DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Results

12th February 2006 By Munster Rugby

Weekend Results

No Major shocks in Cup Competititons

AIB League Division 2:D.L.S.P. 5,Dolphin 28;
Malone 13,Bective Rangers 20;

Division 3:Suttonians 17,Corinthians 3;

AIB All Ireland Senior Cup:Cork Constitution 41,Belfast Harlequins 13;
Clontarf 14,Garryowen 15;
Galwegians 6,Buccaneers 23;
Terenure 21,St. Mary’s College 35;

AIB All Ireland Junior Cup:City of Armagh 27,Naas 24;
Rainey Old Boys 43,Kanturk 9;
Westport ,Seapoint ;
Youghal 24,Monivea 10;

Munster Senior Club League:Bruff 26,Young Munster 19;
Thomond ,Nenagh Ormond ;
Highfield 12,Midleton 32;

Heineken Munster Junior Cup First Round:Ballincollig 16,Clonakilty 30;
Bandon 61,Killarney 0;
Carrick-on-Suir 8,Skibbereen 24;
Charleville 0,Midleton 27;
Clanwilliam 43,St. Mary’s 0;
Clonmel 10,U.C.C. 32;
Cobh Pirates 20,Dolphin 3;
Cork Constitution 49,Crosshaven 3;
Dungarvan 12,Sunday’s Well 44;
Muskerry 25,Fermoy 10;
Nenagh Ormond 13,St. Senan’s 8;
Tralee 18,Kinsale 0;

Transfield Cup Final:Garryowen 27,Shannon 12;

Gleeson League Semi-Finals:Old Crescent 7,Bruff 11;
Cashel 15,Garryowen 11;

Kelly Cup Final:Cobh Pirates 23,Youghal 18;

Evans League:Clonmel 14,Kilfeacle 19;
Scariff ,Thurles ;
Waterpark ,Clanwilliam ;

Under 20 South West Conference Division 1:Bruff 7,U.L. Bohemian 5;
Buccaneers 7,U.C.C. 47;
Corinthians 54,Old Crescent 24;
Cork Constitution 16,Galwegians 6;
Garryowen 12,Shannon 12;
Young Munster 8,Highfield 24;

Division 2:Ennis ,Abbeyfeale ;
Newcastle West ,Nenagh Ormond ;
Richmond 0,Kilfeacle 10;
Thomond 18,Clonmel 17;

Section B:Ballincollig 39,Muskerry 0;
Douglas 21,Old Christians 7;

Avonmore Schools Senior Cup Quarter Final:
St. Munchin’s 25,Rockwell 5;

Under 18 League:Old Christians 10,Muskerry 12;
Sunday’s Well 25,Mallow 10;

West Munster Under 16 Final:Killorglin 9,Tralee 5;

West Munster Under 13 Final:Castleisland ,Killorglin ;

East Munster Under 18 League Semi-Finals:Nenagh Ormond 7,Clanwilliam 6;
Thurles 13,Waterpark 17;

East Munster Under 16 League Semi-Finals:Kilfeacle ,Cashel ;
Waterpark ,Nenagh Ormond ;

East Munster Under 16 Development League:Waterpark ,Fethard ;

East Munster Under 14 League:Carrick-on-Suir ,Fethard ;
Thurles ,Nenagh Ormond ;
Waterpark ,Waterford City ;

North Munster Under 16 League:Bruff 17,Garryowen 24;
St. Mary’s 31,Old Crescent 12;
Young Munster 14,Richmond 8;

North Munster Under 14 League:Bruff 39,St. Senan’s 12;
U.L. Bohemian 39,Garryowen 0;
Young Munster 16,Richmond 0;

North Munster Under 13 League Semi-Final:U.L. Bohemian Lions 17,Old Crescent 17;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

The Munster team has been named for Friday night's BKT URC Round 11 clash against Zebre at Virgin Media Park (7.35pm). Buy €20 match tickets...

X