No ALT tag specified
Weekend Fixtures 8th Feb 2008
2 February 2008, 4:06 pm
Details of all club fixtures this weekend
FRIDAY 8th FEBRUARY
Senior Friendly:
Cork Constitution v U.C.C.,Temple Hill,7.30;

East Munster Under 18 League Semi Final:
Cashel v Nenagh Ormond,Cashel,7.00;

SATURDAY 9th FEBRUARY
Six Nations:
France v Ireland,Paris,4.00;

AIB League Division 2:
Ballynahinch v Bective Rangers,Ballymacarn Park,2.30;
Barnhall v Highfield,Parsonstown,2.30;
Belfast Harlequins v D.L.S.P.,Deramore Park,2.00;
Buccaneers v Thomond,Dubarry Park,2.30;
Dublin University v Malone,College Park,2.30;
Old Crescent v Suttonians,Rosbrien,2.30;
Wanderers v Clonakilty,Merrion Road,2.30;

Division 3:
Ards v Co. Carlow,Hamilton Park,2.30;
Bruff v Instonians,Killballyowen Park,2.30;
Nenagh Ormond v Connemara,New Ormond Park,2.30;
Old Wesley v City of Derry,Donnybrook,2.30;
Rainey Old Boys v Corinthians,Hatrick Park,2.30;
Sunday's Well v Banbridge,Musgrave Park,2.00;

Senior Friendly:
Young Munster v Shannon,Derryknockane,1.00;

Under 20 South West Conference League Division 1:
Garryowen v Corinthians,Dooradoyle,2.00;
Thomond v Galwegians,Fitzgerald Park,2.30;
U.L. Bohemian v Shannon,Annacotty,2.00;
Young Munster v Cork Constitution,Clifford Park,2.30;

Division 2 North:
Clanwilliam v Richmond,Clanwilliam Park,2.30;
Nenagh Ormond v Old Crescent,Nenagh,12.00;
Newcastle West v Clonmel,Newcastle West,2.30;

Division 2 South:
Ballincollig v Sunday's Well,Tanner Park,1.00;
Dolphin v Castleisland,Musgrave Park,1.00;
Muskerry v Bandon,Muskerry,1.00;
Old Christians v Abhann Dubh,Rathcooney,1.00;

McInerney Cup:
Old Crescent v Richmond,Rosbrien,12.00;
St. Senan's v St. Mary's,Jimmy Slattery Park,2.00;
Thomond v Young Munster,L.I.T.,2.00;

Gleeson Cup:
Kilfeacle v Carrick-on-Suir,Kilfeacle,6.30;
Scariff v Thurles,Scariff,2.00;

Junior 2 Friendly:
Garryowen v Shannon,Dooradoyle,12.30;

Under 18 League South Semi Final:
Highfield v Ballincollig,Woodleigh Park,11.00;

Under 18 Development League South:
Douglas v Mitchelstown,Moneygourney,11.00;
Dolphin v Youghal,Musgrave Park,11.15;

Under 16 League South Semi Final:
Crosshaven v Muskerry,Crosshaven,12.00;

Under 14 League South Section A:
Clonakilty v Crosshaven,The Vale,12.00;
Kinsale v Highfield,Kinsale,11.00;

West Munster Under 16 League Semi Final:
Tralee v Castleisland,Abbeyfeale,12.00;

Schools Junior Friendly:
Ard Scoil Ris v Gonzaga College,TBC,11.30;

SUNDAY 10th FEBRUARY
AIB League Division 3:
Naas v Midleton,Fournoughts,2.30;

Heineken Munster Junior Cup:
Ballincollig v Muskerry,Tanner Park,2.30;
Bandon v Highfield,Bandon,2.30;
Cobh Pirates v Crosshaven,Cobh,2.30;
Ennis v Kilfeacle,Ennis,2.30;
Garryowen v U.L. Bohemian,Dooradoyle,2.30;
Killarney v Kanturk,Kanturk,2.30;
Newport v Abbeyfeale,Newport,2.30;
Old Christians v Clonmel,Rathcooney,2.30;
Thomond v U.C.C.,Fitzgerald Park,2.30;

Heineken Munster Junior Plate:
Bruff v Newcastle West,Bruff,2.30;
Charleville v Castleisland,Charleville,2.30;
Clanwilliam v Young Munster,Clanwilliam Park,2.30;
Richmond v St. Senan's,Richmond Park,2.30;
St. Mary's v Nenagh Ormond,Corbally,2.30;
Sunday's Well v Dungarvan,Musgrave Park,2.30;

Heineken Munster Junior League:
Division 3:
Killorglin v Galbally,Galbally,3.00;
Kinsale v Presentation,Kinsale,3.00; OFF

