DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Results

5th March 2006 By Munster Rugby

Weekend Results

Holders need late score to advance in Junior Cup

RESULTS:
AIB League Division 1:
Belfast Harlequins 22,Cork Constitution 53;
Co. Carlow 15,Blackrock College 18;
Dublin University 25,Dungannon 12;
Galwegians 15,Ballymena 17;
Garryowen 35,Shannon 8;
St. Mary’s College 14,Buccaneers 14;
U.C.D. 16,Clontarf 20;
U.L. Bohemian 32,Lansdowne 20;

Division 2:Bective Rangers 8,U.C.C. 0;
Dolphin 35,Old Crescent 5;
D.L.S.P. 13,Barnhall 10;
Highfield 19,Ballynahinch 5;
Malone 11,Old Belvedere 22;
Thomond 0,Terenure College 17;
Waterpark 0,Greystones 39;
Young Munster 14,Midleton 12;

Division 3:Ards 20,Old Wesley 31;
Clonakilty 39,Instonians 10;
Corinthians 20,Portadown 8;
Nenagh Ormond 18,Sunday’s Well 17;
Queens University 23,Connemara 14;
Skerries 10,Bruff 24;
Suttonians 41,City of Derry 19;
Wanderers 35,Banbridge 8;

Heineken Munster Junior Cup:Clanwilliam 18,Ennis 7;
Douglas 23,Nenagh Ormond 21;
Highfield 7,Cobh Pirates 15;
Thomond 18,Skibbereen 20;
UCC 60,Tralee 11;
Youghal 12,Cork Constitution 13;
Young Munster 13,Cashel 9;

Munster Junior Plate:Castleisland 12,Kinsale 3;
Killarney v Clonmel Off
Shannon 35,Bruff 31;
St. Senan’s 3,Kilfeacle 23;
Waterford City 7,Crosshaven 12;

Fitzgerald Cup:Old Christians 7,Kanturk 19;

Relegation Series:Newport 22,Charleville 7;
Abbeyfeale 16,Fermoy 22;
Bandon 21,St. Mary’s 0;

Munster 2 League Quarter-Finals:Bantry Bay 7,Old Crescent 16;
Bruff 12,Castleisland 7 (aet);
Cashel 26,Cobh Pirates 12;

Junior League South:Sunday’s Well 33,Dolphin 48;

Webb Cup:Ennis 8,Scariff 5;
Garryowen 27,Galbally 22;
Newcastle West 29,Presentation 21;
U.L. Bohemian 25,Clanwilliam 17;

Junior Two Cup South:Cork Constitution 25,Shandon 5;
Dunmanway 15,Killorglin 23;
Old Christians 24,Youghal 32;

Junior 3 League South Group A:Carrigaline 25,Kanturk 5;

Group B:Kinsale 14,Cork Transport 23;
Skibbereen 19,Midleton 23;

Under 20 South West Conference Division 1:Old Crescent 10,Garryowen 54;
Shannon 65,Young Munster 0;
U.L. Bohemian 44,Corinthians 20;

Under 20 Cup:Sunday’s Well 15,Highfield 5 (aet);

Under 20 B Cup:Ballincollig 18,Bandon 10;

Under 18 Cup South:Mallow 20,Old Christians 0;

Under 16 Cup:Cork Constitution 7,Ballincollig 5;
Youghal 26,Kanturk 0;

Under 14 League South Semi Finals:Sunday’s Well 32,Youghal 5;

Under 14 B Cup:Old Christians 26,Fermoy 22;

North Munster Under 14 League Semi-Finals:Ennis 18,U.L. Bohemian 5;
Newcastle West 20,Young Munster 0;

North Munster Under 14 League:Old Crescent 14,Garryowen 0;
St. Mary’s 5,Thomond 17;

North Munster Under 13 League Final:U.L. Bohemian Lions 0,Shannon 22;

IWRFU Cup:Clonakilty ,Clonmel ;
Highfield ,Galwegians ;
Clanwilliam ,Waterpark ;
U.L. Bohemian ,Shannon ;
Nenagh Ormond ,New Ross ;

IWRFU Plate:Ballincollig ,Roscrea ;

Shield:Youghal ,Carlow ;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

The Munster team has been named for Friday night's BKT URC Round 11 clash against Zebre at Virgin Media Park (7.35pm). Buy €20 match tickets...

X