster Rugby are currently inviting applications for the role of Talent Squads Athletic Development Coach. The post holder is responsible for assisting with the design,...

X