DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Results

22nd January 2023 By Leonard Allen

Weekend Results

Results of games played this weekend.

Vodafone Women’s Interprovincial Championship: Connacht 24, Munster 50;

Ulster 0, Leinster 43;

Munster Junior League Section A:Abbeyfeale 13, Thurles 17;

Bandon 7, Old Christians 0;

Clanwilliam 15, Mallow 10;

Kilfeacle 24, Richmond 31;

Skibbereen 10,  Crosshaven 0;

St. Mary’s 14, Clonakilty 22;

Thomond 21, Muskerry 27;

Waterpark 9, Newcastle West 14;

Section B:Carrick-on-Suir 13, Galbally-Mitchelstown 18;

Cobh Pirates v Youghal (postponed);

Fermoy 16, St. Senan’s 14;

Scariff 7, Ennis 11;

Waterford City 7, Fethard 18;

Section C:Charleville 19, Castleisland 15;

Douglas 10, Killorglin 15;

Kanturk 26, Killarney 10;

Kinsale 55, Ballincollig 7;

Clubs Senior League North: Old Crescent 29, Nenagh Ormond 27;

Clubs Senior League South: U.C.C. 18, Highfield 15;

Senior Clubs League 2C: Clonmel 27, Bruff 7;

Women’s Divisional Cup: Dolphin 33, Ennis 29;

North Gleeson League Section A: Charleville 20, Newcastle West 5;

Section B: Presentation 9, Garryowen 22;

Thomond 33, Kilrush 0;

U.L. Bohemian-Newport 20, Shannon 10;

South Junior 2 League: Bandon 10, Highfield 18;

Muskerry 14, Dunmanway 15;

U.C.C. 5, Dolphin 22;

South Junior 3 League: Fermoy 26, Douglas 26;

Sunday’s Well 5, Youghal 31;

Donal Walsh U20 Trophy: Young Munster 7, U.C.C. 35;

Boys Bank of Ireland U18 Cup Group 1:Bruff White 28, Cobh Pirates 20;

Killarney 15, Carrigaline-Dolphin 34;

Kinsale 42, Old Crescent 5;

Group 2:Bantry Bay 45, Young Munster 10;

Ennis Black 22, Waterpark 15;

Killorglin-Iveragh Eagles 22, Sunday’s Well 31;

Group 3:Cashel-Thurles 15, Clonmel 20;

Boys Bank of Ireland U18 Plate Group 1:Chorca Dhuibhne 10, Richmond-St. Mary’s 13;

Clonakilty 26, Muskerry 14;

Galtee Rugby 28, Dungarvan 0;

Group 2:Midleton 33, Skibbereen 5;

Old Christians 31, Tralee 0;

Shannon 17, Nenagh Ormond 24;

Boys Bank of Ireland U18 Bowl Group 1:Bruff Yellow 0, Fermoy 30;

Kanturk 0, Ballincollig 36;

Group 2:Youghal 14, Crosshaven 12;

Boys Bank of Ireland U16 Cup Group 1:Bandon 35, Young Munster 5;

Chorca Dhuibhne 12, Kanturk 0;

Youghal 5, Cork Constitution 17;

Group 2:Ennis 15, Clonakilty 10;

Nenagh Ormond 15, Waterpark 12;

Group 3:Fermoy 17, Clonmel 0;

Highfield 17, Killarney 13;

Midleton 0, Bruff 17;

Boys Bank of Ireland U16 Plate Group 1:Kinsale 40, Shannon 12;

Tralee 43, U.L. Bohemian 22;

Group 2:Charleville 17, Listowel 12;

Group 3:Carrick-on-Suir 17, Crosshaven 7;

Dungarvan 27, Mallow 17;

Old Christians 10, Killorglin 12;

Boys Bank of Ireland U16 Bowl Group 1:Mitchelstown 19, Clanwilliam 7;

Nenagh Ormond 24, Newcastle West 17;

Group 2:Bandon White 12, Kilfeacle 17;

Garryowen Blue 17, Ennis Black 13;

Group 3:Douglas-Muskerry 21, Castleisland 16;

Shannon Black 32, Waterpark Red 0;

Boys Bank of Ireland U14 Cup Group 1:Listowel 5, Waterpark 30;

Group 2:Chorca Dhuibhne 43, Thurles 26;

Girls Bank of Ireland U18 League Conference 1:Bruff 24, Ballina-Killaloe 35;

Conference 2:Clonakilty 22, Cobh-Dolphin 0;

Girls Bank of Ireland U16 League Conference 3:UL Bohemian 17, Ennis 33;

Girls Club U14 Conference 2:Ballincollig 0, Midleton-Youghal 27;

Cobh-Carrigaline 0, Waterpark 52;

Mallow-Mitchelstown 24, Dolphin 10;

East U13 League: Clanwilliam 15, Kilfeacle 30;

Clonmel 0, Waterpark 20;

Boys North U14 League Section 1:Old Crescent 10, Thomond-Richmond 10;

St. Mary’s-Scariff-Newport 0, Shannon 31;

Section 2:Nenagh Ormond 27, Garryowen 14;

U.L. Bohemian 24, Ballina-Killaloe 7;

Boys South U14 League Group B:Mitchelstown 17, Midleton 14;

Group C:Kanturk 46, Ballincollig 12;

Kinsale 19, Bandon 14;

Boys Schools U16 Friendly: P.B.C. 12, Roscrea CS 33;

P.B.C. B 7, Roscrea CS B 40;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Head Coach Richie Murphy has named his Match Day Squad, sponsored by PwC, for Friday night’s U20 Six Nations clash against Wales at Virgin Media...

X