DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Fixtures

22nd September 2006 By Munster Rugby

Weekend Fixtures

Places up for grabs in All Ireland Senior Cup as four Cork sides battle it out for a place in the Heineken Munster Junior Clubs Challenge Cup

WEDNESDAY 27th SEPTEMBER
Bowen Shield:
Crescent Comp. v Glenstal Abbey,Dooradoyle,2.30;
C.B.C. v Rockwell,Lansdowne,2.30;
Villiers v P.B.C.,Coonagh,2.30;

Under 14 League:Ard Scoil Ris v P.B.C.,Ard Scoil Ris,2.30;
Crescent Comp. v Glenstal Abbey,Dooradoyle,2.30;
C.B.C. v Rockwell,Lansdowne,2.30;

Under 15 League North:Old Crescent v Richmond,Rosbrien,6.30;
St. Mary’s v Young Munster,Corbally,6.30;
Thomond v UL Bohemian,Woodview,6.30;

THURSDAY 28th SEPTEMBER
Bowen Shield:
Castletroy College v St. Munchin’s,Annacotty,2.30;

Under 14 League:Castletroy College v St. Munchin’s,Annacotty,2.30;

SATURDAY 30th SEPTEMBER
Magners League:
Munster v Ulster,Musgrave Park,7.30;

ODM Munster Senior Cup Second Round:Bruff v Nenagh Ormond,Bruff,2.30;
Clonakilty v Old Crescent,Shannon Vale,2.30;
Cork Constitution v Highfield,Temple Hill,2.30;
Shannon v Young Munster,Thomond Park,2.30;
Thomond v Garryowen,Fitzgerald Park,2.30;

Senior Friendly:U.C.C. v U.L. Bohemian,Mardyke,2.30;

Gleeson League: Old Crescent v Garryowen,Rosbrien,1.00;
St. Senan’s v Shannon,Slattery Park,2.30;
U.L. Bohemian v Thomond,Annacotty,3.00;
Young Munster v Richmond,Derryknockane.2.30;

North Munster Under 20 League Section A:U.L. Bohemian v Old Crescent,Annacotty,1.00;

Section B:Bruff v Young Munster,Bruff,2.30;
Thomond v Shannon,Fitzgerald Park,4.30;

South Munster Under 20 League Section A:Midleton v Cobh Pirates,Towns Park,3.00;
Sunday’s Well v Cork Constitution,Temple Hill,4.30;

Section B:Clonakilty v Highfield,Shannon Vale,3.00;

Junior Friendly:Douglas v Edenderry,Moneygourney,5.00;
Newcastle West v Parkmore,Newcastle West,3.00;

Schools Senior Friendly:St. Munchin’ v Ard Scoil Ris,Corbally,11.30;

Schools Junior Friendly:Ard Scoil Ris v St. Munchins,Ard Scoil Ris,10.45;
P.B.C. v St. Mary’s College,Wilton,11.15;
P.B.C. B v St. Mary’s College B,Wilton, 11.15;

Under 13 Friendly:P.B.C. v Castletroy College,Wilton,10.00;
P.B.C. B v Castletroy College B,Wilton,10.00;

Under 14 Friendly:Ballincollig v Old Christians,Tanner Park,11.00;

SUNDAY 1st OCTOBER
Senior Friendly:
Waterpark v Sunday’s Well,Balliankill,2.30;

Heineken Munster Junior Clubs Challenge Cup Semi Finals:Cobh Pirates v Youghal,Towns Park,2.30;
Crosshaven v Mallow,Musgrave Park,2.30;

Transfield Cup Semi Final:Young Munster v St. Senan’s,Clifford Park,2.30;

Mansergh Cup:Cashel v Newport,Cashel,2.30;
Clanwilliam v Thurles,Clanwilliam Park,2.30;

Garryowen Cup:Kilfeacle v Galbally,Kilfeacle,2.30;
Nenagh Ormond v Clonmel,Nenagh,2.30;

O’Neill Cup Semi Finals:
Ballincollig v Skibbereen,Tanner Park,2.30;
Old Christians v Kanturk,Rathcooney,2.30;

Gleeson League:Bruff v Kilfeacle,Bruff,2.30;
Clanwilliam v Clonmel,Clanwilliam Park,2.30;
Ennis v Kilrush,Ennis,2.30;
Scariff v Newcastle West,Scariff,3.00;
Thurles v Cashel,Thurles,3.00;

Dennehy Cup Semi Finals:Midleton v Dolphin,Towns Park,12.00;
Clonakilty v Cork Constitution,Shannon Vale,12.30;

O’Sullivan Cup:Bandon v Shandon,Bandon,2.30;
Highfield v Ballincollig,Woodleigh Park,12.00;

Junior Friendly:Dungarvan v New Ross,Dungarvan,3.00;
Fermoy v Galablly,Fermoy,3.00;
Highfield v Dolphin,Towns Park,3.00;
Richmond v St. Mary’s,Richmond,2.30;
Waterford City v Gorey,Waterford,3.00;

Junior 2 Friendly:Douglas v Cork Transport,Moneygourney,12.00;
Dungarvan v New Ross,Dungarvan,1.30;
U.C.C. v Crosshaven,Curaheen Road,12.00;

Junior 3 Friendly:Old Christians v Kinsale,Rathcooney,2.30;

Under 15 League North:Ennis v St. Mary’s,Ennis,4.30;

Under 13 League North:Ennis v Garryowen,Ennis,11.30;
Newcastle West v Richmond,Newcastle West,12.00;
Old Crescent v Scariff,Rosbrien,11.30;
St. Senan’s v Thomond,Slattery Park,11.30;
UL Bohemian v Shannon,Annacotty,11.30;
Young Munster v St. Mary’s,Derryknockane,11.30;

IWRFU – Division 1:Ballincollig v Highfield,Tanner Park,12.00;

Division 2:Youghal v Dungarvan,Youghal,12.00;

WEDNESDAY 4th OCTOBER
Schools Interprovincial:
Munster v Leinster,Musgrave Park,2.00;

Bowen Shield:Crescent Comp. v St. Munchin’s,Dooradoyle,
Glenstal Abbey v Castletroy College,Glenstal,
P.B.C. v C.B.C. Wilton,2.30;
Villiers v Rockwell,Coonagh,

Under 14 League:Ard Scoil Ris v Rockwell,Ard Scoil Ris,2.30;
Crescent Comp. v St. Munchin’s Dooradoyle,
Glenstal Abbey v Castletroy College,Glenstal,
P.B.C. v C.B.C.,Wilton,2.30;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

X