Junior League South:
Cork Constitution v Dolphin,Temple Hill,3.00;

Junior 2 League South Group A:
Bantry Bay v Cork Constitution,Bantry,3.00;

Group B:
Bandon v Ballincollig,Bandon,12.00;

Mick Barry Cup Group A:
Shandon v Clonakilty,Whitechurch,3.00;

Group B:
Dunmanway v Dolphin,Dunmanway,3.00;
Kanturk v Tralee,Kanturk,3.00;

George O'Connell Cup Group A:
Highfield v Cork Transport,Woodleigh Park,12.00;

Group B:
Skibbereen v Douglas,Skibbereen,3.00;

Kelly Cup:
Crosshaven v Muskerry,Crosshaven,12.00;

Junior 3 League South:
Ballincollig v Listowel,Tanner Park,12.45;
Bandon v Fermoy,Bandon,12.00;
U.C.C. v Sunday's Well,Curaheen Road,12.00;

Gleeson Cup:
Cashel v Clonmel,Cashel,2.30;

Junior Friendly:
Fermoy v Carrick-on-Suir,Fermoy,2.30;
Mallow v Skibbereen,Mallow,3.00;
Thurles v Shannon,Thurles,3.00;

Junior 3 Friendly:
Mallow v Charleville,Mallow,12.30;

East Munster Under 18 League Play Off:
Kilfeacle v Waterpark B,Kilfeacle,11.00;

Under 18 Cup East Pool 1:
Galbally v Fethard,Galbally,;11.00;

Pool 3:
Thurles v Clonmel,Thurles,11.00;

Pool 4:
Waterford City v Kilfeacle,Waterford,11.00;

Under 16 Cup East Pool 1:
Carrick-on-Suir v Waterpark,Carrick-on-Suir,11.00;
Clanwilliam v Waterford City,Clanwilliam Park,11.00;

Pool 2:
Nenagh Ormond v Clonmel,Nenagh,11.00;

Pool 4:
Cashel v Kilfeacle,Cashel,11.00;
Waterpark B v Thurles,Ballinakill,11.00;

Under 14 League East:
Carrick-on-Suir v Roscrea,Carrick-on-Suir,11.30;
Clanwilliam v Waterpark,Clanwilliam Park,11.00;
Clonmel v Kilfeacle,Clonmel,11.00;
Galbally v Thurles,Galbally,11.00;
Nenagh Ormond v Fethard,Nenagh,11.00;

Under 18 League:
Old Crescent v Young Munster,Rosbrien,11.30;
Richmond v Bruff,Canal Bank,11.30;
U.L. Bohemian v St. Mary's,Annacotty,11.30;

Under 16 League North Section A:
Newcastle West v Garryowen,Newcastle West,11.30;
UL Bohemian v Bruff,Annacotty,11.30;
Young Munster v Shannon,Derryknockane,12.00;

Section B:
Kilrush v Newport,Kilrush,12.00;
St. Mary's v Thomond,Corbally,12.30;
St. Senan's v Scarriff,Jimmy Slattery Park,11.30;

Under 14 League:
Bruff v Old Crescent,Bruff,11.30;
Garryowen v Ennis,Dooradoyle,11.30;
St. Mary's v St. Senan's,Corbally,11.30;
UL Bohemian v Ballina Killaloe,Annacotty,11.30;
Young Munster v Richmond,Derryknockane,11.00;

Under 13 League:
Ballina Killaloe v Ennis,Scariff,11.30;
Garryowen v Newcastle West,Dooradoyle,11.30;
Old Crescent v Young Munster,Rosbrien,11.30;
Thomond v Shannon,Woodview Park,11.30;
UL Bohes Hawks v UL Bohes Eagles,Annacotty,11.30;

Womens Munster Cup:
Nenagh Ormond v Galwegians,Nenagh,1.00;
Waterpark v Shannon,Ballinakill,2.30;

Womens Development League:
Tralee v Galbally,Tralee,2.30;

Domestic Game News
MonTueWedThuFriSatSun

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30











19 April 2014
No events scheduled
No ALT tag specified
No ALT tag specified

Fixtures & Results

No ALT tag specified
No ALT tag specified

Coaches Resource Website

No ALT tag specified
Red Book

Red Book

No ALT tag specified
No ALT tag specified

Camps

No ALT tag specified
No ALT tag specified

Coaching Courses

No ALT tag specified
No ALT tag specified

Referees

© 2014 Content Copyright Munster Rugby, Statistical Data SFMS Ltd Privacy & Cookies delivered by Sotic powered by OpenText WSM