DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Results

22nd September 2006 By Munster Rugby

Weekend Results

Two First Division sides make their exit from Senior Cup as four Cork sides qualify for Junior Clubs Cup semi-finals and All Ireland Junior Cup

RESULTS
Under 20 Inter Provincial Play Offs:
Connacht 13,Munster 16;

Under 19 Inter Provincial:Leinster 14,Munster 9;

Under 18 Inter Provincial:Munster ,Leinster ;

ODM Munster Senior Cup First Round:Dolphin 0,Highfield 30;
Garryowen v Youghal OFF;
Midleton 13,Clonakilty 18;
Old Crescent 31,U.C.C. 30;
Thomond 26,Sunday’s Well 6;
U.L. Bohemian 22,Cork Constitution 30;
Waterpark 10,Shannon 59;

Senior Friendly:Bruff ,Young Munster ;

Heineken Munster Junior Clubs Challenge Cup Quarter Finals:Cobh Pirates 9,Bandon 3;
Crosshaven 27,Kilfeacle 6;
Kinsale 33,Youghal 34;
Thurles 15,Mallow 18;

Transfield Cup Semi Finals:St. Senan’s ,St. Mary’s ;
U.L. Bohemian ,Thomond ;

Mansergh Cup:Cashel 14,Clonmel 10;

O’Neill Cup:Old Christians 29,Fermoy 0;
Charleville 8,Kanturk 12;
Douglas 17,Ballincollig 22;
Muskerry 5,Skibbereen 24;

Gleeson League:Garryowen ,Thomond ;
Richmond ,Old Crescent ;
U.L. Bohemian ,St. Senan’s ;
Young Munster ,Shannon ;
Cashel 30,Scariff 6;
Clonmel 7,Bruff 19;
Kilfeacle ,Ennis ;
Kilrush ,Thurles ;
Newcastle West ,Clanwilliam ;

Dennehy Cup Quarter Finals:Clonakilty 31,Shandon 15;
Cobh Pirates 17,Cork Constitution 25;
Dolphin 34,Old Christians 5;
Sunday’s Well 8,Midleton 13;

O’Sullivan Cup:Ballincollig v Carrigaline Off;
Douglas v Youghal Off;
Muskerry 6,Highfield 22;

North Munster Under 20 League:Section A:Garryowen ,U.L. Bohemian ;
Old Crescent ,Richmond ;

Section B:Shannon ,Bruff ;
Young Munster ,Thomond ;

South Munster Under 20 League Section A:Cork Constitution v Midleton Off;
Sunday’s Well v Cobh Pirates Off;

Section B:Ballincollig v Clonakilty Off;

Junior Friendly:Dolphin 15,Sunday’s Well 12;
Bruff ,Castleisland ;
Clanwilliam ,Nenagh Ormond ;
Dungarvan ,Dungarvan XV ;
Garryowen ,Tralee ;
Newcastle West 34,Abbeyfeale 19;
Old Crescent ,Shannon ;
Young Munster ,Richmond ;

Junior 2 Friendly:Bandon ,Cork Transport ;

Schools Senior Friendly:C.B.C. ,P.B.C. ;
C.B.C. B ,P.B.C. B ;

Under 13 League North:Garryowen ,Bruff ;
Scariff ,Newcastle West ;
Shannon ,Richmond ;
St. Senan’s ,St. Mary’s ;
Thomond ,Ennis ;
U.L. Bohemian ,Old Crescent ;

Under 18 Friendly:Newcastle West v Shannon,
U.L. Bohemian v Garryowen,

Under 16 Friendly:Corinthians v Young Munster,
Garryowen v Galwegians,
Newcastle West v Tralee,
Old Crescent v Thomond,
Shannon v Bruff,

Under 14 Friendly:Bruff v Shannon,
Galwegians v U.L. Bohemian,

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

X